Bakteria Yersinia

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Posty: 763
Rejestracja: 24 sie 2010, 10:51
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: nevermind

Re: Yersinia

Post autor: Tomek0700 » 21 gru 2012, 18:59

Pani Kasiu a czym pania, miejmy nadzieje wyleczyli?
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Yersinia

Post autor: kasia38 » 21 gru 2012, 23:24

myślę, ze Unidoxem, to brałam ostatni raz:)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Yersinia

Post autor: Alis » 24 gru 2012, 11:37

No a mnie prof Rydzewska leczyła jednak 10 dni na yersinie.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Posty: 763
Rejestracja: 24 sie 2010, 10:51
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: nevermind

Re: Yersinia

Post autor: Tomek0700 » 24 gru 2012, 13:49

no wiem dlatego zglupialem. Podobno teraz tak sie leczy to. Jak powiedzialem, ze co lekarz to inne leczenie to p. doktor sie zdziwila i powiedziala, ze to niemożliwe bo teraz kazdy tak musi leczyc wedlug nowych standardow czy cos...
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Yersinia

Post autor: Alis » 24 gru 2012, 15:18

nie no cos tu jest nie tak bo mi i lekarka z mswia i prof zapisaly antybiotyk na 10 dni, no i teraz w tym szpitalu zakaznym potwierdzili ze to bylo prawidlowe leczenie, a to 21 dni to tak jak ktos tutaj, chyba Ray wysylala jakies materialy ze jak yersinia wraca , jest przewlekla to 21 dni.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Posty: 763
Rejestracja: 24 sie 2010, 10:51
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: nevermind

Re: Yersinia

Post autor: Tomek0700 » 26 gru 2012, 00:23

ja rozmawialem z wieloma lekarzami na temat leczenia mojej yersini, takze droga emailowa czy z samym profesorem Rastawickim, ktory podobno sie na na yersini jak malo kto i mowil, ze leczenie bylo dobre. Wiec nie wiem, najlepsze, ze w kaliszu stwierdzono yersinei przybyta, przychodze do MSWiA a tu na powitanie, ze zakazenie jest ciagle aktualne. (IgA watpliwe, IgM dodatni, IgG dodatni)
I to wszystko idzie tak -> yersinia ujemna -> watpliwa -> dodatnia -> watpliwa -> dodatnia.
Czy na skutek leczenia yersini antybiotykami moze dojsc do goraczki? Jako reakcja leczenia albo cos... biore teraz proxacin 5 dzien i tak mnie glowa boli plus goraczka, ze mam ochote sobie strzelic kulke. Jeszzcze mi szumi w prawym uchu.
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Yersinia

Post autor: Alis » 26 gru 2012, 11:12

a co w ulotce jest napisane ? ja mysle ze oslabiony jestes po szpitalu i moze to przeziebienie. MI yersinie wykluczyli w zakaznym, zrobie jeszcze krew i zobaczymy.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Yersinia

Post autor: Alis » 14 sty 2013, 22:09

Ja już nie wiem jak to jest z tą yersinią, mi lekarze w zakaźnym mówili, że ten wynik z krwii to nie jest miarodajny, że to tak jak z helicobacter z krwii. A też w moim wyniku było napisane, że jeżeli pacjent cierpi na chorobe immunologiczną to wynik może być niemiarodajny, a przecież choroby jelit takie są.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Yersinia

Post autor: kasia38 » 25 sty 2013, 23:04

wreszcie chyba się pozbyłam tego dziadostwa
ostatni wynik był wątpliwy a teraz wreszcie ujemny:)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Yersinia

Post autor: Alis » 25 sty 2013, 23:31

kasia38, i co biegunki i bole brzucha zniknely ?
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Yersinia

Post autor: kasia38 » 26 sty 2013, 15:51

bóle brzucha prawie zniknęły, naprawdę boli bardzo rzadko
a biegunki na podobnym poziomie od 5 lat
ale ja nie mam połowy jelita grubego to może też przez to
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Yersinia

Post autor: Alis » 26 sty 2013, 21:32

kasia38 pisze:bóle brzucha prawie zniknęły, naprawdę boli bardzo rzadko
To bardzo dobrze, bardzo się ciesze, że chociaż trochę Ci lepiej.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

fighterka
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2013, 14:03
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Yersinia

Post autor: fighterka » 05 mar 2013, 14:44

witam!

Bardzo sie meczę z Yersinią i tu mam pytania do tych co pomimo leczenia nadal maja pozytywna Yersinie, jakie stosowaliscie leczenie?
3 lata 2010 temu przeszłam dosc długą (kilka tygodni) i dziwna biegunke, tłumaczyłam sobie, ze to pewnie od antybiotyków (leczę Borelioze), chociaż biegunka pokazała sie dopiero po ich odstwienieu. W 2011 pomimo antybiotyków na borelie, dodatnia Yersinia IgA i IgG, Znowu antybiotykoterapia (dodatnie wyniki na borelioze), ale zestaw cetriakson, klabax później levofloksacyna, Cedax-leczenie razem pół roku. Badanie w 2012 znowu dodatnia Yersinia IgA , IgM i IgG- zestaw Ceftriakson, Unidox, levofloksacyna. 2013 r-IgG i IgA dodatnie, oba ponad 200- ręce opadają, Chce sie jeszcze z kimś skonsultować, bo nie rozumiem czemu przy leczeniu zamiast przeciwciała opadac to mi rosną?????
za każdym razem jak miałam przerwę w antybiotykach, bo robiłam np jakieś badanie, po 2 miesiącach wraca biegunka, ból brzucha, gdy włączam antybiotyki objawy ustają!!!!
Dodam, że na antybiotykach naprawde rewelacyjnie sie czuję, wyniki ok, brak grzybkach (kilka krotne badania kału).

beret
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 20 cze 2012, 20:34
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Yersinia

Post autor: beret » 16 kwie 2013, 22:01

czy jest ktos wstanie rozszyfrowac moje wyniki z yersinii ? i do jakiego lekarza udac sie ewentualnie, bo moj gastro nie bardzo wiedzial co zrobic

klasa IgA 11,335 VE stwierdzono obecnosc
klasa IgM 17,797 U/ml nie stwierdzono
klasa igG 27,277 VE stwierdzono obecnosc

badanie wykonano testem recomwell yersinia igm firmy mikrogen oraz yersinia enterocolitica ELISA IgG/IgA firmy virotech


interpretacja wynikow
klasa IgM
< 20,0 U/ml - nieobecne
20,0-24,0 U/ml - szara strefa
>24,0 U/ml - obecne

klasa IgA i IgG
<9,0 VE - nieobecne
9,0 - 11,0 VE - szara strefa
>11,0 VE - obecne

zzz
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2013, 17:07
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3-miasto

Re: Yersinia

Post autor: zzz » 18 kwie 2013, 18:32

Do tematu Yersinia.

Beret,

Według wyników masz Yersinię, która może przechodzić w stan przewlekły lub już przemija. Jak to lekarze powiadają nie leczy się wyników tylko objawy więc wizyta u dobrego lekarza wskazana np. zakaźnika. Sugeruję wyszukać sumiennie lekarza znającego się na rzeczy gdyż niewielu zna się na stanach przewlekłych tej przypadłości. 90% yersinii podobno leczy się bezproblemowo, pozostałe 10% to troszkę trudniejsze przypadki. Hm!
W pobliżu Twojej miejscowości najlepszy podobno to dr. Tomasz Wielkoszyński ale dostać się do niego graniczy z cudem bynajmniej telefonicznie - jeśli Tobie się uda na miejscu to zarejestruj przy okazji drugą osobę (mnie) przyjadę o każdej porze dnia i nocy:)

Fighterka,

Mam podobnie jak Ty. Leczę yersinię od 1 roku i schemat się powtarza. Antybiotyki pomagają lub nie w zależności od zestawu. po odstawieniu ok. 2 tygodnie piękna yersinia wraca głównie w IgM i w IgG.
Miałem tylko jeden przełom po antybiotykach jednocześnie podanych Cipronex, Rovamycine. Brałem je tylko 14 dni i być może zbyt krótko ale był znaczny spadek przeciwciał i brak objawów.
A objawy:
- standardowe: przewalanie w jelitach, rozwolnienie co kilka dni, odbarwiony (żółty) luźny stolec.
- niestandardowe: reaktywne zapalenie stawów.
W związku z tym wracam do zestawu i dam znać jak poszło po 1 miesiącu.

P.s. Jeśli ktoś zna lekarza, w Trójmieście, Polsce lub Europie:) który zna się dobrze na temacie Y. i potrafi tą przemiłą bakterię zwalczyć proszę o info.

Pozdrawiam,

Z.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”