Sterydy, leki immunosupresyjne i infekcje

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
markel
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 06 cze 2022, 18:06
Choroba: nie ustalono
województwo: podkarpackie

Sterydy, leki immunosupresyjne i infekcje

Post autor: markel » 06 cze 2022, 18:28

Byłem na Budenoside przez 3 miesiące na zmniejszającej się dawce. Specjalista gastro omówił umieszczenie mnie na azatioprynie pod koniec kursu sterydów, ale chciałem sprawdzić trwający problem z moczem u mojego lekarza ogólnego przed pójściem na azatioprynę. Niestety między przeprowadzką, pracą a moim lekarzem rodzinnym nie odbieram telefonu (jestem w Wielkiej Brytanii) nie mogłem tego sprawdzić. Ostatnio zauważyłem znacznie luźniejsze stolce niż wcześniej, o których wspomniałem dzisiaj mojemu gastrospecjalizacji, chce, żebym ponownie przeszedł na sterydy w dawce 3 mg i zaczął od azatiopryny w przyszłym tygodniu po ekstrakcji zęba mądrości w ten czwartek. Jestem tak zestresowany, że nie chciałem rozpocząć leczenia przed sprawdzeniem moczu; jeśli mam jakąś łagodną infekcję (objawy nie zawsze występują), czy nie będę absolutnie przejebany przez branie sterydów + immunosuppresant? Czy ktoś z crohns był na immunosuppresant z trwającą infekcją?

Co więcej, żaden ubezpieczyciel nie dotyka mnie w celu uzyskania ochrony przed chorobami krytycznymi, ponieważ moja diagnoza Crohna była mniej niż 6 miesięcy temu. Mój broker radzi, żebym od razu pokrył się z gównianym ubezpieczycielem, ponieważ kiedy będę na azatioprynie, nikt mnie nigdy nie ubezpieczy.

darthvader88
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 07 cze 2022, 08:35
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Re: Sterydy, leki immunosupresyjne i infekcje

Post autor: darthvader88 » 07 cze 2022, 08:47

Moim zdaniem nie powinno już istnieć żadne towarzystwo ubezpieczeniowe.
geometry dash

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”