Resekcja odbytnicy-pytanie.

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Marta90
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 23 sie 2023, 08:41
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa

Resekcja odbytnicy-pytanie.

Post autor: Marta90 » 24 sie 2023, 11:27

Witam wszystkich. W 2015 r. przeszłam operację Hartmanna. Wyłoniono kolostomie i pozostawiono kikuta odbytnicy. Z uwagi na uporczywe, bolesne, nawracające stany zapalne, lekarz rozważa całkowita resekcję kikuta odbytnicy wraz ze zwieraczami. Czy ktoś z Was przeszedł podobny zabieg i mógłby podzielić się uwagami dotyczącymi komfortu życia po tym zabiegu? Dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam

FastWalkers
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2023, 12:07
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: Resekcja odbytnicy-pytanie.

Post autor: FastWalkers » 27 sie 2023, 12:10

Dzien dobry,
Kurcze, ja teraz zaczalem odczuwac mocne parcie na odbyt. Mialem operacje w Maju tego roku. Bylo wszystko ok, a pewnego dnia to uporczywe parcie sie zaczelo. Mysle tylko o tym.

Marta90
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 23 sie 2023, 08:41
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa

Re: Resekcja odbytnicy-pytanie.

Post autor: Marta90 » 27 sie 2023, 13:14

Witaj. Jaka operację przeszedłeś? Czy masz usunięte zwieracze, skoro odczuwasz parcie? Czy to parcie fantomowe? Czy masz oprócz tego jakieś dolegliwości bólowe ze strony brzucha albo miednicy?

Marta90
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 23 sie 2023, 08:41
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa

Re: Resekcja odbytnicy-pytanie.

Post autor: Marta90 » 27 sie 2023, 13:23

Lekarz straszy mnie ryzykiem przepukliny i dalszych zabiegów skracania jelita. Dlatego jestem w konsternacji. Z drugiej strony bardzo silne bóle odbytnicy, krwawienia z ropa i branie Metronidazolu, którego nie powinnam długo zażywać...przede mną trudna decyzja, dlatego szukam kogoś kto napisze jak po tej operacji funkcjonuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”