spadki potasu a choroby jelit?

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Asharia
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 20 cze 2013, 08:14
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań / Warszawa

spadki potasu a choroby jelit?

Post autor: Asharia » 24 sie 2016, 20:33

Napisalam szczegolowego psta ale mi nie wyslalo wiec zadam pytanie w skrocie: czy ktos z was mial spadki potasu, takie ponizej normy? I lub magnezu? Jak mozna zdiagnozowac z czego to wynika? Mam nawrot zapalenia jelit i choc nie mam teraz zasadniczo strasznych biegunek, mam jednak spadki potasu (jak np dzis co wyszlo mi w bad krwi, ponizej normy). przeczytalam w necie ze z jedzenia wcale nie wytraca sie najszybciej. Moze to tarczyca, przysadka lub nadnercza? Nie wiem na co sie zbadac. Czuje sie slabo a kurcze od poniedzialku mam wracac do pracy. Z dieta dam rade ale z tym..? Suplememwntuje magnez od jakiegos czasu. Robilam z krwi wapn calkowity i mam w normie. Dzieki. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: spadki potasu a choroby jelit?

Post autor: obyty.z.cu » 24 sie 2016, 20:57

kiedyś robiłem badania sprawdzające, teraz już nie.
Kiedy są skurcze łydek, to znacz,y że za mało i to duzo za mało.Podobnie z magnezem, a i magnez jest potrzebny do prawidłowego wchłaniania wapnia, a mam osteoporoze.

Chodzi o to, że po latach chorowania mam ciągłe braki i dlatego ciągle biorę Asparaginian Forte Max,w zależności od potrzeb 1 do 3 tabletek..juz teraz bez przerwy.
Widać taki jest problem w organizmie, albo jakoś w jadłospisie mam braki.Kiedyś niepracowały nadnercza, ale to się naprawiło, choć ciągle dobieram hydrokortyzon.
Nie sprawdzam już bo po co...po prostu suplementuję.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Asharia
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 20 cze 2013, 08:14
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań / Warszawa

Re: spadki potasu a choroby jelit?

Post autor: Asharia » 24 sie 2016, 21:20

Hej. Dzięki serdeczne za odp. No tak...może to tez u mnie braki mg od lat itd. Kto wie. Zastanawialam sie czy robic bad kortyzolu i jeszcze jednego hormonu. Nerwica to swoja droga u mnie ;-) i oczywiscie ze stres sie przeklada na pogorszenie - tak jakz jelitami. Ja biore mg solgara i lub wymiennie doppelherz bo aspargin jest dla mnie za ciezki tzn zoladek mnie po nim bolal.A po kalium mialam jeszcze wieksze biegunki ;-) .... sprawdze za tydziden lub dwa bo wczoraj to myslalam ze zjade wiec musze zaczac uzupelniac i zobacze (ostatni raz tez to sprawdzalam ze 3 lata temu) . Wapn wyszedl mi dosyc wysoki ale gdzies sie doczytalam ze to tez moze byc oznaka ostereopozy - chodzilo chyba o to ze jesli jednoczesnie jest niska wit D3. Dzieki :-). Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: spadki potasu a choroby jelit?

Post autor: obyty.z.cu » 25 sie 2016, 14:53

Asharia pisze:Zastanawialam sie czy robic bad kortyzolu
mi to badanie robiono podczas specjalnego pobytu w szpitalu.Tu chodziło o zbiórki moczu i sprawdzanie co ileś godzin plus testy obciążające.
3 do 5 dni w zależności od szpitala, ja to "robiłem " w szpitalu w Nowej Soli na pododdziale Endokrynologii. Tylko tak będziesz miała pewność co i jak.
dr. Hałabura..naprawde polecam..miałem skierowanie od swojego endokrynologa przed moimi operacjami.Wyszło że ja wogóle już go nie produkuje przez sterydy.
A teraz już wszystko ok.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Asharia
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 20 cze 2013, 08:14
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań / Warszawa

Re: spadki potasu a choroby jelit?

Post autor: Asharia » 28 sie 2016, 07:46

Hej. Kortyzol zrobie na razie tylko prywatnie. A propos potasu - 3 lata temu bylam w szpitalu na kardiologii. Lekarce mowiłam o spadkach potasu i zrobili mi DZM i wg niej potas nie ucieka mi nadmiernie wraz z moczem :-) . Dala skierowanie do endokrynologa bo powiedziala,ze moze to byc sprawa hormonow. Z tym,ze realia: to byl maj. Do poradni przyszpitalnej na tamten rok nie bylo juz miejsc. A stwierdzilam,ze pojscie do "zwyklego" z taka sprawa to bez sensu. Potem mialam 3 mies. problemow z jelitami i sila rzeczy tym sie nie zajelam. Teraz mysle,ze moze ma to sens ale musze zapisac sie do jakiejs "slawy" ;-) . Doczytalam sie na innym forum,ze ktos przy niskich plytkach mial bardzo bolesne skurcze lydek i tez musial uzupelniac potas. Ja mialam plytki niskie ostatnie 2 mies. (teraz juz w normie) wiec moze to tez mialo zwiazek ale zapisze sie do jakiegos dobrego endokrynologa bo o nadnerczach mowilo juz mi kilka osob.
Dzieki, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: spadki potasu a choroby jelit?

Post autor: Brawurka » 28 sie 2016, 12:24

Mi regularnie spada potas, magnez i żelazo. W zaostrzeniach najbardziej i wtedy dostaję w kroplówkach.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”