resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: Anette28 » 10 lut 2015, 10:58

sea30 pisze:blazej109, tej stomii jakoś się nie obawiam...bardziej właśnie sondy. Nie potrafię oddychać przez jedną dziurkę od nosa :oops: straszne to by było...
sonda jest konieczna, wyobraź sobie, wymiotowanie po operacji to dopiero ból, więc lepiej przemęczyć się z rurką w nosie :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: obyty.z.cu » 10 lut 2015, 11:15

tak sobie myślę,że po operacji "najbardziej" to przydał się pas stomijny.
Takie wzmocnienie brzucha i kręgosłupa pozwala samemu się podnosić,chodzić i w ogóle ma się wrażenie że jest ok.
Kto nie ma pasa,temu pielęgniarki przygotowują taki pas z podkładu-prześcieradła i
-"proszę wstać,umyć się i zrobimy parę kroków".
Po takiej akcji człowiek wie że wraca do zdrowia.
Pewnie i nie mając stomii taki pas jest pomocny i po innych operacjach na brzuchu.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
justjust
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 27 paź 2010, 18:36
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: justjust » 10 lut 2015, 13:05

Pandzia pisze:sonda jest konieczna, wyobraź sobie, wymiotowanie po operacji to dopiero ból
Ja niestety nie miałam sondy... Wymiotowanie rzeczywiście nie było najprzyjemniejsze, ale psiknięcie z rozciętym brzuchem chyba gorsze. hihi :wink: Zresztą jedna rurka więcej już nic człowiekowi nie robi.

Pas po operacji BARDZO przydatny. W duecie ze stojakiem na kroplówki stanowią zestaw do wstawania z łóżka w 3 minuty(tzn. bardzo szybko :mrgreen: ). Gorzej jak jakaś genialna pielęgniarka weźmie go dla innego pacjenta i niszczy twoje inteligentne pomysły. :wink:
2012r.-kolektomia z połączeniem jelita cienkiego z odbytnicą,
pozostawiona przez chirurgów Crohnowi po operacji,
koniec 2014- gorzej :(
Leki: 3g Pentasa, Stomezul, VSL#3, Gastrolit, Duspatalin retard, Espumisan, No-Spa Forte, Protifar
Akcja- podleczyć się bez steroidów

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: Anette28 » 12 lut 2015, 10:18

justjust pisze:ale psiknięcie z rozciętym brzuchem chyba gorsze.
po to jest pas pooperacyjny, jak chce się kichnąć czy kaszleć i wstawanie ułatwia
justjust pisze:Wymiotowanie rzeczywiście nie było najprzyjemniejsze
po operacji w środku wszystko jest świeże, dlatego to jest groźniejsze
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
sea30
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 05 lut 2015, 18:10
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Sieraków / Poznań

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: sea30 » 13 lut 2015, 08:46

justjust, hej, widzę że jesteś z Poznania. Kto jest Twoim Gastrologiem? Ja muszę zmienić bo trafiłam....fatalnie.

A propos pasu, coś słyszałam na ten temat? Podobno są różne rodzaje, jakieś tam wiązane i jakieś tam inne.... zielona jestem w tym temacie.justjust, zabieranie stojaka na kroplówkę przerabiałam na Przybysza :roll: ale nic to, najgorzej jak się trafił stojaczek przystojniaczek z kółkami które się nie kręcą :oops:

Awatar użytkownika
sea30
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 05 lut 2015, 18:10
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Sieraków / Poznań

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: sea30 » 13 lut 2015, 11:03

Witam w tak pięknym dniu :wink: Mam termin !!!! Jupi !!!! Na 24.03 ..ciesze się a zarazem martwie, ale cóż. Teraz tylko do przodu :roll:

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: chrzanovy » 13 lut 2015, 11:10

sea30 pisze:Witam w tak pięknym dniu Mam termin !! Jupi !! Na 24.03 ..ciesze się a zarazem
sea30, będzie dobrze! aż sie chce życ jak słonce w koncu zaswieciło i w realu i w przenośni literackiej
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
sea30
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 05 lut 2015, 18:10
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Sieraków / Poznań

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: sea30 » 13 lut 2015, 11:17

chrzanovy, tak jak mówisz, aż chce się ŻYĆ !!! :mrgreen:

Awatar użytkownika
justjust
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 27 paź 2010, 18:36
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: justjust » 13 lut 2015, 13:35

Sea30, jakieś ponad 2 tygodnie temu byłam pierwszy raz u prof. Agnieszki Dobrowolskiej, właśnie z Przybysza. Jak narazie wrażenia bardzo pozytywne. 23.02 znowu się do niej wybieram. Mam nadzieję, że postawi mnie na nogi i gdy zajdzie taka konieczność weźmie na oddział. Zobaczymy...
Wcześniej, po operacji, którą miałam wykonaną przez prof. Krokowicza( po prywatnych wizytach) na Szwajcarskiej, chodziłam tam do poradni proktologicznej do dr Dariusza Mińkowskiego. Co do kontroli zespolenia to jest Ok, bo 2 rektoskopie wykonane, ale gdy mówiłam o odwodnieniu i ogólnie o Crohnie i objawach to nie bardzo był zadowolony. Ale to norma, już tacy są chirurdzy... :mad:
Po operacji czułam się świetnie, tak dobrze, że nie myślałam o wizytach u gastroenterologa. No i mam teraz karę.
Wcześniej chodziłam do lekarza dziecięcego- prof.Ignyś na Szpitalnej. Na operację czekałam specjalnie aż skończę 18 lat. (I dobrze, bo pewnie było by gorzej niż jest teraz)
Co do pasów, to ja miałam taki na rzepy. Brałam co bliscy mi kupili. Byłam bardzo z niego zadowolona.
Sea30, miło tak z kimś popisać, bo czasami czuję się taka osamotniona żyjąc z tym wszystkim. :cry:
2012r.-kolektomia z połączeniem jelita cienkiego z odbytnicą,
pozostawiona przez chirurgów Crohnowi po operacji,
koniec 2014- gorzej :(
Leki: 3g Pentasa, Stomezul, VSL#3, Gastrolit, Duspatalin retard, Espumisan, No-Spa Forte, Protifar
Akcja- podleczyć się bez steroidów

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: chrzanovy » 13 lut 2015, 15:32

justjust pisze:Co do pasów, to ja miałam taki na rzepy. Brałam co bliscy mi kupili. Byłam bardzo z niego zadowolona.
no i widzicie jak forum jest pomocne, gdybym wiedział o J-Elicie po operacji to tez bym się w to wyposażył, a tak nie miałem zielonego pojęcia , ale i tak wszytsko sie dobrze skonczylo za górami i lasami żyje 100lat:)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
sea30
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 05 lut 2015, 18:10
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Sieraków / Poznań

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: sea30 » 13 lut 2015, 18:06

justjust, a gdzie przyjmuje pani dr ? Prywatnie czy na kasę chorych? Też czasami czuje się noo sama wiesz jak :oops: ale właśnie po to są takie fora, by móc się wygadać :wink:
Głowa do góry, nie jesteś sama
ale :grin:

chrzanovy, baaa rzekła bym że nawet bardzo pomocne :brawo:

blazej109
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 07 sie 2013, 13:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: blazej109 » 13 lut 2015, 18:20

Pas chyba lepiej do stomii kupić, bo oprócz wycięcia na worek to niczym się nie różni.
Zwykły pas kosztuje coś koło 20-30zł. Dobrze znać ile ma się w pasie, pas nie może być za bardzo luźny.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: obyty.z.cu » 13 lut 2015, 18:35

blazej109 pisze:Pas chyba lepiej do stomii kupić
jesli sie nie ma takiego,a wyłonią stomię,to pielęgniarka stomijna w szpitalu na Przybyszewskiego w Poznaniu taki mi załatwiła.."firma Pani Teresa"- coś ok. 45 zł.czyli taniej nie ma.
Nie wiem jak w innych szpitalach,tu fajnie jest,bo kiedy przychodzi po operacji i zmienia co trzeba i pokazuje,dopasuje też rozmiarem pas.Jest to opcja oczywiście dla tych co takiego pasa wcześniej nie mają.Oczywiście za gotówkę .
Zwykły pas na brzuch,taki pooperacyjny w aptece kosztuje od 20 zł do ....
Liczy się jakość.No i "rzepy" oczywiście .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
sea30
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 05 lut 2015, 18:10
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Sieraków / Poznań

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: sea30 » 13 lut 2015, 20:22

po cichu liczę, że obudzę się bez stomii :oops: dla mnie to czarna magia. A ten pas pooperacyjny zwykły pomaga ? Lepiej się w nim chodzi i w ogóle?

Awatar użytkownika
justjust
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 27 paź 2010, 18:36
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: resekcja jelita cienkiego oraz grubego poznań przybyszewskie

Post autor: justjust » 14 lut 2015, 12:46

sea30 pisze:justjust, a gdzie przyjmuje pani dr ? Prywatnie czy na kasę chorych?
Przyjmuje prywatnie, na NFZ raczej nie. Teraz na ul. Brzask 10 w Poznaniu.
sea30 pisze:A ten pas pooperacyjny zwykły pomaga ? Lepiej się w nim chodzi i w ogóle?
Zwykły działa tak samo jak stomijny. Pomaga utrzymać poprawną postawę. Przytrzymuje mięśnie brzucha, które są pocięte po operacji i nie możesz ich za bardzo napinać.
sea30 pisze:po cichu liczę, że obudzę się bez stomii
Ja też Ci tego życzę :wink: Będzie dobrze, głowa do góry. Jeśli ma się dla kogo zdrowieć, to raz dwa i się śmiga.
:smile:
2012r.-kolektomia z połączeniem jelita cienkiego z odbytnicą,
pozostawiona przez chirurgów Crohnowi po operacji,
koniec 2014- gorzej :(
Leki: 3g Pentasa, Stomezul, VSL#3, Gastrolit, Duspatalin retard, Espumisan, No-Spa Forte, Protifar
Akcja- podleczyć się bez steroidów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”