Bóle jelita grubego

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marykate
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Bóle jelita grubego

Post autor: marykate » 22 wrz 2023, 18:27

Witam,
Od kilku miesięcy zmagam się z przewlekłą chorobą brzucha, jestem bezradna i wykończona, może tutaj znajdę kogoś z podobnymi objawami lub posłuży dobrą radą. Opis mojej choroby:
- bóle od kilku miesięcy na dole po prawej, lewej stronie oraz w nadbrzuszu, tak jakby w jelicie grubym; ból jest krótki, kłujący lub uciskający, dodatkowo czasami po bólu pojawia sie mrowienie w okolicach pachwin
- pomagają antybiotyki, objawy znikają do około 80%; najpierw był xifaxan, poprawa ale w ostatnim dniu brania bóle nawracały, dostałam Cipronex z Metronidazolem - poprawa o 80%, 2 dni po skończeniu kuracji nawrót silnych bóli
- poza bólami nie ma innych objawów, trawienie poprawne, brak wzdęć, biegunek, gazów, przelewania
- lekarze sugerują dysbiozę/jelito drażliwe
- morfologia, crp, ob w normie
- posiewy na grzyby, yersinie, lamblie, helicobacter ujemne
- kolonoskopia do połowy nie wykazała zmian, w badaniu histopatologicznym mikroskopowe zapalenie, ale to udało się szybko zbić sterydem, nie korelowało z moimi bólami
- usg wszystko prawidłowo

Czy ktoś zmagał się z czymś podobnym? Lekarze twierdzą, że nie jest to poważna choroba. O co chodzi z tą dysbiozą? Czy mogę mieć rozwaloną florę i stąd te bóle? …:(

Diablo250273
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Bydgoszcz

Re: Bóle jelita grubego

Post autor: Diablo250273 » 11 lis 2023, 00:48

Witam możesz sobie zrobić badanie stolca czyli kalprotektyne jest to marker ktory pokazuje jaki masz poziom infekcji norma jest 50 UG na kilogram masy ciała powyżej 150 jest podejrzenie infekcji w jelitach wątrobie lub żołądku.pozdrawiam

marykate
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: marykate » 29 lis 2023, 18:06

Dziekuje za odpowiedz. Robilam ten marker i wychodzil w normie, 22. Czy to możliwe, zeby od kilku miesiecy miec jakas bakterie w jelicie, ktora poza bólami nie daje innych objawow? :(
Wnioskuję, ze to cos bakteryjnego, bo po antybiotykach jest poprawa.

charitysake
Debiutant ✽
województwo: łódzkie

Post autor: charitysake » 10 sty 2024, 05:27

Czasami rzeczywiście odczuwam ból, ale idę do lekarza i nic nie widać. To jest naprawdę trudne. Twój stan jest naprawdę poważny. Możesz zmienić lek na medycynę orientalną i zobaczyć, czy będzie w stanie uregulować tę zmianę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”