Witam, proszę o informację?

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
TamimIqbal
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2021, 11:55
Choroba: CU w rodzinie
województwo: warmińsko-mazurskie
miasto: USA

Witam, proszę o informację?

Post autor: TamimIqbal » 02 gru 2021, 13:52

Pół roku temu stwierdzono u mnie wzjg. Dostałem najpierw sam asamax ale nie pomógł. Potem buzenoid, pomógł ale nie dał remisji. Potem dostałem metypred 32 i 24 na zmianę co drugi dzień ale nie zbiło to zapalenia a gdy zszedlem na 8 dziennie biegunki wrocily wiec dostałem dziennie 44 mg no i minęło 10 dni wiec powoli będę schodzić. Pytanie brzmi po jakim czasie brania sterydow u was weszła remisja i jak wyglądał stolec według bristolskiej klasy? Po 10 dniach dwa dni były gorsze (5 biegunek dziennie) a tak to około 3-4 razy dziennie stolec klasy między 3 a 5 najczęściej. Po jakim czasie stolce powinny wrócić do normy gęstością i do 2 wypróżnień? Wiem że dopiero jak zejde poniżej 16 okaże się czy jestem sterydozależny ale zastanawiam się skoro te sterydy na mnie niby działają w jakim czasie powinno się to ynormować a kiedy zacząć się martwić ze nie do końca zdrowieje ? Ile czasu regenerują się jelita w przypadku zbicia zapalenia?-to moje główne pytanie. Dietę trzymam raczej ścisłą, lekkostrawnie bezresztkowo mała ilość błonnika zero owoców tabliczka czekolady dziennie itp. Przepraszam za chaotyczny styl wypowiedzi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”