Wrzody na jelicie cienkim

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kuba2wroc
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 16 sty 2021, 10:14
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław

Wrzody na jelicie cienkim

Post autor: kuba2wroc » 18 sty 2021, 00:45

Witam serdecznie,

bardzo proszę o podpowiedź co robić. Chodzę po lekarzach i ciągle tylko czekanie na wyniki a brzuch jak bolał tak boli - żadnego leczenia.

Pokrótce

W październiku 2020 zaczął mnie boleć brzuch. Na początku myślałem że to przez stres i czyraki okołoodbytnicze, które mnie męczą od jakiegoś czasu. Lekarz rodzinny przepisał mi Debretin i zlecił kilka badań:

1. Gastroskopia - wszystko ok
2. USG jamy brzusznej - wszystko ok
3. Rezonans magnetyczny miednicy - czekam na wyniki juz 3 miesiące
4. Kolonoskopia - nie udała się bo bez znieczulenia nie dałem rady, jedynie wyniki hist pat z końcowego odcinka wykazały opuchnięcie sciany jelita

Następnie w grudniu udałem się do gastrologa prywatnie, ten zlecił kontynuację Debretin + ponowne wykonanie kolonoskopii

1. Kolonoskopia - pobrano wycinki z jelita cienkiego - 2 wrzody na odcinku 10 cm + podejrzenie Crohna.

No i teraz pytanie, brzuch mnie boli cały czas, w dzień jako tako, w nocy nie mogę spać... Wyniki hist-pat wrzodów przyjdą za 2 tygodnie. co robić? Iść go gastrologa już teraz? Czy czekać na wyniki? Jestem w kropce nie wiem co robić.

Ps. dodam jeszcze, bo ból brzucha to nie jedyne objawy:
1. Stolce kilka radzi dziennie, małe ilości, konsystencja półpłynna ze śluzem, kolor pomarańczowy
2. Schudłem kilka kilo
3. Ból to kłucie praktycznie po całym brzuchu ale najczęściej pod mostkiem, lewa strona brzucha, okolica wyrostka robaczkowego (którego nie mam)
4. Ropnie okołoodbytnicze, nawracają coraz częściej co ok 2 tygodnie, utrzymują się przez kilka dni, pekają i znikają
5. Kłucie w okolicy odbytu, jakby rwanie - dziwne uczucie.

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Wrzody na jelicie cienkim

Post autor: mari » 18 sty 2021, 10:14

Skoro kolonoskopia choć bez wyniku hist-pat wskazała na Crona Powinieneś mieć od razu wdrożone leczenie ,bo stan jelita z każdym dniem się pogarsza .

kuba2wroc
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 16 sty 2021, 10:14
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław

Re: Wrzody na jelicie cienkim

Post autor: kuba2wroc » 18 sty 2021, 18:57

Dzięki, dziś idę do gastrologa prywatnie, został mi polecony od osoby która też choruje na Crohna. Zobaczymy co powie i czy przepisze mi jakieś leki. Już mam tego dość...

Dorota1973
Początkujący ✽✽
Posty: 255
Rejestracja: 05 lut 2019, 20:55
Choroba: CD u dziecka
województwo: warmińsko-mazurskie
miasto: Kętrzyn

Re: Wrzody na jelicie cienkim

Post autor: Dorota1973 » 18 sty 2021, 19:30

kuba2wroc pisze:
18 sty 2021, 18:57
Dzięki, dziś idę do gastrologa prywatnie, został mi polecony od osoby która też choruje na Crohna. Zobaczymy co powie i czy przepisze mi jakieś leki. Już mam tego dość...
Napisz co powiedział lekarz. Mój syn ma też crohna. Ma 17 lat. Wiemy o chorobie od dwóch lat.

kuba2wroc
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 16 sty 2021, 10:14
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław

Re: Wrzody na jelicie cienkim

Post autor: kuba2wroc » 18 sty 2021, 21:56

Podejrzenie Choroby Crohna. Wdrożenie leczenia lekiem Pentasa granulat 2x na dobę po 2g przez miesiąc. Co do diety lekarz powiedział że mam jeść wszystko a po czy będę się czuł gorzej odstawiać. Na początek kazał odstawić cukry proste i mleko.

kuba2wroc
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 16 sty 2021, 10:14
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław

Re: Wrzody na jelicie cienkim

Post autor: kuba2wroc » 22 sty 2021, 07:01

Po 3 dniach/6 dawek Pentasa granulat brak jakiejkolwiek poprawy. Jedyna zmiana to biegunka przekształcona w zatwardzenie. Bóle brzucha jak były tak są. Nasilają się w nocy, doszedł ból z prawej strony w okolicach żeber. Ból się wzmaga przy głębszym oddychaniu i ucisku na brzuch z tej samej strony

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”