Nowa...

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Marsylka
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2022, 16:29
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Nowa...

Post autor: Marsylka » 20 kwie 2022, 16:38

Dzien dobry i dziekuje za przyjecie mnie na forum.. Mam 45 lat, z problemami jelitowymi mecze sie juz od okolo dziesieciu lat, lecz dopiero od kilku miesiecy calkowicie uniemozliwiaja mi normalne funkcjonowanie. Mam same biegunki, po kazdym jedzeniu, a i na czczo, wyprozniam sie wszystkim co zjadlam nawet 20 minut po zjedzeniu posilku... Niektore charakterystyczne pokarmy po prostu widac.. Buraczki, Szpinak.. Nie wchodzac w szczegoly. Jestem uwiazana do miejsca zamieszkania, bo juz kilkalkrotnie wracalam podbiegajac ze sklepu obok. a dwa razy nie zdazylam z pokoju do lazienki tuz obok... Potrafie obudzic sie z glebokiego snu, bo musze zdazyc na kibelek. Mieszkam i jestem sama, na cale szczescie, bo mieszkanie male, a lazienka tylko jedna :(
Na ta chwile waze 40 kg przy 166, schudlam - a moze to odwodnienie ? cztery kilo na przeciagu dwoch tygodni.
Morfologia jest ok, Tsh na dolnej granicy normy, ale FT3 i FT4 w normie. Co dziwne sod, potas, wapno ok.
Czekam na kolonoskopie, mam na cito za miesiac, obym doczekala, w takim stanie w jakim jestem nie jest to pewne :(
Mam to szczescie w nieszczesciu, ze pracuje z domu, wiec nie musze korzystac ze srodkow komunikacji miejskiej, wlasciwie nie musze wychodzic nigdzie. I tak nie dalabym rady.
Powoli popadam w ciezka depresje, staram sie jakos jeszcze z nia walczyc :(
PS Nie dopisalam, biegunek potrafie miec od kilkunastu do ponad trzydziestu dziennie, czesto to sama woda pod cisnieniem lub resztki z woda, resztki w praktycznie niezmienionej postaci. Takie jakie polknelam :(

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Nowa...

Post autor: romek » 21 kwie 2022, 12:06

Tylko nie depresja. Wiem, że to trudne, ale staraj się myśleć pozytywnie :roll: Większość z nas przez to przechodziła. Ja w ciągu roku schudłem 16 kg. 20-30 wypróżnień w dzień i w nocy. Mimo, że toaletę mam tuż obok pokoju, to często nie zdążałem. Jak gdzieś musiałem wyjść to z pieluchą. A po drodze do pracy wysiadałem na każdej stacji metra. Ale kiedyś przejdzie :roll: i będzie prawie normalnie.
Pamiętaj dużo pić i odpowiednią do biegunki dietę. Elektrolity i probiotyki (ja biorę vivomixx). Jeżeli możesz to zrób sobie badanie kalprotektyny w kale (koniecznie ilościowo).
No i dobry gastro - znający się na NZJ (nie każdy się zna).
Masz już jakiegoś lekarza?

Dorota1973
Początkujący ✽✽
Posty: 255
Rejestracja: 05 lut 2019, 20:55
Choroba: CD u dziecka
województwo: warmińsko-mazurskie
miasto: Kętrzyn

Re: Nowa...

Post autor: Dorota1973 » 21 kwie 2022, 16:10

Trzymaj się kochana.
Mój syn ma crohna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”