Cześć wszystkim!

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
niemogespac
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2021, 01:00
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Cześć wszystkim!

Post autor: niemogespac » 04 wrz 2021, 01:13

Cześć!
Mam 29 lat. Od 15 r.ż. choruję na autoimmunologiczne zapalenie wątroby. Przyczyna nieznana. Leczenie tego schorzenia odbywało się przez wieloletnie zażywanie encortonu oraz imuranu.
4 lata temu przyczepiło się do mnie wrzodziejące zapalenie jelit (mimo ciągłego zażywania encortonu w dawce 10mg). Diagnoza WZJG trwała dosyć długo, gdyż objawy pokryły się z moim wyjazdem do Azji - lekarze szukali przyczyn krwistych biegunek nie tam gdzie trzeba.
Aktualnie mam zaostrzenie choroby po raz czwarty, mimo iż trzymałem rygorystycznie diety oraz uprawiałem sport w celu zrzucenia wielu zbędnych kg. Encorton i Metypred coraz mniej mi pomagają - ostatnia remisja trwała niecałe pół roku. Możliwe, że lekarze dopuszczą mnie do kwalifikacji na leczenie biologiczne (nic nie jest pewne przez współistniejące zapalenie wątroby AIH).

Mimo chorób i leczenia ciągle staram się rozwijać i żyć normalnie. Dostałem się na wymarzone studia, które ukończyłem z wyróżnieniem. Mam ekstra pracę w zawodzie (chociaż dość mocno stresującą). Staram się być pozytywnie nastawionym do życia mimo uciążliwości autoimmunologicznych, aczkolwiek obecne zaostrzenie trochę ścięło mnie psychicznie z nóg, dlatego tutaj jestem... :)

Wika1995
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 05 sie 2021, 15:58
Choroba: CU
województwo: śląskie

Re: Cześć wszystkim!

Post autor: Wika1995 » 04 wrz 2021, 09:23

Cześć!
Super, że choroba Cię nie zatrzymała :)
Ja aktualnie jestem na początku drogi ale Twój wpis daje nadzieję, że można z powodzeniem spełniać marzenia!
Trzymaj się, dużo zdrowia!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”