Zapalenie jelit

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hefalump
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2020, 22:06
Choroba: inna choroba jelita
województwo: mazowieckie

Zapalenie jelit

Post autor: hefalump » 31 gru 2020, 16:32

Moje problemy zaczęły się ponad 10 lat temu od rzadkich stolców, były to szybkie wypróżnienia rano. Potem pojawiły się kłopoty z hemoroidami. Nasilenie objawów nastąpiło 3 lata temu. Postanowiłem coś z tym zrobić. Pierwsze próby leczenia, to leczenie pod kątem jelita drażliwego, ale bezskutecznie. Wzdęcia, gazy, biegunki nie ustępowały. To główne objawy właśnie wzdęcia, gazy, odbijanie, biegunki, uczucie dyskomfortu z lewej strony w okolicach żeber i tak na środku brzucha. Lekarz podejrzewał, że może to być mikroskopowe zapalenie jelita, pomagały sterydy Cortiment, Entocort, Asamax też, ale ta skuteczność jest trochę mniejsza, bowiem wystarczy, że mam przerwę, bądź ominę dawkę i problemy się nasilają. Robiłem badania krwi, kału w laboratorium i w Sanepidzie, USG, enzymy trzustkowe wszystko było w porządku. Podczas kolonoskopii i po pobraniu wycinków nie stwierdzono stanu zapalnego, lecz co jakiś czas pojawiają się polipy hiperplastyczne w esicy. Jeżeli nie biorę leków, np. Asamaxu, to nasilają sie gazy, są cuchnące, oddaje stolec rano, a zazwyczaj po zjedzeniu obiadu musze natychmiast biec do wc, bo mam natychmiastowe wypróżnienie pod dużym ciśnieniem. Czuję, że te stolce są jakby bardzo piekące, odczuwam szczypanie w odbycie. Lekarz podczas badania proktologicznego stwierdza stany zapalne, kończy się na Asamaxie, czasem na Entocorcie i historia się powtarza. Próbowałem wizyt u dietetyka, probiotyków, leczenia farmakologicznego i nic nie pomaga. Jak pomaga to na krótko, bo wydaje mi się, że taki Asamax, tylko łagodzi objawy i nie eliminuje przyczyny. Miałem robioną gastroskopię, w której wyszło wszystko dobrze. Oczywiście jeśli chodzi o jedzenie, to musze uważać i lepiej się czuje po produktach gotowanych i zupach. Nie jem nic smażonego, tłustego, bo to sprawia nasilenie dolegliwości. Nie mam pojęcia, co mogę zrobić więcej, gdzie się udać po pomoc. Pozostaje mi tylko jechanie na Asamaxie do końca życia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”