VII Spotkanie Wielkopolskiego Stowarzyszenia..........

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Gość

Re: VII Spotkanie Wielkopolskiego Stowarzyszenia..........

Post autor: Gość » 08 mar 2005, 16:04

Doris lub Izunia napiszcie co by3o na spotkaniu jeste?my b.ciekawi.

Gośka
Początkujący ✽✽
Posty: 466
Rejestracja: 05 mar 2004, 11:38
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Brzeźnica/Kraków
Kontakt:

Re: VII Spotkanie Wielkopolskiego Stowarzyszenia..........

Post autor: Gośka » 08 mar 2005, 16:05

Ten Go?a powy?ej to ja zapomnia3am o logowaniu

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Posty: 253
Rejestracja: 27 lip 2004, 18:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: VII Spotkanie Wielkopolskiego Stowarzyszenia..........

Post autor: Doris » 08 mar 2005, 16:06

dobra dobra juz pisze :D

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Posty: 253
Rejestracja: 27 lip 2004, 18:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: VII Spotkanie Wielkopolskiego Stowarzyszenia..........

Post autor: Doris » 08 mar 2005, 16:14

1. sprawy organizacyjne dotyczace stowarzyszenia, czyli ich sukcesy porazki, itp itp
2. Federacja Stowarzyszen Colitis Ulcerosa i Crohna na swiecie dr Robert Mrugas (czyli krotko jak dzialaja Stowarzyszenia za granica, w jakich krajach itd)
3. orzecznictwo o nieswoistych chorobach zapalnych Jelit dr Henryk Klincewicz (kiedy mozna sie starac o rente albo grupe, wyjasnial dokladnie ze samo stwierdzenie choroby Cd lub CU nie daje zadnego prawa do uzyskania jakichkolwiek swiadczen; opisywal dokladnie jakie rodzaje sa swiadczen, w jaki sposob ubiegac sie o swiadczenia itd)

wszystko bylo opisane bardzo szczegolowo ale przyznam szczerze ze nie notwalam wogole dlatego ze w tym dniu KIEPSKO SIE CZULAM !!!!!!! i slyszalam piate przez dziesiate :cry: naprawde przykro mi ze nie moge wam bardziej pomoc :cry:

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Posty: 253
Rejestracja: 27 lip 2004, 18:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: VII Spotkanie Wielkopolskiego Stowarzyszenia..........

Post autor: Doris » 08 mar 2005, 16:17

jeszcze bym zapomniala:
skladka na rok 2005 bedzie wynosila 20 zl
czlonkowie Stowarzyszenia maja otrzymaj paszporty (takze wazne za granica) :D

data nastepnych spotkan:
-11 czerwiec ASPEKTY PSYCHOLOGICZNE
-9 lipiec ASPEKTY PSYCHOLOGICZNE I CHIRURGICZNE
-8 pazdziernik ROLA PROBIOTYKOW

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Posty: 253
Rejestracja: 27 lip 2004, 18:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: VII Spotkanie Wielkopolskiego Stowarzyszenia..........

Post autor: Doris » 08 mar 2005, 16:17

PROSZE O OPINIE :D :D :D :?

Lara

Spotkanie

Post autor: Lara » 09 mar 2005, 17:33

Wiadomo?a dla Izy i ca3ej reszty proponuje, aby Iza opisa3a to, co by3o na spotkaniu, ale na swojej stronie, do której odsy3am zainteresowanych www. republika.pl/iza_cu Po co ma opisywaa tutaj, skoro co prawda od niedawna, ale ma bardzo interesuj?c? strone i warto zainteresowaa sie jej zawarto?ci?. Powodzenia :lol:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VII Spotkanie Wielkopolskiego Stowarzyszenia..........

Post autor: Mamcia » 09 mar 2005, 20:18

Strona bardzo ciekawa. Historia przera?aj?ca, ale niestety do?c typowa.
W dziale opis choroby zawiera niestety kilka powa?nych bledów merytorycznych.
Je?eli Iza odezwie sie do mnie moge pomóc je poprawia.
Mamcia

Lilly

Re: VII Spotkanie Wielkopolskiego Stowarzyszenia..........

Post autor: Lilly » 09 mar 2005, 22:37

Lara jak dlugo chorujesz na te chorobe, ze doszlas do takich wnioskow?
ja choruje juz dlugo ale jakos nigdy nie patrzylam sie w ten sposob na te chorobe, co zlosliwsi ludzie mawiali, ze to kara na mnie. A ja wciaz zastanawialam sie za co?
przyszedl w koncu moment, ze zaakceptowalam chorobe i o dziwo jak na razié calkiem ustapila. Nie wiem czy wyzdrowialam czy co, w kazdym razie tak sie teraz czuje. :lol:

Awatar użytkownika
Izunia
Początkujący ✽✽
Posty: 154
Rejestracja: 23 wrz 2004, 22:43
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Września
Kontakt:

Re: VII Spotkanie Wielkopolskiego Stowarzyszenia..........

Post autor: Izunia » 09 mar 2005, 22:48

Laro dziekuje za takie mi3e s3owa, oczywi?cie pracuje nad tym ?eby umie?cia odpowiednie informacje na swojej stronie :)

Mamciu dziekuje bardzo za zainteresowanie, ale napisa3am swoj? historie tak jak ja to czuje i my?le ?e w3a?nie wtedy inni poczuj? to tak samo jak ja. Chocia? mine3o ju? troche czasu i czas wyleczy3 ju? te rany, to jednak emocje jakie? jeszcze s?. Zawsze pisze tak jak to czuje i my?le ?e niech tak zostanie. My?le, ?e ?aden polonista sie nie obrazi, wiem ?e nie tylko ja pope3niam b3edy :D

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VII Spotkanie Wielkopolskiego Stowarzyszenia..........

Post autor: Mamcia » 10 mar 2005, 09:28

Si3a twojej strony polega na osobistym przekazie pe3nym emocji. Twoja historia to kolejny dowód na to jak ma3o niektórzy lekarze wiedz? o tych chorobach i jak? krzywde robi? swoj? niewiedz?.
Uwaga dotyczy czesci teoretycznej, a w swojej historii nic nie zmieniaj i szczerze ?ycze aby ci?gu dalszego nie by3o.
pozdrawiam serdecznie
Mamcia

Lara

Re: VII Spotkanie Wielkopolskiego Stowarzyszenia..........

Post autor: Lara » 10 mar 2005, 09:47

Lilly – to nie d3ugo?a choroby ma wp3yw na nasz? dojrza3o?a my?li, choa na pewno wtedy szybciej sk3ania do zadumy nad samym sob?. Jeste?my obdarzeni woln? wol?, wieloma zmys3ami, jednak w niewielkim stopniu potrafimy je wykorzystaa w3a?ciwie. Choroba nie jest kar? na pewno. Jest ona jednym z elementów naszego ?ycia. Pozwala wy3uskaa z nas i to najlepsze i to najgorsze. Dla tych zdrowych, którzy nas otaczaj? – w domu, pracy, znajomi, w3a?nie nasza s3abo?a ma sk3aniaa do refleksji nad samym sob?.
Spotkania, stowarzyszenia, wyk3ady, pisane przyd3ugie naukowe elaboraty dla ludzi chorych.
Czy one maj? za zadanie przybli?ya chorym ich dolegliwo?a i wspomóc w walce? Zapewne tak, ale ….Obserwuj?c (w jakiejkolwiek formie) chorych widzi sie jednak w wiekszo?ci tych, którzy przychodz?, ods3uchaj? swoje, z nadziej?, ?e jednak kto? powie, ?e wynaleziono cudowny lek i rozchodz? sie do domów. Wchodz? np. na to forum, wtedy, kiedy „potrzeba” gna ich do… znowu z nadziej?, ?e kto? da im cudowny przepis, albo wchodz?, czytaj? i nie zabieraj? g3osu, bo, po co, no i na koncu s? tacy, co klepi? „trzy po trzy”, byle co? napisaa.
Kto? powie mo?e, ?e zdarzaj? sie takie m?drale, jak ja. Powiedziea mo?na, ale i pomy?lea te?.
Chcia3am zaapelowaa o pewn? rzecz. Skoro jest postawiona diagnoza, ma bya opieka lekarza, maj? bya stosowane leki, dieta, czyli podstawowe sprawy, to, dlaczego jest tak wiele osób, które samoistnie rezygnuj? z tego, co jest podstaw? w leczeniu, odsuwaj?c to, co stwierdzone na bok, jakby nie ich dotyczy3o, a potem wo3aj? o pomoc, niekiedy za pó1no? Nie uogólniam. Zaakceptujmy siebie tak?e z chorob? i dzielmy sie z drugimi, nie tylko przys3owiow? "kromk? chleb".

Awatar użytkownika
Izunia
Początkujący ✽✽
Posty: 154
Rejestracja: 23 wrz 2004, 22:43
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Września
Kontakt:

Re: VII Spotkanie Wielkopolskiego Stowarzyszenia..........

Post autor: Izunia » 10 mar 2005, 12:53

Mamciu jestem bardzo ciekawa co konkretnie masz mi do zarzucenia w cze?ci teoretycznej.
Mam nadzieje, ?e moja historia choroby na takim etapie sie zakonczy3a i nie wyskocz? mi po latach skutki uboczne, bo tego sie obawiano w moim przypadku, g3ównie przez to pekniecie jelita i rozlanie tre?ci jelitowej.

Zablokowany

Wróć do „wielkopolskie”