Zimowy wyjazd na Słowację :)

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Posty: 324
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Zimowy wyjazd na Słowację :)

Post autor: Marky » 07 gru 2010, 00:30

Moi Drodzy,

Cieszę się że powstał ten wątek :roll:

Oczywiście również piszę się na wspólny wypad na narty o ile będę się w stanie na nich utrzymać :huh: Ale co Wy na to byśmy zorganizowali jakiś 5-7 dniowy zimowy wyjazd połączony z możliwością samorealizacji w zakresie zimowych (i nie tylko) sportów :)

Już od dwóch tygodni "noszę się" z zamiarem zachęcenia Was do wspólnego zimowego wyjazdu. Czekałem na odpowiedni moment rozmawiając już z kilkoma osobami, którym spodobał się mój pomysł a tu proszę urodziło się już coś.

By nie być gołosłownym poświęciłem na szukanie odpowiedniego ośrodka ze dwie nocki, ale mam nadzieję że moje propozycje przypadną Wam do gustu :oops:

Zanim podam odpowiedni link, chciałem wspomnieć czym kierowałem się przy wyborze odpowiedniego miejsca czy ośrodka. To na co głównie zwracałem uwagę to:
- możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu, również dla osób nie uprawiających sportów zimowych
- atrakcyjna lokalizacja
- możliwość sporządzania posiłków indywidualnie jak również wykupienia wyżywienia
- bliskość ośrodka narciarskiego
- łatwość dojazdu zarówno samochodem jak i innymi środkami komunikacji.

Przechodząc do meritum - po krótkiej analizie ofert polskich ośrodków zimowych wymyśliłem sobie że może lepszym pomysłem byłoby wyskoczyć na Słowację :!:

Powiem tylko że mix nart, basenów termalnych, ośrodków sportowych i bardzo przyjemnej bazy noclegowej jedynie ugruntował mnie w dalszych poszukiwaniach na słowackich portalach turystycznych.

Ostatecznie wybór padł na dwa pensjonaty w okolicy miejscowości/wioski Terchova w okolicy ośrodka narciarskiego Vratna
- w miejscowości znajduje się ośrodek sportowy Terchovec z basenem, halą sportową z możliwością gry w piłkę nożną, siatkówkę, tenis, badminton, squasha jak również w nasze ulubione kręgle bilard oraz rzutki.
- łatwy dojazd - od granicy w Chyżnym jedynie ok 80 km, możliwość dojazdu również koleją z Polski do Zliliny, a poźniej około 20 km autobusem do Terchowej
- możliwość zorganizowania wycieczki na baseny termalne około Besenowa, Tatralandia

Pierwszy to: Pensjonat, Chata Wrszky za jego wyborem przemawia
- bliskość (pieszy zasięg) do ośrodka/hali sportowej,
- możliwość wyboru formy wyżywienia,
- bardzo przyjemne pokoje/apartamenty,
- bezpłatny internet na terenie ośrodka :)

Drugi to: Zespół pensjonatów/chat Chata Uhorčík, Chata Ilčík i Chata Rajnoha. Tu atuty to:
# kominek z zadaszonymi miejscami do siedzenia, gdzie można piec na ruszcie, grillować
# zabawa i wypoczynek bezpośrednio w chatach – piłkarzyki, rzutki, świetlica,
# wellness centrum bezpośrednio w chacie i tylko dla naszych gości,
# również internet bezprzewodowy :)

W obu przypadkach koszt noclegu bez wyżywienia waha się w granicach od 60-100 zł od osoby w zależności od rodzaju apartamentu/chaty oraz ilości osób w apartamencie/chacie.

Chciałbym się tam wybrać przed ewentualną rezerwacją ale do tego muszę wiedzieć ile osób byłoby zainteresowanych takim 5-7 dniowym wyjazdem w proponowanym terminie - druga połowa lutego Czekam na Wasze opnie i ewentualne zgłoszenia :razz:

wydzieliłam z tematu " Wspólny wypad na narty"
Ostatnio zmieniony 07 gru 2010, 13:51 przez Marky, łącznie zmieniany 1 raz.
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Awatar użytkownika
Szybkielvis1981
Początkujący ✽✽
Posty: 225
Rejestracja: 09 mar 2009, 19:39
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Zimowy wyjazd na Słowację :)

Post autor: Szybkielvis1981 » 07 gru 2010, 09:15

W takim razie cza się zebrać i wybrać na ten wypad, tylko u mnie kilku dniowy odpada ze wzgledu na dzidzie.
Umiejętności instruktorskich za bardzo nie posiadam ale wspólnie jakoś razem damy rade :wink:
Co nas nie zabije to nas wzmocni!

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Posty: 324
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zimowy wyjazd na Słowację :)

Post autor: Marky » 07 gru 2010, 10:18

Szybkielvis1981 pisze:... tylko u mnie kilku dniowy odpada ze wzgledu na dzidzie.
Szybkielvis1981 - A w jakim wieku masz dzidzie ? Ja mam zamiar zabrać swoją czteroletnią córę na zimowe szaleństwo, oczywiście do spółki z żonką :razz: co byśmy się mogli podzielić opieką nad Julą :wink: A by każdy czuł się swobodnie są też apartamenty 2+1, które idealnie pasują pod rodzinkę z dzieciątkiem :)

A jeśli możesz Zeno, to chyba rzeczywiście warto otworzyć nowy wątek dotyczący Zimowego wyjazdu na Słowację. :roll:
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Posty: 324
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zimowy wyjazd na Słowację :)

Post autor: Marky » 07 gru 2010, 11:04

Nio, cztery miesiące to troszkę mała dzidzia jak na zimowy wypad :neutral:

W każdym razie ośrodki są na tyle duże, że wszyscy powinni czuć się swobodnie, zarówno młodzi głodni rozrywki i imprez jak i Ci bardziej "udomowieni" z pociechami - oczywiście jedno z drugim się nie wyklucza :razz:
elwirka pisze: ekhm... przecież jakby co jest ciocia Ewa noo :neutral: :razz:

I zawsze znajdzie się jakaś miła Ciocia :razz:
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Posty: 324
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zimowy wyjazd na Słowację :)

Post autor: Marky » 07 gru 2010, 11:48

Spokojnie :roll:

Myślę, że by każdy miał czas na to by się zastanowić i porozmawiać ze swoją drugą bądź trzecią połówką :razz: możemy się umówić na odpowiedź do 16.12 (czwartek)

Powinno być fajnie i jeśli zbierze się więcej osób zainteresowanych - pewnie zrobię sobie wycieczkę 17.12 (piątek) na Słowację by zrobić wstępną rezerwację. Tak by mieć dokładne informacje dot. warunków, rezerwacji, kosztów, zaliczek itp. na nasze kręgielniano-jelitowe spotkanie 18.12.

Także zapraszam :super: :snow:
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Zimowy wyjazd na Słowację :)

Post autor: Szaraja » 07 gru 2010, 11:58

Szkoda, że taki termin wyjazdu, to szcyt ferii chyba, a co za tym wyższe koszty. A zresztą ferie podkarpacie ma w styczniu. Myslałam o weekendzie 6-9 stycznia, bo to poza sezonem i wolne. Szkoda..... :cry:
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Posty: 324
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zimowy wyjazd na Słowację :)

Post autor: Marky » 07 gru 2010, 12:14

Marlenko, termin do przedyskutowania :wink: aczkolwiek jak ruszy machina propozycji to trudno nam będzie spełnić wszystkie oczekiwania, więc może skupmy się na tej drugiej połówce lutego.

Podając bardziej odległy termin chciałem by więcej osób miało czas by się zastanowić i pewnie trudno nam się będzie zebrać z decyzją i wystarczająco wczesną rezerwacją przed wyjazdem na początku stycznia.

W przypadku akurat tych ośrodków sezon zaczyna im się na początku stycznia i trwa do połowy marca, więc cena jest jednakowa przez cały okres. A w jednym z nich nawet wyższa na początku stycznia :smutny:
Może uda Ci się jakoś pokombinować z urlopem, a z racji tego że ferie są w różnych terminach trudno nam będzie znaleźć jeden termin by pasował wszystkim :neutral:
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Posty: 324
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zimowy wyjazd na Słowację :)

Post autor: Marky » 07 gru 2010, 12:37

By było taniej musielibyśmy jechać w drugiej połowie marca, a wtedy prawdopodobieństwo tego, że śnieg spłynie jest na prawdę duże :neutral:

Poza tym będzie to różnica rzędu 20-30 % co w perspektywie kosztów dojazdu i wyżywienia, które będą na jednakowym poziomie troszkę ginie.

Myślę że w takim przypadku jest inna opcja nie pchajmy się tam na tydzień, tylko na 4-5 dni, to powinno wystarczyć by każdy wyżył się zimowo, wspólnie spędzilibyśmy troszkę czasu a nie powinno nas to bardzo uderzyć po kieszeni. Choć oczywiście pewnych kosztów nie da się uniknąć, to biorąc np. własny prowiant będzie na pewno troszkę taniej.

Jeśli jednak ma to być wyjazd zimowy nie przesuwałbym tego na marzec :oops:
Ostatnio zmieniony 07 gru 2010, 13:00 przez Marky, łącznie zmieniany 1 raz.
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

mf
Początkujący ✽✽
Posty: 181
Rejestracja: 09 sie 2007, 22:09
Choroba: CD w rodzinie
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Zimowy wyjazd na Słowację :)

Post autor: mf » 07 gru 2010, 12:49

Osrodka nie znam, ale Mala Fatra jest b fajna na taki wyjazd. sam tam planuje w tym sezonie sie wybrac, ale to by powloczyc sie na turach.

a co do ceny i szczytu sezonu, to pamietajcie, ze ferie szkolne sa roznie rozlozone w roznych wojewodztwach + istotne jest kiedy one sa na Slowacji. wiec bardziej bym to z tym skonsultowal + modlil sie o mozliwie atrakcyjny kurs euro (caly czas jest przyzwoity ale to sie zmienia).
jak zbierzecie grupe to wyslijcie zapytanie, moze z tego tytulu Wam dadza znizke :)

dobrych narciarskich szusow. jesli moje plany skiturowe sie terminowo spasuja z Waszymi to bym trzymal reke na pulsie i na jakies piwo + hranolki + wyprazany syr + haluszki bym sie z Wami umowil

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Posty: 1019
Rejestracja: 27 gru 2005, 22:41
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Zimowy wyjazd na Słowację :)

Post autor: Golfi » 07 gru 2010, 12:53

no Marky super pomysł ;) moim zdaniem nawet jakby ze śniegiem było już cienko to i tak warto bo jest wiele innych atrakcji. Szykuje się napięty grafik na najbliższy czas ahhh :D
"Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo."

Awatar użytkownika
Szybkielvis1981
Początkujący ✽✽
Posty: 225
Rejestracja: 09 mar 2009, 19:39
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Zimowy wyjazd na Słowację :)

Post autor: Szybkielvis1981 » 07 gru 2010, 12:59

Dokładnie tak jak Martita napisał Karol ma dopiero 4 miesiące (respekt za pamięć :wink: ) więc my z kilkudniowym wypadem odpadamy ale w Beskidach na jeden dzień nie ma sprawy.
Co nas nie zabije to nas wzmocni!

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Zimowy wyjazd na Słowację :)

Post autor: Raysha » 07 gru 2010, 13:00

Kurczę. Pojechałabym z wami. :mrgreen:
Muszę się dogadać z rodzicami :D
Kwestia przywiezienia dobytku z żp :roll:

Awatar użytkownika
Daga
Początkujący ✽✽
Posty: 241
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:04
Choroba: CD u partnera
województwo: śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Zimowy wyjazd na Słowację :)

Post autor: Daga » 07 gru 2010, 13:30

super pomysł z racji ze własnie zakupiłam dzisiaj sprzet narciarski, więc propozycja jest kusząca, ja mogłabym tylko na weekend w styczniu jade z przyjaciółką w Alpy i musiała bym błagac o kolejny urlop hehe. Martita kochanie ja raczej małego nie wezme w sobote miał pierwsza lekcje i stwierdził, że to nie jest sport dla niego nie bede na siłe zmuszała :). Co do wypadu jednodniowego też jestem za :)

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Posty: 324
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zimowy wyjazd na Słowację :)

Post autor: Marky » 07 gru 2010, 13:33

mf pisze: a co do ceny i szczytu sezonu, to pamietajcie, ze ferie szkolne sa roznie rozlozone w roznych wojewodztwach + istotne jest kiedy one sa na Slowacji. wiec bardziej bym to z tym skonsultowal
[...] jak zbierzecie grupe to wyslijcie zapytanie, moze z tego tytulu Wam dadza znizke :)
Osobiście nie przywiązywałbym takiej wagi do tych ferii, jak to w zimie, albo będą w Polsce z której sporo osób wybiera się na Słowację, albo będą na Słowacji. Sprawdziłem termin i ferie zimowe (wiosenne tak się nazywają na Słowacji) zaczynają się w Polsce w drugiej połowie stycznie i kończą na Słowacji na początku marca, w zależności od regionu czy województwa.

Więc tak - opcje są dwie albo jedziemy w zimie i będzie w połowie lutego kiedy powinien być śnieg, albo jedziemy w połowie marca po sezonie, kiedy będzie luźniej ale nie koniecznie możemy mieć śnieg - W każdym razie tak jak napisała Martitka - najważniejsza jest ekipa :)

A jeśli zbierze się większa grupa właśnie dlatego chcę się wybrać wcześniej by porozmawiać nt ewentualnych zniżek, zawsze "owocniej" rozmawia się na miejscu.

Mikrusiu, a propos ŻP, to myślisz że mnie przestali żywić - wtedy już na pewno nie miałbym siły na żadne narty :razz: Więc akurat temu da się zaradzić :)
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Zimowy wyjazd na Słowację :)

Post autor: Raysha » 07 gru 2010, 13:55

Marky pisze:Mikrusiu, a propos ŻP, to myślisz że mnie przestali żywić - wtedy już na pewno nie miałbym siły na żadne narty :razz: Więc akurat temu da się zaradzić :)
Ale ja nie mam prawa jazdy i samochodu i muszę przekupić brata :P
A i poprosić rodziców by zasponsorowali wyjazd :mrgreen:

Zablokowany

Wróć do „- poza Polską-”