I Am A 32-letni ojciec z chorobą Parkinsona o wczesnym początku...

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hype1
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:50
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie

I Am A 32-letni ojciec z chorobą Parkinsona o wczesnym początku...

Post autor: hype1 » 01 lut 2022, 17:53

W wieku 30 lat zdiagnozowano u mnie chorobę Parkinsona o początku Younga (YOPD). Byłem na emeryturze medycznej z czynnej służby w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

Jestem ojcem dwójki dzieci, 4-letniej córki i 2-letniego syna. Obecnie mieszkam w Japonii i pracuję na amerykańskim uniwersytecie.

Chciałam tylko podzielić się moimi doświadczeniami z tą chorobą zarówno dla siebie, jak i innych.

Odpowiem na wszelkie pytania lub omówię wszystko, co chcesz wiedzieć o tym, jak to jest żyć z tą chorobą i mam nadzieję, że rozszerzę świadomość wyzwań, które się z nią wiążą.

EDIT: Dzięki za wszystkie świetne pytania, mam nadzieję, że ludzie będą mogli to sprawdzić i lepiej zapoznać się z YOPD. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, podałem, że zawsze możesz sprawdzić National Parkinson's Foundation (pdf.org) lub Michael J Fox Foundation for Parkinson's Research.

Jeśli masz więcej pytań, proszę pytaj

Edycja nr 2: Jeśli czujesz, że możesz mieć objawy lub problemy, takie jak to, o czym tutaj mowa, najlepszą rzeczą, jaką mogę ci powiedzieć, jest rozmowa z lekarzem. Możesz nawet chcieć odwiedzić specjalistę od zaburzeń ruchowych, którym zwykle jest neurolog specjalizujący się w tych problemach mózgu, które powodują problemy z poruszaniem się.

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie świetne pytania

Ethan95
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2022, 08:06
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: I Am A 32-letni ojciec z chorobą Parkinsona o wczesnym początku...

Post autor: Ethan95 » 02 lut 2022, 08:12

Bardzo Ci współczuję. W tak młodym wieku już mieć Parkinsona to musiało być dużym zaskoczeniem dla wszystkich. Jak Ci się na co dzień żyje z tą chorobą? W ogóle, jak trafiłeś do tych Sił Powietrznych oraz co Cię sprowadziło do Japonii? Musisz mieć bardzo ciekawą historię życia do opowiedzenia! :D

karpaty
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 17 cze 2022, 09:25
Choroba: niesklasyfikowane NZJ u dziecka
województwo: lubelskie

Re: I Am A 32-letni ojciec z chorobą Parkinsona o wczesnym początku...

Post autor: karpaty » 10 sty 2023, 13:31

Uważa się, że w chorobie Parkinsona, za procesy neurodegeneracyjne odpowiedzialne jest białko alfa-synukleina. Wzajemne oddziaływanie między dopaminą i α-synukleiną (AS) odgrywa kluczową rolę w tej chorobie.
Produkcja nieprawidłowych białek, z jednoczesną dysfunkcją mitochondriów i stres oksydacyjny, przyczyniają się do patogenezy tzw. „Chorób konformacyjnych białek” (choroby Alzheimera i Parkinsona czy ataksja Friedreicha).
Dotychczasowe badania in vitro pokazały, że karnozyna hamuje oligomeryzację białka alfa-synukleina, czyli przeciwdziała rozwojowi tej choroby.

Od siebie polecam zapoznanie się z informacjami na stronie:
https://karnozyna.com/

Jest tutaj opisane jak powinna być prowadzona taka terapia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „łódzkie”