IBD DAY Kraków 2015

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: IBD DAY Kraków 2015

Post autor: kalka_96 » 30 maja 2015, 17:59

W mediach o naszym pikniku:

http://zapodaj.net/c808ab78ce30a.jpg.html
http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/ ... l?cookie=1
http://krakow.pl/aktualnosci/192249,29, ... widac.html
http://dworek.eu/81-aktualnosci/446-kupa-smiechu-2.html

Niedawno też ukazał się reportaż w Kronice Krakowskiej na temat dostępności leków biologicznych dla dzieci:
http://krakow.tvp.pl/20135271/trudne-le ... enia-jelit

Nie zapomnijcie jutro o 10:00 zabrać ze sobą dobrego humoru! :)
Mam nadzieję - do zobaczenia ;)

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: IBD DAY Kraków 2015

Post autor: chrzanovy » 30 maja 2015, 19:54

kalka_96, brawo! a u nas super udany IBD dzień i spodziewajcie się pocisku pozytywu jutro w postaci naszej Kinii! :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Filifionka
Początkujący ✽✽
Posty: 375
Rejestracja: 12 gru 2014, 14:36
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślenice

Re: IBD DAY Kraków 2015

Post autor: Filifionka » 30 maja 2015, 23:02

chrzanovy pisze:spodziewajcie się pocisku pozytywu jutro w postaci naszej Kinii!
To będzie Kinia87??? :help:

:lol: :friends: :drunk:

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
Posty: 659
Rejestracja: 30 wrz 2014, 19:33
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: R....

Re: IBD DAY Kraków 2015

Post autor: Kinia87 » 30 maja 2015, 23:04

Filifionka pisze:
chrzanovy pisze:spodziewajcie się pocisku pozytywu jutro w postaci naszej Kinii!
To będzie Kinia87??? :help:

:lol: :friends: :drunk:
oszzz ty :razz: :razz: :razz:
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Awatar użytkownika
Konraaad
Aktywny ✽✽✽
Posty: 579
Rejestracja: 24 wrz 2014, 00:23
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: IBD DAY Kraków 2015

Post autor: Konraaad » 31 maja 2015, 15:12

kalka_96, super reportaż w TV :brawo:
Czekam na relację z dzisiejszego IBD Day w Krakowie :wink:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę :spoko:

Awatar użytkownika
alex0101
Początkujący ✽✽
Posty: 281
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:33
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: IBD DAY Kraków 2015

Post autor: alex0101 » 31 maja 2015, 17:39

To może ja zacznę. Było tak okropnie, że wyszłam praktycznie od razu, już dawno się tak nie wynudziłam... :mrgreen:

A mówiąc teraz już całkiem poważnie, początkowo był dość mały ruch i siedziałam sobie na ławeczce obserwując z nadzieją przychodzących. Po 11 zaczęło jednak nadciągać coraz więcej ludu i wszystko pięknie się rozkręciło. Atmosfera naprawdę fantastyczna, wydaje mi się, że każdy mógł się poczuć jak u siebie w domu :) Najbardziej urzekło mnie stoisko z książkami, świetny pomysł, mam nadzieję, że będzie jeszcze coś takiego, dzięki temu udało mi się znaleźć książkę o Żydach ( moja obsesja ) :roll: i nawet jedną do siebie na studia. Poza tym wiele ciekawych atrakcji dla dzieciaków, na pewno się nie nudziły, ponieważ każda chwila czasu była dokładnie wypełniona.

Mam nadzieję, że za rok również wszystko pójdzie tak wspaniale i pogoda również dopisze - o uczestnikach nie wspominam, żeby nie zapeszyć ;))

Pozwolę sobie zrobić małą ,,reklamę" i zaprosić na moją krótką relację czy jak to nazwać.

https://www.youtube.com/watch?v=owboSiFUejc

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: IBD DAY Kraków 2015

Post autor: kalka_96 » 31 maja 2015, 17:52

Na początku to przepraszam za moją niedyspozycję :oops: I za to, że tak króciutko... Ale dalej jestem na lekach przeciwbólowych i świeżutko po narkozie i zabiegu. Można powiedzieć, że prawie ze szpitala wpadłam do Dworku :p

Ogromne ukłony dla Anity! Jesteś niesamowita! :brawo: :brawo: :brawo: Podziwiam Cię za wspaniałą organizację, pilnowanie wszystkiego, wielki zapał i chęć do takich działań! W imieniu wszystkich pięknie DZIĘKUJĘ! :*

Nie będę obiektywna, bo nie zdążyłam być wszędzie, ale wiem, że wszyscy się świetnie bawili. :mrgreen: I tu od razu też przepraszam, że nie ze wszystkimi zdążyłam się przywitać i porozmawiać... :oops:

Wykład Pani Docent Sładek to kwintesencja wiadomości o NZJ. Bardzo ciekawy, wyczerpujący temat wykład.
Potem Pan Profesor Forbes z Wielkiej Brytanii za pomocą nowych technologii opowiedział nam o żywieniu, leczeniu żywieniowym. Była także możliwość zadawania pytań.
Marky - dziękujemy za obsługę techniczną, tłumaczenia a także za wspaniały przykład pozytywnego nastawienia do leczenia żywieniowego i zaprezentowanie ''Apetytu na Życie''
Ja także (z zaskoczenie, kompletnie nieprzygotowana) mogłam troszkę powiedzieć jak to sobie żyję na żywieniu ;)
Przedstawiciele firm farmaceutycznych opowiedzieli o preparatach żywieniowych.

Na Dzieciaki czekało mnóstwo atrakcji. Pani Doktor Wasilewska opowiedziała naszym najmłodszym Uczestnikom o bakteriach i wirusach.
Zjeżdżalnie, niezwykle interesujące warsztaty z grupą ''Szkiełko i Oko'', pokaz robotów. Można było pięknie wymalować sobie twarz, dzięki Wolontariuszom Dr.Clown'a. Odbyły się także ciekawe warsztaty robotów, pokaz mody 'toaletowej'. Super były te kreacje z papieru toaletowego. Oczywiście każdy mógł skonsumować watę cukrową. Była też możliwość zakupu książki w ramach drugiej edycji Bookeriady.

Na koniec wielu Uczestników dało się porwać gorącym rytmom zumby. :banan:

Oczywiście mieliśmy też możliwość skorzystać z konsultacji Pani Docent, otrzymać zaproszenie na bezpłatne badanie endoskopowe w znieczuleniu, spróbować preparatów żywieniowych.

alex0101, Lemoni, Kinia87, Filifionka, Artur rodzic - dzięki że byliście!
langusta bardzo się ucieszyłam, że byłaś! i że mogłyśmy chwilkę porozmawiać :roll:
Do zobaczenia!

ps. Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam...

Obrazek

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IBD DAY Kraków 2015

Post autor: langusta » 31 maja 2015, 20:16

Wróciłam z Krakowa z wielkim uśmiechem na twarzy. Było fantastycznie, wykłądy bardzo ciekawe, pouczające.

Rewelacyjnie przygotowane zajęcia dla dzieci. Urzekł mnie pokaz mody wykonany i zaprezentowany przez najmłodszych uczestników. Dziewczyny z Rumby poderwały do tańca uczestników pikniku. Z największą przyjemnością poczęstowałam się watą z cukru- nigdy nie przestane jej lubić :wink:
Pogoda sprzyjała zabawie.

Anitko, jesteś Mega organizatorem byłam z Wami pierwszy raz i jestem pod ogromnym wrażeniem. Byłaś wszędzie i wszystkiego pilnowałaś, nadałaś tej imprezie ciepły, rodzinny klimat
Dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej uroczystości.
langusta
dwie córki chore na CD

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: IBD DAY Kraków 2015

Post autor: patkaas » 31 maja 2015, 20:31

Gratulacje dla Krakowa! :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: IBD DAY Kraków 2015

Post autor: chrzanovy » 31 maja 2015, 20:43

I ja dołączam się do gratulacji
Brawo Kraków :roll:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Anonymous_13ece955

Re: IBD DAY Kraków 2015

Post autor: Anonymous_13ece955 » 31 maja 2015, 21:15

czapka z głowy dla Krk!

AnitaM
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:23
Choroba: CD u dziecka
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: IBD DAY Kraków 2015

Post autor: AnitaM » 01 cze 2015, 08:18

IBD DAY Anno Domini 2015 już za nami...Dla mnie to też był wyjątkowy dzień. To ogromne wzruszenie zobaczyć dzieci znane z oddziału gastro, gdzie zazwyczaj są przypięte do jakiejś pompy i niekoniecznie mają uśmiechnięte buzie, na zielonej trawie, wolne i radosne. Bartek, Kuba, Natalka, Marta, drugi Bartek, Adam, Julka, moja Igusia...Dzieci, dla których Crohn był wyjątkowo wredny. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w całe przedsięwzięcie, mam nadzieję że za rok zrobimy jeszcze coś bardziej wystrzałowego:) Agnieszko-Langusto - jesteś królową niespodzianek! Do ostatniej chwili nie zdradziłaś się ze swoim zamiarem przyjazdu, spadłaś nam jak gwiazdka z nieba - wspaniale było Cię gościć w Dworku, wielu osobom Twoja obecność dodała skrzydeł...Klaudia - super, że mimo złego samopoczucia byłaś z nami, Alex0101-świetna relacja, tak bardzo żałuję, że nie dane nam się było poznać osobiście (do nadrobienia. Adam, tata Adama;) - masz CUdowne dzieci! Na bookeriadze sprzedawaliśmy używane książki po 5 zł z nadzieją, że uzbieramy część kwoty na zakup jeszcze jednej pompy infuzyjnej dla oddziału gastro w USD Prokocimu. Zgromadziliśmy prawie 1200 zł :) Zapomniałam pozdrowić wszystkich uczestników IBD DAY od p. Małgosi, oddziałowej z "piątki", która w tym roku nie mogła być z nami, ponieważ z innymi pielęgniarkami, dietetyczkami, lekarzami była na kongresie w Warszawie, ale dzwoniła do mnie i prosiła, żeby bardzo podziękować J-elicie za dwie, już zamówione przez ZG, pompy. Nawet nie wiecie jak bardzo są potrzebne - na leczeniu biologicznym w Prokocimiu jest już ok 50 dzieci, czasem nie mogą być przyjęte na oddział, bo chociaż są wolne miejsca to nie ma na tyle pomp do podania infliximabu. I jeszcze a propos terapii biologicznej - wczoraj zebraliśmy ponad 80 podpisów pod petycją, tym razem jest to petycja od rodziców dzieci z nzj (wiem, że w Rzeszowie Kasia zebrała ok 40 podpisów, super!), mam też kilka osobistych petycji od rodziców, które mamy zamiar wysłać do prezydenta. Raz jeszcze dziękuję wszystkim za wczorajszy IBD DAY, za to, że było tak radośnie, mimo tych wszystkich trudności, o których przecież nawet w tak pięknym, słonecznym, bajkowym dniu przecież nie da się tak do końca zapomnieć...

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: IBD DAY Kraków 2015

Post autor: Artur rodzic » 01 cze 2015, 19:42

Moi poprzednicy napisali już właściwie wszystko, ze swojej strony zapraszam na FB na którym zamieszczone jest sporo zdjęć z wczorajszych wykładów i pikniku. Myślę, że każdy zainteresowany znalazł dla siebie coś interesującego. O panującej atmosferze najlepiej świadczy fakt, iż moje dzieci choć zmęczone wracały do domu bardzo zadowolone, i już tęsknią za następną okazją do spotkania.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Awatar użytkownika
Konraaad
Aktywny ✽✽✽
Posty: 579
Rejestracja: 24 wrz 2014, 00:23
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: IBD DAY Kraków 2015

Post autor: Konraaad » 01 cze 2015, 23:25

Także przyłączam się do gratulacji :D
Super, że wszystko udało się tak jak planowaliście :)
alex0101, świetna video-relacja :wink:
kalka_96, chyba nigdy nie przestanę Cię podziwiać :brawo:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę :spoko:

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: IBD DAY Kraków 2015

Post autor: chrzanovy » 02 cze 2015, 09:47

alex0101 pisze:Pozwolę sobie zrobić małą ,,reklamę" i zaprosić na moją krótką relację czy jak to nazwać.

https://www.youtube.com/watch?v=owboSiFUejc
genialnie to zrobiłaś, i podobały mi się kroki na krabika w zumbie :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Zablokowany

Wróć do „małopolskie”