Resekcja jelita cienkiego ?!!!

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Resekcja jelita cienkiego ?!!!

Post autor: chrzanovy » 27 sty 2015, 10:05

Oddział i szpital jest bardzo dobry chyba ciężko o lepszy w Polsce. To o czym pisze Raysha że słyszała opinię to chirurgia, a to inna sprawa jesli sie tam leczysz to raczej się ciesz, przecież nie musisz mieć tam operacji gdy do tego by doszło.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

look84

Re: Resekcja jelita cienkiego ?!!!

Post autor: look84 » 27 sty 2015, 11:05

:neutral:
Ostatnio zmieniony 31 sty 2015, 08:11 przez look84, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Resekcja jelita cienkiego ?!!!

Post autor: chrzanovy » 27 sty 2015, 11:07

ŁukaszCk84, a tak na marginesie czy myśmy się nie spotkali 21szego jak byłem z dziewczynami na oddziale w ramach grupy wsparcia?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

look84

Re: Resekcja jelita cienkiego ?!!!

Post autor: look84 » 27 sty 2015, 11:10

Mozliwe bylem zapisalem sie do stowarzyszenia nawet , gadalem ze nie korzystam z forum a tu jednak jestem . :oops: :

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Resekcja jelita cienkiego ?!!!

Post autor: chrzanovy » 27 sty 2015, 11:11

Ha super, dokładnie spotkalismy sie, że ja dopiero teraz zajarzyłem... ech no to miło spotkać cię również w virtualu, 3maj sie
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

look84

Re: Resekcja jelita cienkiego ?!!!

Post autor: look84 » 27 sty 2015, 11:16

Tak , tak miales awarie w Anglii z Tego co opowiadałeś byles optymistycznie nastawiony także myśle że i Mnie się uda w takim razie Nice to meet You :wink:

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Resekcja jelita cienkiego ?!!!

Post autor: chrzanovy » 27 sty 2015, 11:25

tak tam zjechałem na kanał i teraz jest bardzo dobrze. Więc nawet gdy dochodzi do operacji to nie jest to koniec świata , od tego są lekarze i specjalisci zeby wiedzieć lepiej co trzeba zrobić. A przy odpowiednim nastawieniu psychicznym tylko pomagasz sam sobie. Obyś szybko ugasił pożar 3mka
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Resekcja jelita cienkiego ?!!!

Post autor: Raysha » 27 sty 2015, 12:00

MSWiA jesli codzi o gastrologię to najlepsza opieka w Polsce.
Niestety nie mogę tego samego powiedzieć o chirurgii po tym co słyszałam na Czerniakowskiej.

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Resekcja jelita cienkiego ?!!!

Post autor: izo.sim » 27 sty 2015, 13:11

katson pisze:Macie jakieś złe opinie na temat tego oddziału?
Oddział jelitowy jest ok - ona pisała o operacjach (chirurgia).
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Resekcja jelita cienkiego ?!!!

Post autor: kasia38 » 27 sty 2015, 13:16

też słyszałam (leżałam na jednej sali z dziewczyną , która opowiadała o chirurgii) no niestety złe rzeczy. I to nie jest jedyny znany mi przypadek. Tak, że jeśli chirurgia to chyba nie MSW...

Jeśli chodzi o resekcję jelita cienkiego - ja też jestem po i BEZ STOMII :!:
Mimo tego, że operacja była pilna, ratująca życie i podpisałam zgodę na stomię i miałam zapalenie otrzewnej lekarze spróbowali bez stomii i udało się. 19 stycznia obchodziałam 7 lat i jest w miarę ok :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Resekcja jelita cienkiego ?!!!

Post autor: Anette28 » 29 sty 2015, 12:25

ŁukaszCk84 pisze:Zastanawia Mnie poprostu fakt czy jezeli bede mial konieczna resekcje fragmetow jelita cienkiego ze wzgledu na liczne przewezenia spowodowone owrzodzeniami i licznymi stanami zapalnymi, to jakie mozliwosci techniczne ma chirurg na zrobienie tego jak najmniej szkodliwie, w ktore "dobre rece" ? sie dostac jakbym mial sie decydowac na takową operacje ?
tak jak piszą poprzednicy wszystko zależy od stanu jelit, z mojego doświadczenia ja jestem po 6 operacjach, 3 z powodu przewężeń, też nigdy nie biegałam na toaletę tylko miałam przewężenia
Nie ma też się co upierać, że nie chcesz stomii, a już piszę dlaczego?
dwie operacje miałam przez przewężenia i zawsze budziłam się bez stomii, tak samo było przy trzeciej operacji, ale po pięciu dniach jelita puściły bo były słabe, wszystko rozlało się do jamy brzusznej, po kolejne operacji obudziłam się ze stomią, zapaleniem otrzewnej przez to miałam 2 kolejne operacje, aby wypłukać bakterie, więc jeśli zachodzi potrzeba to dobrze mieć stomię, aby jelita odpoczęły i się wygoiły- to są przeważnie stomie czasowe na pół roku lub 3 miesiące
ja zostałam ze stomią, ale to mój wybór- jak dla mnie jest to wybór trafiony w 100%; nie wiem już od dwóch lat co to sterydy, ból brzucha, złe samopoczucie itd.
Także nie ma czego się obawiać, a zwłaszcza przy Twoich przewężeniach tak jak radzi Ci lekarz poddałabym się operacji bo jak dojdzie do zatoru to już tak wesoło nie będzie.
ja też palę i nie przestałam :wink:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Błażej
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 21 lis 2010, 18:59
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Resekcja jelita cienkiego ?!!!

Post autor: Błażej » 03 lut 2015, 05:23

Miałem zakładać podobny temat, ale pozwólcie że się podepne.

Croh od kilku lat, immuno -> sterydy -> remicade 2 lata. W końcu przestało i bio działać na mnie + wykryto zwężenie jelita grubego.
1 operaca resekcji jelita. I tu co mnie boli najbardziej. Prawie przez tydzien zero snu, cały czas ból, jakieś lipne przeciwbólowe. Lekarze cały czas powtarzali ze tak ma być i dopiero po tygodniu zdecydowali sie na tomograf(jakies prześwietlenie). Okazalo sie ze jelito łączenie na jelicie puściło i trzeba szybko znów na stół..
2 operacja już niestety stomia (tymczasowa poł roku, obecnie juz 5 miesiąc leci).
Nie wiem czy to byl błąd lekarzy czy co, ale opieka tam nie za bardzo mi sie podobała.

Pomoże ktoś rozważyć jakąś opcje innego Szpitala? Może ktoś ma dobre wspomniania opercji w Warszawie?

Dzięki z góry

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Resekcja jelita cienkiego ?!!!

Post autor: chrzanovy » 03 lut 2015, 10:10

Błażej, jakoś obiły mi sie o uszy podobne historie o chirurgii mswia, z drugiej strony oddzial NZJ tam jest bardzo dobry.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Resekcja jelita cienkiego ?!!!

Post autor: kasia38 » 03 lut 2015, 13:43

Dużo dobrego słyszałam (i można tu znaleźć ) o prof. Dzikim z Łodzi. I tak sobie myślę, że jeśli musiałabym jeszcze raz być operowana to właśnie tam, chociaż leczę się w MSW w W-wie to raczej z chirurgii nie chciałabym tak korzystać.
Co do powtórnej operacji, to nie koniecznie musiał być błąd. Jak mnie zoperowali (w Płocku) to też usłyszałam na drugi dzień, że penie nic z tego nie będzie, bo wszystko się rozlezie i będzie musiała być druga operacja. Na szczęście nic się nie rozlazło. Chociaż wtedy byłam zła, że tak gadają zamiast od razu zrobić jak należy, to potem dziękowałam Bogu, że zaryzykowali bez tej stomii.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
alex0101
Początkujący ✽✽
Posty: 281
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:33
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Resekcja jelita cienkiego ?!!!

Post autor: alex0101 » 03 lut 2015, 20:16

Błażej pisze: Może ktoś ma dobre wspomniania opercji w Warszawie?
Ja mam. Byłam operowana w 2013, przewężenie na 1mm okolice zastawki Bauchina. U mnie na szczęście wszystko przebiegło bez żadnych większych niespodzianek jedynie zapalenie płuc ale powiedzmy, że to skromny bonus. Aczkolwiek muszę powiedzieć, że na oddziale były osoby, które niestety musiały mieć powtórną operację.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”