Hej, jestem świeżo po badaniach.

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
thatguy
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2024, 18:48
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Hej, jestem świeżo po badaniach.

Post autor: thatguy » 25 sty 2024, 15:44

Hej! Jestem świeżo po badaniach - kolonoskopia, gastroskopia, USG jamy brzusznej, badania kału, moczu i krwi i niestety dalej nic nie wyszło :/ skarżyłem się do tej pory na ekstremalnie głośną pracę jelit i to bez przerwy, a w szczególności w okolicy kątnicy (tak przypuszczam, bo w okolicach prawej miednicy) oraz w samej odbytnicy, ale też nierzadko z równoległej lewej strony miednicy, chociaż tu zdecydowanie rzadziej. Co ciekawe czuć twardsze miejsce z tej prawej strony i jak przyciskam to czuć i słychać coś jakby rozbijanie pęcherzyków powietrza.

Ból występuje raczej rzadko, ale największym dyskomfortem jest głośna praca jelit, która praktycznie nie ustaje niezależnie od diety - też testowałem wiele różnych diet i nie zauważyłem poprawy, chociaż dla pewności zamierzam zrobić testy na alergie pokarmowe - gluten i laktoza.


Jedyne co mi wyszło to na gastroskopii: „W żołądku niewielka ilość żółci. Rumieniowe zapalenie śluzówki niewielkiego stopnia.”

thatguy
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2024, 18:48
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Hej, jestem świeżo po badaniach.

Post autor: thatguy » 25 sty 2024, 15:53

Jeszcze nie dodałem, że lekarz widząc taką diagnozę z gastroskopii przepisał mi od razu Panzol i Prokit. Biorę od kilku dni i zauważyłem, że dźwięki z jelit nasiliły się jeszcze bardziej, a nawet zaczął pojawiać się ból.

KasjuszMag
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2024, 09:57
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Toruń

Re: Hej, jestem świeżo po badaniach.

Post autor: KasjuszMag » 26 sty 2024, 09:59

Proces ubiegania się o zasiłek rodzinny w Norwegii wymaga spełnienia określonych kryteriów. "Barnetrygd" jest zasiłkiem przyznawanym rodzicom lub opiekunom prawnym dzieci, mającym na celu wsparcie finansowe w pokrywaniu kosztów związanych z wychowaniem. Aby kwalifikować się do otrzymania tego wsparcia, rodzice lub opiekunowie muszą spełniać określone warunki, takie jak zamieszkiwanie i praca w Norwegii. Zasiłek jest przyznawany do momentu, gdy dziecko osiąga określony wiek, co jest zgodne z polityką społeczną kraju, mającą na celu wsparcie rodzin.

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Hej, jestem świeżo po badaniach.

Post autor: romek » 26 sty 2024, 12:26

thatguy pisze:
25 sty 2024, 15:53
Jeszcze nie dodałem, że lekarz widząc taką diagnozę z gastroskopii przepisał mi od razu Panzol i Prokit. Biorę od kilku dni i zauważyłem, że dźwięki z jelit nasiliły się jeszcze bardziej, a nawet zaczął pojawiać się ból.
a próbowałeś dobre probiotyki?

thatguy
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2024, 18:48
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Hej, jestem świeżo po badaniach.

Post autor: thatguy » 26 sty 2024, 17:44

Dzięki za odpowiedź!
Od 2/3 tygodni stosowałem jakiś probiotyk z DOZ. Kilka dni temu zmieniłem na Sanprobi IBS, bo miał względnie pozytywne opinie, ale nie wiem czy są to dobre probiotyki.
Póki co poprawy nie obserwuję.

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Hej, jestem świeżo po badaniach.

Post autor: romek » 27 sty 2024, 12:21

Kolonizacja probiotyku to 2-3 tygodnie. Będzie dobrze :roll:

thatguy
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2024, 18:48
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Hej, jestem świeżo po badaniach.

Post autor: thatguy » 20 mar 2024, 16:59

Hej,
dzisiaj otrzymałem wyniki testu oddechowego na SIBO. Wynik dodatni - wzrost do ponad 110 ppm. Najprawdopodobniej problem znaleziony. Zostawiam dla potomnych z podobnymi problemami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”