V Dni Edukacji w Warszawie 8.12.2012

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: V Dni Edukacji w Warszawie 8.12.2012

Post autor: maggie0278 » 09 gru 2012, 00:19

Pozazdrościć impry, ale cieszę się, że wszystko wypaliło :wink:
Natuśka pisze:Przeglądając zdjęcia na fb widać było miło

a gdzie te zdjęcia ?
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: V Dni Edukacji w Warszawie 8.12.2012

Post autor: Natuśka » 09 gru 2012, 00:21

maggie0278 pisze:a gdzie te zdjęcia ?
U kogoś na profilu podglądnęłam :razz:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: V Dni Edukacji w Warszawie 8.12.2012

Post autor: maggie0278 » 09 gru 2012, 00:22

A już znalazłam u Prezesa :)
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: V Dni Edukacji w Warszawie 8.12.2012

Post autor: Mamcia » 09 gru 2012, 13:03

Co do wykładów, to wykład dr. Piotra Albrechta słyszałam wcześniej i jak zwykle w ekspresowym tempie przedstawił bardzo szerokie zagadnienie. Dr Jarosław Kierkuś z CDZ, po raz pierwszy był z nami jako wykładowca i zmierzył się z trudnym tematem PSC. Trudnym bo lekarze nie mają tu dużego wyboru. Art. w bieżącym numerze kwartalnika - już dostępnym na forum.
Fascynujący był wykład dr. Aleksandra Banaszkiewicz. Potraktowała temat Clustridium difficile, bardzo szeroko, kładąc nacisk na rozpoznawanie zakażenia, jego leczenie. Zgodziła się na napisanie artykułu, który ukaże się w kolejnym numerze kwartalnika.
Nasz nadworny dietetyk Urszula Grochowska tym razem przedstawiła dietę DUD-aka w sposób syntetyczny.
Prezes z baby poprowadzili konkurs, w którym pytania zadawali eksperci.
Obecni wyrazili również chęć udziału w Międzynarodowym Dniu NZJ 19 maja 2013 roku, w podobnej jak w tym roku formule.
Podziękowania należą się także poza moim macierzystym Instytutem Biologii Molekularnej i Komórkowej, który od lat gości J-elitę, także sąsiedniemu Instytutowi Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej. IBiB w tym roku udostępnił nam salę w której były zajęcia dla dzieci i poczęstunek.
Mikołaja nie spotkałam niestety, ale zadowolone dzieciaki i licznie przybyli słuchacze byli miłm prezentem.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

SZymon86
Początkujący ✽✽
Posty: 146
Rejestracja: 30 lis 2012, 16:07
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: V Dni Edukacji w Warszawie 8.12.2012

Post autor: SZymon86 » 09 gru 2012, 13:26

Tak jak wcześniej wspomniałem jestem świeżakiem i w tej chorobie i w Waszym gronie. Pierwszy raz byłem na tego typu spotkaniu i z pewnością nie ostatni.Bardzo ciekawe tematy przedstawione w bardzo ciekawy sposób,zwłaszcza jeśli ktoś dopiero wchodzi w te tematy może się sporo dowiedzieć. Jedyne do czego można się przyczepić chociaż taka specyfika chyba tej choroby że odebrałem to trochę pesymistycznie te wszystkie ryzyka itp,albo może to przez to że jeszcze jest u mnie jakiś ten szok tą chorobą i strach... nie wiem...
Poczęstunek pyszny chociaż bałem się trochę jeść bo dopiero co się u mnie wyciszać zaczęło :)
Bardzo dużo ciekawych materiałów do poczytania co za tym idzie kolejne źródła wiedzy,za co bardzo dziękuję :)
Całość na ogromny plus.
No i muzeum PW wreszcie odwiedziłem ;)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: V Dni Edukacji w Warszawie 8.12.2012

Post autor: Baby » 09 gru 2012, 13:27

Ogromne podziękowania należą się także naszemu fotografowi Lindzie, która przygotowała świetny materiał (niebawem zdjęcia pojawią się w galerii). Olgusia świetnie poradziła sobie w roli prowadzącej zajęcia dla najmłodszych (Aga Twoja krew) a Mamcia czuwała nad przebiegiem wykładów i pilnowała porządku. Catering spisał się na medal. Dziękujemy także tym, którzy pokonali kawał drogi aby być z nami tego dnia i pomóc w przygotowaniach. I oczywiście ogromny buziak dla chłopaków z OYE, którzy nie tylko prowadzili zajęcia taneczne dla dzieciaków ale także uczestniczyli w warsztatach, pomagali dzieciakom a nawet oddali im swoje prace. Michały :friends: :*

Jak tylko otrzymamy prezentacje od naszych wykładowców (obiecali że przekażą) zamieścimy je na stornach J-elity.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

anna-maria
Początkujący ✽✽
Posty: 178
Rejestracja: 11 cze 2008, 23:00
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: V Dni Edukacji w Warszawie 8.12.2012

Post autor: anna-maria » 09 gru 2012, 22:27

hmm :mad:

Wszystko już właściwie zostało powiedziane, ja tylko dodam wykłady naprawdę rewelacyjne pod kątem osób prowadzących jak i uczestników ...duża elastyczność w podejściu do uczestników i zadawanych przez nas pytań...Baby miło było Cię poznać :przytul:
Mamcia,Langusta chylę czoło przed Waszym spokojem z jakim prowadzicie te spotkania.Bardzo szybko poczułam, że jestem we właściwym miejscu, jestem tak naładowana energią, i wiadomościami, że chciałabym wszystkim przekazać nie odkładajcie ,nie zwlekajcie tylko korzystajcie z Dni Edukacji - Kielce już tuż tuż !!
CD zdiagnozowane w 2006r.
W terapii biologicznej - Humira od 2008r.
(co 2 tygodnie) , a od września 2012 dawka co tydzień , Imutan , Pentasa, Omega-3, Dicoflor , kwas foliowy, vit.B6

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: V Dni Edukacji w Warszawie 8.12.2012

Post autor: Baby » 09 gru 2012, 22:51

anna-maria, szkoda że nie było czasu dłużej porozmawiać ale zawsze organizatorzy mają 1000 spraw :) Mam nadzieje, że jeszcze będziemy miały okazję się spotkać. Dziękuje Ci za wszystko i za to że byłaś :*
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: V Dni Edukacji w Warszawie 8.12.2012

Post autor: tom-as » 10 gru 2012, 07:39

revers vs. nestle - temat znalazł się w OffTopicu: viewtopic.php?t=13587

Awatar użytkownika
niekat
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 13 cze 2011, 10:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: V Dni Edukacji w Warszawie 8.12.2012

Post autor: niekat » 10 gru 2012, 09:12

w tym roku udało mi sie zaciągnąć też męża i bardzo się z tego cieszę, bo wykłady bardzo dostępnie przedstawione, w taki sposób, że nawet początkujący wiele jest w stanie zrozumieć i zapamiętać. Szczególnie jeśli chodzi o dietetyczkę, panią Ulę, która jest naszą znajomą z Działdowskiej - jej wykład wciągnął męża bo on interesuje sie bardzo dietą córki, ja pilnuje leków (podział obowiązków hehe). Pierwszy raz tez miałam okazję słuchać dr. Banaszkiewicz, a ponieważ uważam, ze to bardzo sympatyczna osoba tym uważniej słuchałam wykładu o Clostridium. Zresztą ten temat dotyczy nas bardzo bo Oli jest nosicielką i miała już 2 "przebudzenia" więc mogłam sie dowiedzieć paru ciekawych faktów. Zresztą to juz nie pierwsze moje takie wykłady i zawsze jestem bardzo zadowolona:) gratuluję organizatorom!

usunięte powtarzające się posty
Ostatnio zmieniony 10 gru 2012, 09:57 przez niekat, łącznie zmieniany 1 raz.
Oliwia - 11 lat. Przeszczepy flory bakteryjnej, Pentasa, Azatiopryna, Calperos, Wit. D3, Wit. B6, Kwas foliowy, Hemofer, Helicid, VSL#3

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: V Dni Edukacji w Warszawie 8.12.2012

Post autor: -Ania- » 10 gru 2012, 17:55

Ciesze się że się udało i mam nadzieje, iż następnym razem też będe mogła pomóc.
Ja z workiem zabawek (czułam sie jak Mikołaj) bezpiecznie dotarłam do domu, tzn na Wawer, dzięki Osóbka za podwiezienie do Centrum i właśnie znalazłam chwilę na forum.
Baby- dziękuje za zabawki :)

Do zobaczenia w maju albo i wcześniej

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: V Dni Edukacji w Warszawie 8.12.2012

Post autor: Baby » 10 gru 2012, 18:57

Zdjęcia z Dni Edukacji w Warszawie dostępne są na naszym fanpage na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/media/set/?set ... 043&type=1 oraz pod adresem: https://plus.google.com/photos/10458443 ... td7yvb6ATg
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 692
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:28
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wwa

Re: V Dni Edukacji w Warszawie 8.12.2012

Post autor: Osóbka » 10 gru 2012, 23:35

Linda przygotowała świetny materiał, pigułka Dni Edukacji w Wwie :lol:
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: V Dni Edukacji w Warszawie 8.12.2012

Post autor: maggie0278 » 10 gru 2012, 23:41

hmmmmmm........tego after party zazdroszczę również (podobno pyszne piwka były - pszeniczne, miodowe, mniam :)
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: V Dni Edukacji w Warszawie 8.12.2012

Post autor: Baby » 10 gru 2012, 23:58

maggie0278, było pyszne było, mój mąż miał szklane oczka ;)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Zablokowany

Wróć do „mazowieckie”