Tygodniowy wyjazd na narty/snowboard Zima 2011/2012 Alpy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Tygodniowy wyjazd na narty/snowboard Zima 2011/2012 Alpy

Post autor: Miska Ryżu » 12 sie 2011, 02:10

Zrodził sie w mojej główce pomysł wspólnego wyjazdu na tydzień na narty, gdzieś w Alpy, ewentualnie Dolomity.

Znajoma poleciła mi ten ośrodek http://www.app-mary.at/index_e.htm
Jest to w Austrii, miejscowość Kaprun. Trasy zjazdowe na lodowcu, więc śnieg praktycznie przez cały rok. Miejscowość bardzo turystyczna, bary w których ludzie tańczą na stołach, sklepy, dyskoteka. Odległość od ośrodka do centrum ok 10 min na piechotę. Bezpośrednio przed ośrodkiem codziennie zatrzymuje się bezpłatny autobus dowożący na stoki. Wyżywienie we własnym zakresie, ale w apartamentach są kuchnie więc spokojnie można sobie przygotowywać samemu, co jest i tańsze i dla jelit może się okazać zdrowsze.

Najniższe ceny za pokoje są w okresie 03.09.11 -23.12.11 oraz 07.01.12-28.01.12 Jednak sezon narciarski rozpoczyna się od 26.11 więc od tej daty patrzymy.

Myślę, że ja to skłaniałbym się na wyjazd w ostatnim tygodniu listopada 26.11 - 03.12 , ew. zaraz po Nowym Roku w styczniu.

Cena za apartamenty w w/w terminach
w listopadzie: (ceny za tydzien, za pokój)
pok. 2 osob 295 euro
pok 3 osob 372 euro
pok 4 osob 449 euro

w styczniu:
pok. 2 osob 395 euro
pok 3 osob 455 euro
pok 4 osob 495 euro

Odległość do Kaprun z Katowic to ok 800 km.
Na ta chwilę jest jeszcze dużo miejsc wolnych, z tego co mówiła znajoma w późniejszym terminie znikają one w tym ośrodku błyskawicznie dlatego postanowiłam że zadam pytanie już teraz, kto byłby chętny? W tym momencie chętnych jest osób dwie. :mrgreen:

Oczywiście jeżeli nie odpowiada wam ośrodek itp to można poszukać czegoś innego, ale o tym słyszałam bardzo dobre opinie :) Osobiście jestem otwarta na wszelkie propozycje tego typu. I w tym roku chcę wyjechać na narty w Alpy gdyz tam przez tydzień można się tak naszusować jak przez całą zime w Polsce nie.

Cena skipassu w listopadzie w okresie od 26.11 na 6 dni to 185 euro
w styczniu 199 euro
zródło: http://www.skionline.pl/stacje/?co=stac ... a=skipassy

Wszystkie osoby chętne, ewentualnie wszystkie osoby które mają inne pomysły bardzo proszę zgłaszać się w tym wątku, chciałabym zarezerwować pokoje zaraz na początku września. :)

Za kilka godzin wyjeżdzam i przez najbliższy tydzień będę najprawdopodobniej pozbawiona dostępu do internetu dlatego na wszystkie pytania odpowiem jak wrócę. Równiez wtedy ustosunkuję się do wszystkich opinii :-)

Gorąco zachęcam :)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Posty: 1019
Rejestracja: 27 gru 2005, 22:41
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Tygodniowy wyjazd na narty/snowboard Zima 2011/2012 Alpy

Post autor: Golfi » 12 sie 2011, 22:03

cudownie :D
"Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo."

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Posty: 324
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tygodniowy wyjazd na narty/snowboard Zima 2011/2012 Alpy

Post autor: Marky » 12 sie 2011, 23:35

Z różnych przyczyn ominą nas Kluszkowce więc może w zimie uda się spędzić z CuDakami trochę czasu. W każdym razie ja się piszę a z Tobą Miseczko tym bardziej :)
Na razie nie wiem co z żonką i córą, ale jedną Lichotkę można liczyć :wink:

Co do terminu to jest wystarczająco wcześnie i póki co nie mam żadnych planów ani na grudzień ani na styczeń więc mogę się dostosować.
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Zablokowany

Wróć do „- poza Polską-”