Zaparcia

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mattt96
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2021, 08:39
Choroba: inna choroba jelita
województwo: małopolskie
miasto: Olkusz

Zaparcia

Post autor: Mattt96 » 03 paź 2021, 08:46

Hej Temat wstydliwy , ale muszę go poruszyć bo nie wiem gdzie mogę się zwrócić a się wstydzę... Posiadam chyba zespół jelita drażliwego. Pracuję po 10h staram się jeść w miarę zdrowo , pije dużo wody mineralnej, zażywam jakieś witaminy ,czasami zdarza mi się zjeść fast food na szybko nadmiar pracy i wgl. Mój problem to , że od 5 dni nie moge sie wgl załatwić... ostatnio obudziłam się w nocy z silna potrzeba skorzystania z toalety bez skutku, jednym słowem nie da się. Pije
wode z cytryna ale nie pomaga. Bardzo proszę o pomoc nie wiem co mam robić. Czy to coś poważnego. :(

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Zaparcia

Post autor: romek » 03 paź 2021, 12:00

Spróbuj suszone śliwki. 4-5 śliwek zalej wieczorem wodą i zostaw na noc, a rano wypij i zjedz. Działa rozwalniająco.
Zresztą surowe śliwki też tak działają

Mattt96
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2021, 08:39
Choroba: inna choroba jelita
województwo: małopolskie
miasto: Olkusz

Re: Zaparcia

Post autor: Mattt96 » 03 paź 2021, 12:17

Próbowałam same zjeść, niestety nic nie dało:( spróbuję więcej ich zjeść i zostawię na noc a rani zjem . Dziękuję.

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Zaparcia

Post autor: mari » 03 paź 2021, 15:26

Zdarzało mi się mieć ten problem jeżeli nie pomagała woda,śliwki, jogurty to stosowałam syrop lactulosum jest bez recepty, moja lekarka też mi to zleciła.Przeszukaj to forum,jest sporo postów nt.radzenia sobie z zaparciami.

Mattt96
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2021, 08:39
Choroba: inna choroba jelita
województwo: małopolskie
miasto: Olkusz

Re: Zaparcia

Post autor: Mattt96 » 03 paź 2021, 15:43

Tak zrobię, bo narazie próbowałam na xenna extra , ale eketku jak nie było tak nie ma. Dziękuję

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”