Kolagenowe zapalenie jelita grubego

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mjmartino
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 20 cze 2010, 13:51
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin k/Katowic
Kontakt:

Re: Kolagenowe zapalenie jelita grubego

Post autor: mjmartino » 03 sty 2011, 08:28

Asamax bierze się cały czas jedynie w późniejszym czasie można ograniczyć dawki.
Ja obecnie biorę 2 rano 2 wieczorem (Asamax 500)
Nie wiem jak to jest ze skutecznością przy przerywaniu kuracji ale jeśli raz zadziałał .. powinien zadziałać znowu. Jednak każdy lekarz Ci powie aby nie przerywać kuracji. Brać należy choćby zapobiegawczo 1x dziennie jeśli jesteś w dłuższej remisji.
NFZ i biurokracje trzeba zlikwidować!
A lekarzy leczących na oko pozbawić prawa wykonywania zawodu!

Asamax 500 2|0|1
Budenofalk 3mg 0|0|0
Acidium Folicum 15mg 0|0|0 | co 2 dzień
Debutir 0|0|0
Colostrum 0|0|0
Imunoglukan 0|0|0
Bioastin Supreme 0|0|0 (6mg astaksantyna)

Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi!

zoha3110
Początkujący ✽✽
Posty: 59
Rejestracja: 22 paź 2010, 17:04
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kolagenowe zapalenie jelita grubego

Post autor: zoha3110 » 03 sty 2011, 23:03

Cały dzisiejszy dzień (oprócz krótkich przerw) dokucza mi pulsujące jelito grube, zwłaszcza zstępnica. Widać to nawet gołym okiem. Momentami jest to bardzo nieprzyjemne uczucie. Zdarzało mi się już wcześniej że czasami mi tak pulsowały jelita ale zazwyczaj przechodziło po chwili a dzisiaj męczy mnie cały dzień :(. Czy komuś zdarzyło się kiedyś coś takiego? Czym może być to spowodowane?
Aktualnie biorę: Asamax 500: 3x3

mjmartino
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 20 cze 2010, 13:51
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin k/Katowic
Kontakt:

Re: Kolagenowe zapalenie jelita grubego

Post autor: mjmartino » 04 sty 2011, 11:56

Podrażnieniem ? różne mogę być przyczyny ... brak magnezu ? i innych pierwiastków ? gdzie mięśnie drżą .. położyć się zrelaksować trochę i powinno się uspokoić.. wziąć coś na uspokojenie może meliske wypić.
NFZ i biurokracje trzeba zlikwidować!
A lekarzy leczących na oko pozbawić prawa wykonywania zawodu!

Asamax 500 2|0|1
Budenofalk 3mg 0|0|0
Acidium Folicum 15mg 0|0|0 | co 2 dzień
Debutir 0|0|0
Colostrum 0|0|0
Imunoglukan 0|0|0
Bioastin Supreme 0|0|0 (6mg astaksantyna)

Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi!

zoha3110
Początkujący ✽✽
Posty: 59
Rejestracja: 22 paź 2010, 17:04
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kolagenowe zapalenie jelita grubego

Post autor: zoha3110 » 07 sty 2011, 17:18

Dzięki :) Melise pije od pol roku. Na szczescie we wtorek mi przeszlo samo. Ale spytalam sie z ciekawosci znajomego lekarza pierwszego kontaktu czym moglo byc to spowodowane i uslyszalam: no i co ze pulsuja? jelita pracuja to niech sobie pulsuja.
Ehh, szkoda gadac..

Teraz mam inny problem. Mam wyniki hist+pat kolonoskopii i potwierdzaja kolagenowe zapalenie jg ale nie tylko: mialam tez pobrane wycinki z jelita cienkiego i wyszlo mi ze mam ileitis chronica i nie mam pojecia co to jest. Czy ktos wie moze co to znaczy? Nie znalazlam wiele informacji na ten temat w necie.
Aktualnie biorę: Asamax 500: 3x3

mjmartino
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 20 cze 2010, 13:51
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin k/Katowic
Kontakt:

Re: Kolagenowe zapalenie jelita grubego

Post autor: mjmartino » 07 sty 2011, 17:47

Bo tak naprawdę nic z tego nowego nie wynika dlatego nie znalazłaś dużo ... w tłumaczeniu znaczy to ileitis chronica - przewlekłe zapale jelita krętego
NFZ i biurokracje trzeba zlikwidować!
A lekarzy leczących na oko pozbawić prawa wykonywania zawodu!

Asamax 500 2|0|1
Budenofalk 3mg 0|0|0
Acidium Folicum 15mg 0|0|0 | co 2 dzień
Debutir 0|0|0
Colostrum 0|0|0
Imunoglukan 0|0|0
Bioastin Supreme 0|0|0 (6mg astaksantyna)

Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi!

meea_gn
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 16 paź 2011, 22:19
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Kolagenowe zapalenie jelita grubego

Post autor: meea_gn » 09 maja 2012, 21:28

Szkoda, że tak nas "kolagenowców" mało na tym forum :/ no ale dobrze, że w ogóle jest takie forum.
Ja po około 7 latach męczenia się z wiecznymi biegunkami i użerania się z lekarzami patrzącymi na mnie jak na hipochondryczkę mam wreszcie diagnozę i zaczynam leczenie. Dziwiłam się, że moja nowa lekarka pierwszego kontaktu jak tylko zobaczyła wyniki kolonoskopii wysłała mnie do gastrologa, reumatologa i okulisty. Nawet przez moment pomyślałam, że chyba znowu będę musiała zmienić lekarza, bo ta zaś przesadza w drugą stronę, a teraz czytam artykuły i wątki na forum i stwierdzam, że powinnam się cieszyć, że na nią trafiłam. Na szczęście póki co moje oczy i stawy nieźle się mają. Jestem ciekawa jak u Was? macie coś z tych chorób towarzyszących, współistniejących?

zoha3110
Początkujący ✽✽
Posty: 59
Rejestracja: 22 paź 2010, 17:04
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kolagenowe zapalenie jelita grubego

Post autor: zoha3110 » 09 maja 2012, 22:35

Z chorób współistniejących to na szczęście na razie nic nie mam :) Za to to dużo dolegliwości i skutków ubocznych po zbyt długiej sterydoterapii :/ czuję się jeszcze gorzej niż przed bo przez Encorton mam więcej problemów ze zdrowiem niż wcześniej i żałuję że go wogóle brałam :( odstawiłam więc mam nadzieje że może z czasem minie..fajnie że ktoś się znowu odezwał na forum bo długo była tu cisza :P ciekawa jestem jak się mają pozostali..
Aktualnie biorę: Asamax 500: 3x3

meea_gn
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 16 paź 2011, 22:19
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Kolagenowe zapalenie jelita grubego

Post autor: meea_gn » 10 maja 2012, 13:11

Świetny pomysł z tą bitwą :D żałuję, ale niestety nie mogę się dołączyć w tym roku, bo mam akurat zajęcia na podyplomówce :/

zoha3110 a co konkretnie Ci się dzieje po sterydach?

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kolagenowe zapalenie jelita grubego

Post autor: Natalka » 10 maja 2012, 19:42

meea_gn pisze:zoha3110 a co konkretnie Ci się dzieje po sterydach?
zamiast robić offtop poczytaj np. tu viewtopic.php?p=295232&highlight=#295232 zoha pisała na ten temat :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

meea_gn
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 16 paź 2011, 22:19
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Kolagenowe zapalenie jelita grubego

Post autor: meea_gn » 10 maja 2012, 21:43

przepraszam przeoczyłam :oops:
a ten temat dość ogólnie zatytułowany, więc trudno ocenić, kiedy offtop się zaczyna :)

wracając do naszej choroby, to podziwiam zoha za odwagę, że zdecydowałaś się na sterydy i to z tego co doczytałam w Twoich postach to dość szybko. Mój lekarz na razie nie bierze ich pod uwagę, ale nawet jakby to na chwilę obecną, po zasięgnięciu informacji o tej chorobie zadecydowałam, że dopóki te towarzyszące choroby będą mnie omijać, to dam sobie spokój. Jak już tyle lat żyję z biegunkami, to będę żyła dalej :)

zoha3110
Początkujący ✽✽
Posty: 59
Rejestracja: 22 paź 2010, 17:04
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kolagenowe zapalenie jelita grubego

Post autor: zoha3110 » 10 maja 2012, 22:29

Fakt sterydy dostałam w niecały rok po rozpoznaniu choroby i rozpoczęciu leczenia i brałam je rok. Efekty były lepsze niż na samym Asamaxie ale z perspektywy czasu nie było warto. Mój stan tego nie wymygał, miały mnie wprowadzić w remisje a po pewnym czasie pojawiły się skutki uboczne. Chciałam odstawić ale lekarz nie pozwalał więc skonsultowałam się z innym, ten z kolei był w szoku bo brałam równocześnie Aze, Asamax i dwa różne sterydy. Kazał mi je natychmiast odstawiać. Z lżejszych skutków ubocznych to na pewno opuchlizna i roztępy a z tych gorszych masowe wypadanie włosów (jestem na etapie intensywnego ratowania pozostałości mojej kiedyś bardzo bujnej czupryny ;) ) nadciśnienie, szumy uszne, drżnenie mięśni, rak i głowy :/
Aktualnie biorę: Asamax 500: 3x3

Awatar użytkownika
malaperelka
Początkujący ✽✽
Posty: 102
Rejestracja: 20 lis 2011, 14:17
Choroba: IBS
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Kolagenowe zapalenie jelita grubego

Post autor: malaperelka » 10 maja 2012, 22:33

mjmartino pisze:Podrażnieniem ? różne mogę być przyczyny ... brak magnezu ? i innych pierwiastków ? gdzie mięśnie drżą .. położyć się zrelaksować trochę i powinno się uspokoić.. wziąć coś na uspokojenie może meliske wypić.
Mam tak czasem przy ZJD. Pulsuje z prawej strony na dole, czasem kłuje. Mało ciekawe uczucie, ale się do niego przyzwyczajam :wink:. Lekarka mi powiedziała, że to przez wzmożoną pracę jelit.
Pozdrawiam,
A.
-----
Duspatalin x2, Sanprobi x1, UlgixMax Wzdęcia x3

mjmartino
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 20 cze 2010, 13:51
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin k/Katowic
Kontakt:

Re: Kolagenowe zapalenie jelita grubego

Post autor: mjmartino » 11 maja 2012, 08:23

malaperelka pisze: Lekarka mi powiedziała, że to przez wzmożoną pracę jelit.
Tak to też prawda : )

Ja tam steryd dostałem jak Asamax słabo działał.. i to po około 6 miesiącach.
Obecnie nie biorę a brałem (budenofalk) ponad rok.. i zanim zszedłem z niego to trochę trwało.. ale uff udało się :mrgreen:

Ps. Lepiej wcześniej brać niż później a to z tego względu że ograniczamy uszkodzenia i zapalenie nie rozszaleje się bo można w zarodku przygasić o ile organizm :neutral: odpowiednio zareaguje.
NFZ i biurokracje trzeba zlikwidować!
A lekarzy leczących na oko pozbawić prawa wykonywania zawodu!

Asamax 500 2|0|1
Budenofalk 3mg 0|0|0
Acidium Folicum 15mg 0|0|0 | co 2 dzień
Debutir 0|0|0
Colostrum 0|0|0
Imunoglukan 0|0|0
Bioastin Supreme 0|0|0 (6mg astaksantyna)

Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi!

mjmartino
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 20 cze 2010, 13:51
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin k/Katowic
Kontakt:

Re: Kolagenowe zapalenie jelita grubego

Post autor: mjmartino » 12 maja 2012, 13:46

martita pisze:mjmartino lubie Twoje podpisy w profilu :wink: sorki za OT :wink:
:roll: ciesze się że Ci przypadł do gustu ; D
NFZ i biurokracje trzeba zlikwidować!
A lekarzy leczących na oko pozbawić prawa wykonywania zawodu!

Asamax 500 2|0|1
Budenofalk 3mg 0|0|0
Acidium Folicum 15mg 0|0|0 | co 2 dzień
Debutir 0|0|0
Colostrum 0|0|0
Imunoglukan 0|0|0
Bioastin Supreme 0|0|0 (6mg astaksantyna)

Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi!

EMMA
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 28 maja 2008, 16:16
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: szczecin

Re: Kolagenowe zapalenie jelita grubego

Post autor: EMMA » 25 sty 2014, 09:13

Cześć "kolagenowcy" i inni ;). Dawno tu nie zaglądałam bo i po co jak wszystko w porządku z jelitkami było. Było ale nie jest , comeback w wielkim stylu.
W każym razie witam Was wszystkich serdecznie, odzywajcie się proszę :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”