Cholestyramina - może być lekiem na całe zło

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cholestyramina - może być lekiem na całe zło

Post autor: agnieszkad » 16 maja 2021, 21:49

Do Malgorzaty 19

Nie wiem, czy moja wiadomość dotarła do Cibie. Jakiś problem mam z wysyłaniem. Napisałam o cholestyramine.
agnieszkad

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cholestyramina - może być lekiem na całe zło

Post autor: Baby » 08 maja 2022, 12:02

agnieszkad pisze:
16 maja 2021, 21:49
Do Malgorzaty 19

Nie wiem, czy moja wiadomość dotarła do Cibie. Jakiś problem mam z wysyłaniem. Napisałam o cholestyramine.
czy nadal masz ten lek? Jeśli tak odezwij się proszę do mnie.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Kantalup
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2022, 13:26
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie

Re: Cholestyramina - może być lekiem na całe zło

Post autor: Kantalup » 15 maja 2022, 13:31

Witam.
Mam do odstąpienia Colestyramin 4g - 90 saszetek.
Termin ważności 07/2025

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cholestyramina - może być lekiem na całe zło

Post autor: Baby » 15 maja 2022, 13:58

Napisz do mnie na pw proszę.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Mmaa
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2022, 21:25
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie
miasto: Łódź

Re: Cholestyramina - może być lekiem na całe zło

Post autor: Mmaa » 24 maja 2022, 21:28

Również posiadam cholestyramine 100 Saszetek z datą do 06/2026

Sgwo
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2023, 22:53
Choroba: inna choroba jelita
województwo: śląskie
miasto: katowice

Re: Cholestyramina - może być lekiem na całe zło

Post autor: Sgwo » 10 sie 2023, 23:30

Witam wszystkich. Od 10 lat mam problem z biegunkami, dziennie, zaczyna się po pierwszym posiłku, kończy się po jednej albo po czterech, wszystko trwa 20 min lub kilka godzin. Wszystko zaczęło się po usunięciu pęcherzyka żółciowego. przez 10 lat nie dodałam żadnej diagnozy, wyniki mam dobre, jedynie cholesterol rośnie mimo diety. Niedawno usłyszałam diagnozę, która (mam wielką nadzieję) wydaje się być słuszna (w końcu jakaś) - biegunka chologenna. gastrolog zaleciała leki, które nie działaj, z adnotacją, ze w razie braku poprawy rozważyć Vasosan P. - informacja dla lekarza rodzinnego
I teraz mam kilka pytań:
- ten lek jest refundowany na dziś? czytałam pierwszy post, ale jest już dość stary, a nigdzie nie potrafię znaleźć aktualnych informacji. dzwoniłam do jednej apteki, która sprowadza leki z Niemiec i mówili, ze nie, ze płace pełną cenę - totalnie się w tym gubię. A jeśli jest - na jaką refundacje mogę liczyć?
- Na razie walczę i szukam lekarza, który wypisze mi w ogóle receptę, bo na razie się odbiłam od słów: nie wiem co to, nie wypisze, "pani taka biedna, wszystko będzie dobrze" (to cytat). Czy mam go poprosić jeszcze o jakieś inne druki?
-jeśli ktoś ma na zbyciu kilka saszetek niech się do mnie odezwie, błagam, bo boje się, ze nigdy tego nie załatwię.

Gastrolog powiedziała, ze jeśli to nie pomoże, to ona już nie ma innych pomysłów.
Jestem trzydziestolatką. Przez to świństwo nie mogę normalnie żyć, pracować. Ludzie mnie bagatelizują, słysząc, ze to "tylko" biegunka. nie mam życia towarzyskiego (lub musze odpowiadać na pytania dlaczego nic nie zjem), nie mogę mieć pracy na etat (pracuje w zawodzie, gdzie nie mogę sobie pozwolić na wyjście do toalety na bliżej nieokreślony czas, bo mnie zwyczajnie zwolnią) - gdyby nie mąż nie umiałabym na siebie zarobić. Często jem pierwszy posiłek koło 16 (jeśli jestem w pracy), potem 2-3 godziny bólu i biegunek. mam kilka godzin w ciągu dnia na zabawę z dzieckiem, a nie potrafię tego zrobić, bo albo zwijam się bólu, albo siedzę w toalecie. Boli mnie to, ze córka już się do tego przyzwyczaiła... Będę wdzięczna za każda sugestię i pomoc

darek6
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2023, 17:11
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie
miasto: Gdynia

Re: Cholestyramina - może być lekiem na całe zło

Post autor: darek6 » 16 wrz 2023, 17:37

Podobna do Twojej Sgwo jest historia mojej żony. Od kilku lat też cierpi na biegunki, które wzmogły się po usunięciu woreczka żółciowego. Podobnie jak u Ciebie biegunki rozpoczynały się po pierwszym posiłku i trwały przeważnie przez całe przedpołudnie. Trudno było żonie wyjść z domu, bo "tego" według jej słów w żaden sposób nie szło powstrzymać. Od lekarza do lekarza (gastrologa oczywiście też). Różne leki, probiotyki itp. mające wspólny mianownik - nie działały.
Pogrzebałem trochę w necie, na te forum też trafiłem. Na wizytę u lekarza rodzinnego wybrałem się z żoną sprawdziwszy uprzednio że vasosan p można sprowadzić z Niemiec ale trzeba mieć receptę. No cóż lekarka nie była skora wypisać recepty na vasosan p bo przecież nie ma go w rejestrze leków. Dała Proursan który oczywiście nie pomógł. Żona udała się prywatnie do lekarza na tzw wizytę receptową (30 zł). Ten nie miał żadnych zastrzeżeń tylko zapytał się ile opakowań. W każdym razie sprowadziłem ten lek z Niemiec (z przesyłką koszt 61 EUR za 400g). Tak jak ktoś już tu napisał ten lek działa od razu. Co prawda żona przyjmuje go dopiero parę dni ale tak długiej przerwy w biegunkach nie miała dawno. Załatwia się normalnie raz dziennie. Na razie bierze vasosan p 3 razy dziennie, ale to już będzie trzeba sprawdzić czy nie wystarczy np jedna dawka. Wizytę u gastrologa ma za miesiąc. Zobaczymy co ta powie, bo chcemy załatwić import docelowy.

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 470
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Cholestyramina - może być lekiem na całe zło

Post autor: romek » 17 wrz 2023, 12:13

darek6 pisze:
16 wrz 2023, 17:37
W każdym razie sprowadziłem ten lek z Niemiec (z przesyłką koszt 61 EUR za 400g).
Możesz podać adres tej apteki w Niemczech?

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 470
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Cholestyramina - może być lekiem na całe zło

Post autor: romek » 17 wrz 2023, 12:15

Sgwo pisze:
10 sie 2023, 23:30
dzwoniłam do jednej apteki, która sprowadza leki z Niemiec
Możesz podać namiary tej apteki?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”