Pomorskie Dni Edukacji o NZJ 2013

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Pomorskie Dni Edukacji o NZJ 2013

Post autor: CatAnn » 15 lis 2013, 17:05

sofijka, nie przejmuj się! Po pierwsze, wśród nas jest wiele niezdiagnozowanych cudaków, bo postawienie trafnej diagnozy przecież łatwe nie jest. Dlatego przychodź, każdy z nas przechodził ten czas bezdiagnozy, rozumiemy Cię :) Tu nie ma rozgraniczenia na zdiagnozowanych lub nie, na chorujących, bliskich i osoby zainteresowane. Każdy, jeśli chce, jest jednym z nas, Ty też :) Nie musisz być nieśmiała w naszym gronie - zobaczysz, to samo przyjdzie. Chętnie się poznamy, chętnie Cię poznamy, ale wszystko zależy od Ciebie, do niczego nie będziemy Cię zmuszać :) Mam nadzieję, że Cię przekonałam :twisted:
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pomorskie Dni Edukacji o NZJ 2013

Post autor: sofijka » 16 lis 2013, 00:40

Dzięki CatAnn :smile:
Właściwie dopadło mnie jakieś zwątpienie i dół, nawet żałuję teraz, że tak napisałam.
Przyznam też, że myślałam, że większość jest zdiagnozowanych, choć wiem, że jest z tym problem.
W każdym razie miło, że tak piszesz.
I chyba mnie przekonałaś.

Jeszcze raz dziękuję :smile:

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pomorskie Dni Edukacji o NZJ 2013

Post autor: sofijka » 16 lis 2013, 10:04

My też na pewno będziemy nie od początku, tylko później, bo się nie wyrobimy, ale jeszcze nie wiem ile.

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Posty: 971
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:11
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Re: Pomorskie Dni Edukacji o NZJ 2013

Post autor: Gottii » 17 lis 2013, 00:36

I po imprezie :) relacja suun materiały w przygotowaniu :)
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Awatar użytkownika
BeataW
Początkujący ✽✽
Posty: 212
Rejestracja: 08 wrz 2009, 13:37
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Pomorskie Dni Edukacji o NZJ 2013

Post autor: BeataW » 17 lis 2013, 01:20

Tak jak napisał Gottii, już po spotkaniu i muszę się przyznać, że bardzo podobało mi się być ponownie tylko 'uczestnikiem' :), dlatego też, na początek chciałam podziękować organizatorom za świetną robotę i pogratulować im dopięcia wszystkiego na ostatni guzik, co doprowadziło - moim zdaniem - Pomorskie Dni Edukacji o NZJ do pełnego sukcesu :brawo:
muszę to też dopisać: Aniu, byłaś cudowna, wiem że nie jestem obiektywna, ale i tak byłaś świetna :brawo:
Wykłady były doskonałe i bardzo pouczające, dużo bym dała 10 lat temu, kiedy pierwszy raz się spotkałam z NZJ, żebym mogła usłyszeć tak doskonałe kompendium o tej chorobie, jakim był wykład dr n med.Piotra Landowskiego.
I to, co mi się jeszcze nasuwa z tej okazji: wykład mgr Darii Boguckiej przypomina nam, że obok medycznego aspektu jest równie ważne psychologiczne podejście w tej chorobie, nie bójmy się korzystać z pomocy, nie musimy samotnie borykać się z problemami. Dziękuję za spotkanie. :roll:

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Pomorskie Dni Edukacji o NZJ 2013

Post autor: CatAnn » 17 lis 2013, 15:47

Kochani, witajcie! :mrgreen:
Pierwsze spotkanie z VI cyklu Dni Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita 2013 - pomorskie - zakończone!
Dziękujemy Wam serdecznie za tak liczne przybycie! :roll:
Mamy nadzieję, że wiele się dowiedzieliście, nauczyliście, że poznaliście fajnych ludzi i przyjemnie spędziliście czas. :twisted:
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji (dostępna na facebooku), oraz zapraszamy Was na kolejne spotkania z cyklu Dni Edukacji w innych miastach Polski. :roll:
Mamy nadzieję - do zobaczenia niebawem! :twisted:
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomorskie Dni Edukacji o NZJ 2013

Post autor: Baby » 17 lis 2013, 16:07

Wspaniała relacja, jak widać zainteresowanych osób nie brakowało a prowadząca po prostu CUDowna :) Gratulacje! To wspaniały początek Dni Edukacji. Jak zwykle odział pomorski odniósł sukces.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Pomorskie Dni Edukacji o NZJ 2013

Post autor: CatAnn » 17 lis 2013, 18:32

Bo się zawstydzę :oops:
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

grześ1986
Początkujący ✽✽
Posty: 78
Rejestracja: 10 paź 2010, 09:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie
Lokalizacja: gorzów

Re: Pomorskie Dni Edukacji o NZJ 2013

Post autor: grześ1986 » 17 lis 2013, 21:54

Witam wszystkich. Wróciliśmy dzisiaj do domu i jesteśmy nadal zafascynowani tym spotkaniem. Nie ma chwili byśmy o tym nie rozmawiali.To spotkanie dało nam nie tylko ogrom informacji ale również nadzieję.Żałuję że do tej pory nie uczestniczyliśmy w Waszych spotkaniach , teraz to już nasze spotkania.Jesteśmy zmęczeni ale szczęśliwi. Gratulujemy Wam siły w działaniu by pomagać, tak po prostu, bezinteresownie. Jesteście jak mages bo przyciągacie dobrocią.Bardzo Wam dziekujemy za spotkanie i będziemy śledzić następne by znowu się spotkać. Aniu twój głos jest delikaty ale piekny :brawo:
mama grzesia1986

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Pomorskie Dni Edukacji o NZJ 2013

Post autor: ita71 » 17 lis 2013, 22:47

grześ1986 pisze: Wróciliśmy dzisiaj do domu i jesteśmy nadal zafascynowani tym spotkaniem. Nie ma chwili byśmy o tym nie rozmawiali
Bardzo dziękuję, takie słowa dodają skrzydeł i skutecznie motywują do organizacji
kolejnych spotkań :)
BeataW pisze: Aniu, byłaś cudowna, wiem że nie jestem obiektywna, ale i tak byłaś świetna
Bez dwóch zdań, występ artystyczny na medal :)
Nigdy nie mów nigdy...

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 30 paź 2013, 23:37
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pomorskie Dni Edukacji o NZJ 2013

Post autor: sofijka » 17 lis 2013, 23:15

Byłam na połowie wykładów - a właściwie prawie na połowie :wink:
- i generalnie tak zdecydowanie dla organizatorów należą się :brawo: :jupi: :brawo:
- kawał dobrej roboty. Tak żeby wrzucić małą łyżeczkę dziegciu do beczki miodu, to napiszę, że mam malutkie zastrzeżenia do wykładu - Czy wiesz co jesz, ale to takie właściwie minimalne. Pani psycholog zrobiła na mnie bardzo wrażenie, Aniu - wow - mega :brawo: :jupi: :brawo: za odwagę jeśli chodzi o występ i generalnie bardzo ładnie to wszystko prowadziłaś - tak zgrabnie, naturalnie i z polotem :roll: .
Trochę żałuję, że nie byłam na tej części nieoficjalnej, bo przypuszczam, że się odbyła. No, ale trudno, moja strata. Może będzie jeszcze kiedyś okazja...

Dziękuję, że dajecie szansę osobom chorym oraz ich bliskim na edukację dotyczącą Ich choroby, za podejście holistyczne, za pozytywną energię, ogólnie super :lol:

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Pomorskie Dni Edukacji o NZJ 2013

Post autor: ita71 » 17 lis 2013, 23:46

sofijka pisze:Tak żeby wrzucić małą łyżeczkę dziegciu do beczki miodu, to napiszę, że mam malutkie zastrzeżenia
Wszelka krytyka mile widziana, to pozwoli nam w przyszłości lepiej zorganizować
spotkania :)
Liczymy na podpowiedzi odnoście interesujących Was tematów w następnych spotkaniach.
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pomorskie Dni Edukacji o NZJ 2013

Post autor: Natuśka » 17 lis 2013, 23:50

Gdy zobaczyłam Prowadzącą to pierwsza myśl brzmiała tak: odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu :mrgreen:

Ja to bym się zająkała, albo gorzej- zaśmiała na śmierć :E

Inauguracyjne spotkanie mamy już za sobą- za wczorajsze dziękujemy i na kolejne czekamy! :D
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Posty: 971
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:11
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Re: Pomorskie Dni Edukacji o NZJ 2013

Post autor: Gottii » 18 lis 2013, 09:13

sofijka, każde uwagi na wagę złota, każdy jest indywidualnością, mi akurat wykład podobał się bardzo, stosuję po części taka dietę, uzupełniam ją również wg zaleceń dr. Jako osoba pracująca bardzo dużo, dodatkowo uprawiająca sport bardzo aktywnie i dość wyczerpująco dla organizmu jestem bardzo zadowolony, mało kiedy jestem zmęczony a prawie zawsze głodny aktywności fizycznej :)

Frekwencja dopisała, catering z tego co było widać smakował, kwartalniki, publikacje cieszyły się również powodzeniem, a śpiew solistki na żywo był wielkim zaskoczeniem i to już jak wisienka na torcie :)

Foto relacja na FB oddziału pomorskiego :) tam również wszystkie nowinki, aktualności, i humor :)
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Pomorskie Dni Edukacji o NZJ 2013

Post autor: CatAnn » 18 lis 2013, 10:31

No zdecydowanie się zawstydziłam :oops:
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Zablokowany

Wróć do „pomorskie”