13.12.2014 r. - Dni Edukacji w Krakowie g. 9.00

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: 13.12.2014 r. - Dni Edukacji w Krakowie g. 9.00

Post autor: patkaas » 13 gru 2014, 22:46

Spotkanie baaaaaardzo udane, Kraków ogłasza pełen sukces! Artur rodzic skalkulował, że było jakieś 250 osób. Punktualnie gości przywitała dr Sładek, zaczynając Dni Edukacji od przedstawienia naszego Towarzystwa. Po przybliżeniu działalności J-elity wykład na temat diety w nzj poprowadziła dr hab. Małgorzata Zwolińska-Wcisło. Opowiedziała m.in. o tym jak ważne są poszczególne składniki diety, które wspomagają nas w leczeniu. Następnie poznaliśmy rolę chirurga w nzj przy dobie leczenia biologicznego. Profesor podkreślał, że skalpela używać należy rozsądnie, a samą prezentację zakończył optymistycznym zdaniem o tym, że zawsze trzeba mieć nadzieję. Oczywiście mogliśmy posłuchać przedstawicieli firm produkujących takie preparaty jak Modulen, Resource czy VSL#3. Tajemnice kolonoskopii oraz to jak istotne jest to badanie i że nie należy się go bać przedstawił nam dr Stanisław Pieczarkowski. Swoje wystąpienie na temat chorób jelit miała też sama dr Sładek, omawiając nowości tego świata. Pani doktor wraz z Arturem oraz Mgiełką wystąpili także przed kamerą TVP Kraków. W przerwie zajadaliśmy się pysznymi przekąskami i obiadem, popijając dobrą kawą i herbatą. Między uczestnikami można było zauważyć bardzo dobrą interakcję. Dyskusje nie miały końca. Dziękuję wszystkim za wspaniale spędzony czas i świetną organizację. Cóż więcej można dodać, do zobaczenia na kolejnych Dniach Edukacji :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: 13.12.2014 r. - Dni Edukacji w Krakowie g. 9.00

Post autor: cordo » 13 gru 2014, 23:13

Jestem mega zainspirowany, zadumany i ogólnie... Było super, ciężko to opisać słowami, trzeba było być i przeżyć to po prostu, tą atmosferę :)

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: 13.12.2014 r. - Dni Edukacji w Krakowie g. 9.00

Post autor: Artur rodzic » 14 gru 2014, 08:37

Widzę, że właściwie wszystko zostało już napisane przez patkaas, ja od siebie dodam tylko link do zdjęć na FB https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Dla nie znających tej sali wyjaśniam, że było nas na pewno ponad 230 osób, ta Aula jest przystosowana aby pomieścić prawie 400 osób.
Od siebie pragnę jeszcze podziękować wszystkim którzy byli z nami, pomagali w organizacji, oraz tym którzy choć tego dnia nie mogli być z nami fizycznie to jednak cały czas nas wspierali. Jak co roku powtarzam się, jednak pragnę przekazać specjalne podziękowania Pani doktor Małgorzacie Sładek Prezes Oddziału Małopolskiego J-elity, która to już kolejny VII rok z rzędu wzięła na siebie trud związany z Edukowaniem o NZJ.

Materiał filmowy (mam nadzieję, że mnie wytną) ma być podobno emitowany przez Telewizję Kraków w najbliższy czwartek.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 13.12.2014 r. - Dni Edukacji w Krakowie g. 9.00

Post autor: langusta » 14 gru 2014, 09:21

Gratuluję Wszystkim Organizatorom bardzo udanego spotkania!
Bardzo mnie cieszy Wasz sukces i to że chcecie nieść pomoc chorym na NZJ.
Pamiętajmy, iż Wszystko co robi J-elita służy chorym o osoby organizujące takie spotkania robią to w wolontariacie w ramach wolnego swojego czasu.
I własnie dlatego Was tak bardzo podziwiam.
Bardzo chciałam być z Wami ale sprawy rodzinne zmusiły mnie do pozostania w Warszawie.
Ale może na IBD DAY.... spotkamy się :)

Jeszcze raz duże buziaki dla Was Wszystkich. :*
langusta
dwie córki chore na CD

Awatar użytkownika
Konraaad
Aktywny ✽✽✽
Posty: 579
Rejestracja: 24 wrz 2014, 00:23
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: 13.12.2014 r. - Dni Edukacji w Krakowie g. 9.00

Post autor: Konraaad » 14 gru 2014, 10:48

Bardzo się cieszę, że kolejny raz w tym roku mogłem wziąć udział w Dniach Edukacji o NZJ, tym razem w Krakowie i kolejny raz się nie zawiodłem.
Dołączam się do wszystkich podziękowań! Organizatorzy włożyli w to wydarzenie mnóstwo pracy i oczywiście opłaciło się, bo impreza okazała się wielkim sukcesem :twisted:

Prywatnie chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom dzięki którym cały wczorajszy dzień spędziłem w bardzo miłej, sympatycznej i przyjaznej atmosferze, aż do późnego wieczora :przytul: Wszyscy przekazujecie mi niesamowicie pozytywną energię :devil2:
cordo pisze:Było super, ciężko to opisać słowami
Dokładnie tak!

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: 13.12.2014 r. - Dni Edukacji w Krakowie g. 9.00

Post autor: kalka_96 » 14 gru 2014, 16:24

Artur rodzic ukłony za organizację i czuwanie nad wszystkim :)
Wykłady jak zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Niestety z racji ilości obowiązków nie miałam okazji wszystkich wysłuchać od początku do końca, ale bardzo się cieszę, że przyszło tylu nowych ludzi. Materiały J-elity rozeszły się bardzo szybciutko. Kilka osób wypełniło także deklarację członkowską i pytało o dyżury edukacyjne w szpitalach.
Widać, jak pomoc Towarzystwa, osób chorych jest bardzo potrzebna innym, jak ważne jest wzajemne wsparcie.
Była okazja do tego, by zdobyć nową wiedzę w zakresie NZJ jak również wymienić się doświadczeniami, poznać, porozmawiać.

patkaas tak pięknie wszystko opisała. dziękuję :*

Orzełek bardzo się cieszę, że się ujawniłeś ;)

Dziękuję wszystkim za wspólnie spędzony edukacyjny dzień, za pomoc przy organizacji.

Do usłyszenia! :D

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 13.12.2014 r. - Dni Edukacji w Krakowie g. 9.00

Post autor: Mamcia » 14 gru 2014, 20:19

Dni Edukacji w Krakowie zawsze były udane. Parę razy udało mi się w nich uczestniczyć. Chciałam tylko przypomnieć, że pierwsze odbyły się właśnie w Krakowie, a ich pomysłodawczynią i siła napędową była i jest dr. Małgorzata Sładek.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: 13.12.2014 r. - Dni Edukacji w Krakowie g. 9.00

Post autor: mgiełkaa » 15 gru 2014, 19:56

A ja jeszcze raz bardzo dziękuje za serdeczne przyjęcie :smile: i gratuluję organizatorom sukcesu.Frekwencja ogromna, materiały edukacyjne tak jak wspomniała kalka_96 cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i rozeszły się w sporych ilościach. Uczestnicy chętnie wypełniali deklaracje członkowskie oraz ankiety naszych koleżanek. Wykłady były bardzo ciekawe i obrazowe.Miałam zaszczyt porozmawiać chwilę z dr.Małgorzatą Sładek.
Cieszę się bardzo, ze mogłam być z Wami w tak wspaniałym dniu, a z niektórymi nawet nieco dłużej.Tak jak to cordo ujął -bardzo trafnie- słowami nie da się tego opisać.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: 13.12.2014 r. - Dni Edukacji w Krakowie g. 9.00

Post autor: kalka_96 » 15 gru 2014, 20:23

mgiełkaa pisze: a z niektórymi nawet nieco dłużej.

duuuużo dłużej :) :mrgreen:

cieszę się, że mogłam Cię gościć w ''pistacjowym królestwie'' :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 13.12.2014 r. - Dni Edukacji w Krakowie g. 9.00

Post autor: Mamcia » 15 gru 2014, 20:40

To może wy się moje słoneczka - kalkowane mgiełki - weżniecie w garść i napiszecie relacje z Warszawy i Krakowa. Sprawa pilna, bo jak mam składać całość jeśli nie wiem co przyjdzie.
Liczę na Was.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: 13.12.2014 r. - Dni Edukacji w Krakowie g. 9.00

Post autor: kalka_96 » 15 gru 2014, 21:43

Mamcia, ja bardzo chętnie :)
Jak jeszcze Mgiełkaa pomoże to będzie super :)

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: 13.12.2014 r. - Dni Edukacji w Krakowie g. 9.00

Post autor: Artur rodzic » 15 gru 2014, 22:01

kalka_96, super, zdjęcia z Krakowa jakimi dysponuję do wybrania na FB. Po dokonaniu wyboru wyślę w lepszej rozdzielczości.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 13.12.2014 r. - Dni Edukacji w Krakowie g. 9.00

Post autor: Orzelek » 15 gru 2014, 23:11

Dobry wieczór :roll:

Dni Edukacji i Konferencja Żywieniowa, czyli 2 w 1.

Tematyka Dni jak najbardziej przystępna. Bardzo obszerny wykład o chirurgii w kontekście leczenia biologicznego; następnie wykład o kolonoskopii przedstawiający m.in. po raz pierwszy szczegółowe rodzaje przeczyszczaczy wraz z dawkowaniem (w zależności od pory wykonywania badania).

Konferencja rozpoczęła się z 20 minutowym opóźnieniem. Aula pełna - głównie studenciaków: większość dietetycznych, z pielęgniarskiego, po śladowe ilości aptekarzy i lekarzy.

Pierwszy wykład Doktora hab. med. Stanisława Kłęka pozamiatał temat. Konkret podany w odpowiedniej ilości. Reszta opowieści farmaceutów, pielęgniarek trochę mniej interesująca. Pod koniec Marky i Kalka podzielili się własnymi doświadczeniami, jak to jest "na żywieniu" :roll:

Dziękuję za możliwość poznania i rozmowy: Mgiełce, Kalce_96, Patkaas, Konradowi, Arturowi, Ani z Warszawy od żywienia oraz innym osobom, których imienia nie pamiętam :roll:

Wiem, że spotkamy się jeszcze nie raz :)
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: 13.12.2014 r. - Dni Edukacji w Krakowie g. 9.00

Post autor: mgiełkaa » 16 gru 2014, 11:55

Mamcia, napiszemy oczywiście :smile:
Orzelek, ja również cieszę się, że mogłam Cię poznać :smile:
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 13.12.2014 r. - Dni Edukacji w Krakowie g. 9.00

Post autor: Mamcia » 16 gru 2014, 13:11

Ale tu się spieszy, bo jak nie napiszecie szybko to ja muszę siadać, bo numer jest właśnie skladany i do świat powinien wisieć na stronach.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „małopolskie”