resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: Anette28 » 06 lut 2015, 14:51

obyty.z.cu pisze:w szyję "centralkę
ja jeszcze dodam, że nie zawsze robią w szyję ja dwa razy miałam w żyle podobojczykowej-górna lub dolna krawędź obojczyka i ta wersja była wygodniejsza niż na szyi :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: obyty.z.cu » 06 lut 2015, 14:59

sea30 pisze:nazwisko chirurga Tomasz Banasiewicz?
super lekarz...kontaktowy i w ogóle ok.
To górna półka :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: Anette28 » 06 lut 2015, 15:40

sea30 pisze:a zakładanie tego czegoś do żywienia boli? Miałam dziewczynę na sali miała takie coś, ale nie w szyi tylko na klatce piersiowej....
nie nie boli tzn.mnie przynajmniej nie bolało
sea30 pisze:Pandzia a mówi Tobie coś nazwisko chirurga Tomasz Banasiewicz?
niestety nie mnie leczył dr hab. n. med. Maciej Biczysko (http://www.chirurgia-biczysko.pl/o-mnie,25), świetny chirurg i specjalista do dzisiaj mam z panem Maciejem kontakt i Prof.dr.hab. Michał Drews. Ale na Przybysza są świetni lekarze z ogromnym doświadczeniem i wiedzą, także jesteś w dobrych rękach
sea30 pisze:Liczyłam na leczenie biologiczne i się przeliczyłam ehhh..
lepiej dać spokój jak ma być gorzej po tym
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
sea30
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 05 lut 2015, 18:10
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Sieraków / Poznań

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: sea30 » 06 lut 2015, 16:44

obyty.z.cu oooo to super, na wizycie było super, widziałam zainteresowanie z jego strony i czułam że mi pomoże no mam taką nadzieję ;-)

Pandzia: o Prof. Drewsie słyszałam same dobre opinie. Nic to, pozostaje mi cierpliwie czekać, ile czekałaś za operacjami? czy nagły "wypadek"

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: Anette28 » 07 lut 2015, 14:09

sea30 pisze:Pandzia: o Prof. Drewsie słyszałam same dobre opinie. Nic to, pozostaje mi cierpliwie czekać, ile czekałaś za operacjami? czy nagły "wypadek"
pierwszą operację to leżałam miesiąc w szpitalu bo musiałam przytyć, a przyjęcie miałam zaraz na drugi dzień po wizycie w gabinecie
drugą operację miałam zaraz po przywiezieniu na karetką na cito, tylko jeszcze szybkie badanie usg się odbyło, także nigdy nie czekałam w domu na przyjęcie na operację, jedynie za pierwszym razem, ale szpitalu, aż dojdę do siebie i będą mogli operować :roll:
Wiem, że czekanie dobija, ale jeśli nie ma zagrożenia życia to takie są procedury, myślę, że w najbliższym czasie rozwiąże się Twoja sytuacja i szybko wrócisz do zdrowia, trzymam kciuki, pozdrawiam[
pisz jak tam się ma sytuacja, będzie dobrze :roll: :roll: :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
sea30
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 05 lut 2015, 18:10
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Sieraków / Poznań

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: sea30 » 08 lut 2015, 09:00

Pandzia pisze:
sea30 pisze:Pandzia: o Prof. Drewsie słyszałam same dobre opinie. Nic to, pozostaje mi cierpliwie czekać, ile czekałaś za operacjami? czy nagły "wypadek"
pierwszą operację to leżałam miesiąc w szpitalu bo musiałam przytyć, a przyjęcie miałam zaraz na drugi dzień po wizycie w gabinecie
drugą operację miałam zaraz po przywiezieniu na karetką na cito, tylko jeszcze szybkie badanie usg się odbyło, także nigdy nie czekałam w domu na przyjęcie na operację, jedynie za pierwszym razem, ale szpitalu, aż dojdę do siebie i będą mogli operować :roll:
Wiem, że czekanie dobija, ale jeśli nie ma zagrożenia życia to takie są procedury, myślę, że w najbliższym czasie rozwiąże się Twoja sytuacja i szybko wrócisz do zdrowia, trzymam kciuki, pozdrawiam[
pisz jak tam się ma sytuacja, będzie dobrze :roll: :roll: :roll:
to z jednej strony miałaś dobrze że nie musiałaś czekać się schizować i myśleć jak to będzie z drugiej jednak karetką i od razu ciach to też pewnie szok....ja dzisiaj z rana musiałam wrócić do metypredu bo jak nie to niestety jutro podejrzewam na oddział bym jechała a ja tak nie chce....straszne bóle brzucha i bulgotania w jelitach ;-/ znowu to samo !!! :mad: :smutny:

blazej109
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 07 sie 2013, 13:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: blazej109 » 08 lut 2015, 11:40

Mi także usuwali część jelita grubego i cienkiego (razem coś koło 18cm). Po operacji stałem się "prawie zdrowym" człowiekiem.
Leczenie biologiczne, które także miałem nic nie dało, a wręcz pogorszyło, bo tak zawęziło mi jelita, że pokarm z powrotem wylatywał górą.

Miałem wkucie centralne (w szyji) do żywienia w warunkach domowych: cewnik broviaca- to była :cenzura: sprawa, bo w końcu udało mi się przytyć.

Powodzenia i nie bój się.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2015, 11:53 przez blazej109, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sea30
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 05 lut 2015, 18:10
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Sieraków / Poznań

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: sea30 » 08 lut 2015, 12:09

blazej109, Witaj, dzięki za odpowiedź. Po konsultacji z chirurgiem mam mieć wycięte ok metr cienkiego i ok połowę grubego...bolało Ciebie to wkłucie centralne? U mnie z tym biologicznym wyszło tak, ze mam za dużo przetok i to dupy zlokalizowanych :cry: że jeszcze po biologicznym mogło by dojść do zapalenia otrzewnej czy cuś :neutral: Boje się strasznie operacji ale mam dość życia w bólu i z gorączkami...no i co z tą stomią ....jestem świeżak wszystko dla mnie jest nowe i straszne :cry:

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: Anette28 » 08 lut 2015, 19:48

sea30 pisze:i co z tą stomią ....jestem świeżak wszystko dla mnie jest nowe i straszne
na pewno lekarz Cię poinformuje, że jeśli będzie zły stan jelit to założą stomię czasową po to, aby jelita wygoiły się i doszły do siebie, ale wcale tak nie musi być więc nie martw się na zapas :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: chrzanovy » 08 lut 2015, 22:15

Pandzia pisze:na pewno lekarz Cię poinformuje, że jeśli będzie zły stan jelit to założą stomię czasową po to, aby jelita wygoiły się i doszły do siebie, ale wcale tak nie musi być więc nie martw się na zapas
Zgadzam sie w 100% z Pandzią, tak było u mnie
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
sea30
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 05 lut 2015, 18:10
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Sieraków / Poznań

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: sea30 » 09 lut 2015, 20:44

oki zobaczymy jak to ze mną będzie o ile w takim tempie doczekam się przyjęcia na oddziale :cry:

Dzięki wszystkim za wszystko!

blazej109
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 07 sie 2013, 13:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: blazej109 » 09 lut 2015, 20:57

Zakładając wkucie centralne do żywienia w warunkach domowych masz znieczulona skórę, wiec czujesz tylko zastrzyk (ból mniejszy niż pobranie krwi). Z tymi co rozmawiałem to zakładając te szpitalne wkucia to ich to nie bolało.

Operacji każdy się boi. Nie chce cię straszyć ale najgorsze są 48 godzin po operacji. Z mnie ciągle leciała "woda", chociaż w zasadzie sonda w nosie była gorsza :P

Ja się najbardziej stomii bałem, na szczęście odbyło się bez niej, ale znam i takich, którym stomia bardziej pasuje niż przetoka jelitowo- skórna.

Awatar użytkownika
sea30
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 05 lut 2015, 18:10
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Sieraków / Poznań

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: sea30 » 09 lut 2015, 21:05

blazej109, tej stomii jakoś się nie obawiam...bardziej właśnie sondy. Nie potrafię oddychać przez jedną dziurkę od nosa :oops: straszne to by było...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: obyty.z.cu » 09 lut 2015, 21:13

sea30 pisze:Nie potrafię oddychać przez jedną dziurkę od nosa straszne to by było...
po operacji to najmniejszy problem.Będziesz "zaopatrzona" lekami.
Nie martw się co gorsze..to bez sensu,po operacji będziesz się cieszyć każdą chwilą i każdym mniejszym obciążeniem.A najważniejsze by szybko się goiło.Codziennie coś nowego,a sondę wyjmą szybko.
Nawet nie wiesz kiedy znajdziesz się w domu.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
sea30
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 05 lut 2015, 18:10
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Sieraków / Poznań

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: sea30 » 09 lut 2015, 21:16

obyty.z.cu, ostatnie zdanie najbardziej mi się podoba, mam nadzieję że ani się obejrzę i będę już w domu :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”