Czyjeś lekarze nie wiedzą na pewno, czy masz chorobę Crohna lub UC?

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
enajin
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2022, 16:05
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Czyjeś lekarze nie wiedzą na pewno, czy masz chorobę Crohna lub UC?

Post autor: enajin » 23 maja 2022, 16:20

Zawsze mówiono mi, że mam chorobę Crohna, ale w wieku 18 lat powiedziano mi, że zdjęcia z zakresu i biopsje mojej okrężnicy zostały wysłane do zespołu patologów w celu zbadania. Wrócili kilka dni później (to wszystko wydarzyło się podczas mojego pobytu w szpitalu, więc poszło dość szybko) i powiedzieli, że mój stan przedstawia się zarówno jako UC, jak i Crohna. Na przykład, moje zapalenie jest trochę w łatach wokół okrężnicy, ale stan zapalny zatrzymał się bezpośrednio na końcach jelita grubego i ledwo dotknął jelita cienkiego lub odbytnicy. Było w tym coś więcej, ale powiedzieli, że nie mają pojęcia, co to jest. Najlepszą rzeczą do zrobienia było założenie, że to choroba Crohna, więc mój plan leczenia został zaprojektowany tak, aby utrzymać stan zapalny z dala od przewodu pokarmowego, jeśli w końcu pojawi się gdzie indziej. Niestety miałam totalną kolektomię z powodu perforacji, więc nigdy nie dowiem się na pewno, czyli chyba, że ​​dostanę więcej zapalenia (jestem w remisji).

Zastanawiałem się tylko, czy ktoś jeszcze jest na tej samej łodzi. Jeśli nie, daj mi znać, co o tym myślisz.

enajin
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2022, 16:05
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Re: Czyjeś lekarze nie wiedzą na pewno, czy masz chorobę Crohna lub UC?

Post autor: enajin » 15 cze 2022, 01:34

enajin pisze:
23 maja 2022, 16:20
Zawsze mówiono mi, że mam chorobę Crohna, ale w wieku 18 lat powiedziano mi, że zdjęcia z zakresu i biopsje mojej okrężnicy zostały wysłane do zespołu patologów w celu zbadania. Wrócili kilka dni później (to wszystko wydarzyło się podczas mojego pobytu w szpitalu, więc poszło dość szybko) i powiedzieli, że mój stan przedstawia się zarówno jako UC, jak i Crohna. Na przykład, moje zapalenie jest trochę w łatach wokół okrężnicy, ale stan zapalny zatrzymał się bezpośrednio na końcach jelita grubego i ledwo dotknął jelita cienkiego lub odbytnicy. Było w tym coś więcej, ale powiedzieli, że nie mają pojęcia, co to jest. Najlepszą rzeczą do zrobienia było założenie, że to choroba Crohna, więc mój plan leczenia został zaprojektowany tak, aby utrzymać stan zapalny z dala od przewodu pokarmowego, jeśli w końcu pojawi się gdzie indziej. Niestety miałam totalną kolektomię z powodu perforacji, więc nigdy nie dowiem się na pewno, czyli chyba, że ​​dostanę więcej zapalenia (jestem w remisji appvalley tutuapp tweakbox).

Zastanawiałem się tylko, czy ktoś jeszcze jest na tej samej łodzi. Jeśli nie, daj mi znać, co o tym myślisz.
I got this,,...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”