Śląski Oddział "J-Elity"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Śląski Oddział "J-Elity"

Post autor: Raysha » 05 paź 2009, 13:23

Właśnie, ja też bym chciała pomóc w rozruchu tego oddziału, może by jakieś ciekawe projekty wpadły, gdzie mogłabym wykorzystać właśnie tablet i w ogóle mój talencik :P
Mi tam knajpka pasuje, mam nadzieję że nie jest ona bardzo zadymiona przez palaczy :)

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Śląski Oddział "J-Elity"

Post autor: Shadowka » 22 lis 2009, 11:48

Zapadały pierwsze decyzje, które uświadomiły nam wiele pytań :)
Być może Mamcia lub Szaraja pomogą:
1. Czy siedziba musi mieć szpitalny adres? Czy np. moga to być tak jak w ligocie są różnego rodzaju budynki akademickie innych wydziałów czy coś całkiem innego może być?
2.Czy dyżury muszą się odbywać również przy oddziale gastro czy mogą być również w tych budynkach akademickich?
3. Ktoś kiedyś wspominał o jakimś lekarzu do którego mamy się zwrócić który mógłby być naszą mądrą głową?
4. Ktoś wspominał o tym, że ma być oddział śląsko-opolski czy jest to wymogiem? Czy po prostu ludzie z opola moga się o nas zapisać?
5. Żeby oddział ślaski mial rację bytu ile nas musi być?

Ewentualnie czy istnieje jakiś dokument który moglibyśmy przeczytać a który wyjasniłby nam wiele organizacyjnych spraw?
Poza tym zwracam się do osób które miałyby tworzyć ten nasz oddział, ja jestem gotowa na jakieś papierkowe robótki i pomoc w organizowaniu różnego rodzaju rzeczy. Gotowa też jest martita, tom-as tez pomoże i Arletka, Mikra również wyraziłą swoje chęci. Kto jeszcze byłby gotowy na to ,żeby poświęcić troszkę swojego czasu? Pobiegać popytać, przyjść na dyżury itp? Czekamy na konkretne odpowiedzi.
Pierwsze organizacyjno-informacyjne prace sa rodzielone, Mikra, ja i Żabusia o czym się wnet dowie majś juz swoje zadania ;D

Chcemy założyć oddział ale najpierw zmierzyć siły na zamiary, chcemy mieć jakiś czynny udział w życiu całęgo towarzystwa a nie tylko być na papierze.
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
Szybkielvis1981
Początkujący ✽✽
Posty: 225
Rejestracja: 09 mar 2009, 19:39
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Śląski Oddział "J-Elity"

Post autor: Szybkielvis1981 » 22 lis 2009, 14:34

Jeżeli oddział potrzebuje konto bankowe na preferencyjnych warunkach z dostępem do internetu to mogę coś takiego załatwić.
Co nas nie zabije to nas wzmocni!

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Posty: 486
Rejestracja: 08 wrz 2006, 20:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Śląski Oddział "J-Elity"

Post autor: Słonko » 22 lis 2009, 15:05

Ja też chętnie pomogę, na spotkanie się nie zgłosiłam, choć śledziłam wątek (pracowałam w tym czasie). Ale gdyby trzeba było coś zrobić, np. napisać (bo jestem polonistką), albo coś jeszcze innego, to nie ma problemu.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Śląski Oddział "J-Elity"

Post autor: Mamcia » 22 lis 2009, 18:56

1. Czy siedziba musi mieć szpitalny adres? Czy np. moga to być tak jak w ligocie są różnego rodzaju budynki akademickie innych wydziałów czy coś całkiem innego może być?
Może być wszędzie, ale dobrze mieć zaczepienie w klinice.
2. Czy dyżury muszą się odbywać również przy oddziale gastro czy mogą być również w tych budynkach akademickich?
Dyżury nie muszą się w ogóle odzywać, a jeśli chcecie to mogą wszędzie..
3. Ktoś kiedyś wspominał o jakimś lekarzu do którego mamy się zwrócić który mógłby być naszą mądrą głową?
To chyba Żabusia o dr. Śliwińskim
4. Ktoś wspominał o tym, że ma być oddział śląsko-opolski czy jest to wymogiem? Czy po prostu ludzie z opola moga się o nas zapisać?
To ja z myślą, że Opolskie za małe na oddział, ale chyba lepiej śląski, bo część osób z opolskiego leczy się we Wrocławiu
5. Żeby oddział śląski miał rację bytu ile nas musi być?
Jest was dość, bo do oddziału wchodzą wszyscy ze śląska, którzy nie złożyli deklaracji, że chcą należeć do małopolski. Jest takich osób 16. Te 20, które należą do małopolski mogą się przenieść
6. czy istnieje jakiś dokument który moglibyśmy przeczytać a który wyjasniłby nam wiele organizacyjnych spraw?
Rozdział V statutu.
7. Jeżeli oddział potrzebuje konto bankowe
Żaden z oddział nie posiada konta, bo to się wiąże z osobowością prawną. Natomiast oddział małopolski ma subkonto z którego nie korzysta. Oddziały prowadzą kasę i w praktyce dysponują wszystkimi składkami oraz mają głos decydujący głos doradczy jak spożytkować wpływy z 1% na potrzeby lokalne.
Tutaj przykładem jest Małopolska, które nie tylko zbiera środki, ale również ma pomysły jak je wykorzystać, co ZG dziarsko podchwytuje.
Aby założyć oddział na wniosek Grupy inicjatywnej ZG zwoła zebranie członków z woj. Śląskiego. Na zebraniu należy napisać prośbę o założenie oddziału oraz wybrać zgodnie ze statutem władze.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Śląski Oddział "J-Elity"

Post autor: Miska Ryżu » 23 lis 2009, 07:18

Shadowka pisze: Poza tym zwracam się do osób które miałyby tworzyć ten nasz oddział, ja jestem gotowa na jakieś papierkowe robótki i pomoc w organizowaniu różnego rodzaju rzeczy. Gotowa też jest martita, tom-as tez pomoże i Arletka, Mikra również wyraziłą swoje chęci. Kto jeszcze byłby gotowy na to ,żeby poświęcić troszkę swojego czasu?
Zapomniałaś o mnie kochana, czuje sie urażona i olana.
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Śląski Oddział "J-Elity"

Post autor: Shadowka » 23 lis 2009, 09:10

Miska Ryżu pisze:Zapomniałaś o mnie kochana, czuje sie urażona i olana.
Miska tylko proszę spokojnie :) Przecież wiemy ,że chcesz pomóc bo jesteś w głównym filarze tych co chcą się za to zabrać, tak więc nie napisałam o Tobie jako pomocy bo jesteś kimś ważniejszym :P

Przepraszam jeżeli Cię uraziłam, ale mam wrażenie ,że zapomniałam o większej liczbie osób :)
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
artur
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 06 paź 2006, 20:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Śląski Oddział "J-Elity"

Post autor: artur » 23 lis 2009, 20:50

i ja jeszcze ja
Murphy:
Jeśli świetnie się czujesz, nie przejmuj się. Przejdzie ci ...

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Śląski Oddział "J-Elity"

Post autor: Shadowka » 24 lis 2009, 23:13

ja mam jeszcze jedno zapytanie, jeżeli szpital zgodzi się być nasza siedzibą czy my im to jakoś wynagradzamy? Podpisujemy z nimi jakąs umowę? dobrze jest to wiedzieć zanim się pójdzie na jakiekolwiek rozmowy? :)
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Śląski Oddział "J-Elity"

Post autor: Szaraja » 25 lis 2009, 08:11

Można podpisać umowę uzyczenia, jesli szpital sobie zażyczy. Generalnie nigdzie, nawet w siedzibie nie płacimy. Szpital i tak będzie miał korzysci z powstania i siedziby oddziału u nich. To edukacja pacjentów, zakup sprzętu, itd. Jak będziesz rozamwiać , to przedstaw korzyści płynące z samego faktu wspólpracy z Towarzystwem- opisz jaki sprzęt zakupiliśmy i gdzie, wszelkie informacje są w Kwartalniku, a szczególy u Sywlii. Wspomnij tez o 1%, że jesteśmy opp, pochwal się ile zostało zebrane w oddziale i w całej Polsce. To są rady, jak je wykorzystasz , Twoja sparwa. :razz:
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Śląski Oddział "J-Elity"

Post autor: Mamcia » 25 lis 2009, 10:32

Dowiedzcie się na gastro, a jak nie to zadziałam swoimi kontaktami.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Śląski Oddział "J-Elity"

Post autor: Shadowka » 25 lis 2009, 13:13

Mamcia jeżeli nie damy sobie rady napewno będziem prosić o Twoją pomoc. Natomiast najpierw sama postaram sie tam podejść, tylko chwilowo jestem uziemiona z moim wypadniętym dyskiem. Przygotuję sobie materiały o których wspomniala Szaraja, żeby skusić :) i po niedzieli jak już ze mna będzie lepiej podejde tam do szefów i dowiem się co sami damy radę załatwić, potem ewentualnie będziemy prosić o Waszą cudowną szczerą pomoc.
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

marcineii
Debiutant ✽
Posty: 47
Rejestracja: 21 paź 2009, 12:56
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Śląski Oddział "J-Elity"

Post autor: marcineii » 07 gru 2009, 17:41

Niedawno wypełniłem i wysłałem deklarację członkowską. Chętnie poświęcę trochę czasu i pomogę przy tworzeniu śląskiego oddziału jeśli tylko zajdzie taka potrzeba:)

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Śląski Oddział "J-Elity"

Post autor: Shadowka » 07 gru 2009, 17:58

w środę jadę do katowic załatwić sprawy miejsca siedziby i miejsca na dyżury, tak więc dam znać

[ Dodano: 09-12-2009 ]
Machina ruszyła, byłam w Katowicach na Ligocie i za tydzień jak się wszyscy ze soba skonsultują dostanę odpowiedź, jedno tylko pytanie tak na potwierdzenie: czy nam w tej siedzibie jest potrzebne jakieś pomieszcznie? czy tylko na zasadzie teoretycznej i otrzymywania tam korespondencji?

Żabusia prosze podaj mi swoją komórkę na pw.
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Śląski Oddział "J-Elity"

Post autor: Miska Ryżu » 22 sty 2010, 12:40

'Swieta świeta i po świetach' oraz 'z nowym rokiem chwiejnym krokiem'...

Pora wrocic do tematu bo umarł ostatnio. na czym stoimy ze sprawa? Dostałas Shadi jakies odp?
Smutno Ci? A może budyń? :)

Zablokowany

Wróć do „śląskie”