Bakteria Yersinia

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Yersinia

Post autor: Alis » 10 lut 2012, 11:20

tak Dawid ma yersinie
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

rycerz
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2012, 00:07
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yersinia

Post autor: rycerz » 20 lut 2012, 19:30

Odebrałem wynik IgA Yersinia = 72, norma do 20
Czyli mam pozytywne IgG i IgA co swiadczy o przewlekłej aktywnej postaci infekcji.
Macie jakies doswiadczenia z ta choroba? Czym się leczyliście? Możecie polecić jakiegoś lekarza z Wawy?
Czy warto zrobić wymaz z kału w celu zrobienia anytbiogramu?

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Posty: 763
Rejestracja: 24 sie 2010, 10:51
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: nevermind

Re: Yersinia

Post autor: Tomek0700 » 09 maja 2012, 15:18

wyglada na to, ze yersinia bytuje u mnie 2 lata :shock: i co ciekawsze:
najpierw badania w Poznaniu - Wojewodzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna.
IgM ujemne IgG dodatnie i to grubiutko bo 107, 95 a norma do 24
IgM 13,59
Potem w Warszawie IgM watpliwe IgG dodatnie, zdziwienie i podanie antybiotykow, poprawa, nawrot.
Lekarze w moim miescie nie chcieli juz sluchac o yersinie, ze tyle antybiotykow i to juz powinno byc wybite.
No ale nawrot, polozylem sie do szpitala, pobrano krew na yersinie, znowu do Stacji sanitarno epidemiologicznej w Poznaniu. Znowu szok bo.... yersinia ma sie calkiem dobrze. IgG 87 a IgM wzrosly, bo 30. Znowu antybiotyk...
Niedlugo znowu jazda do MSWiA, ciekawe co powiedza. Przynajmniej jakas nadzieja, ze to nie jest Lesniowski - Crohn (nie wiem czy to ma jakies powiazanie ale ostatnio siadaja mi nogi, kostka, kolano... )
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Yersinia

Post autor: Alis » 23 maja 2012, 20:04

Jakie macie objawy jersini?
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Yersinia

Post autor: Alis » 26 maja 2012, 11:32

a można zrobić posiew na yersinie, żeby antybiogram był?
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Yersinia

Post autor: kasia38 » 04 cze 2012, 13:40

też chciałabym to wiedzieć, bo walczę z tym dziadostwem już 2 lata.
4 antybiotyki, po 3 nie było lepiej, za miesiąc kładę się do MSWiA i się okaże, czy czwarta seria coś dała.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Yersinia

Post autor: Alis » 04 cze 2012, 18:23

kasia38, a jakie masz objawy tej bakterii?
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Yersinia

Post autor: kasia38 » 04 cze 2012, 22:57

ja to za dużych objawów nie mam, bóle brzucha - znośne, wc 3-4 razy dziennie i nieraz wyskakująca gorączka, ale nie mam pojęcia czy to od tej bakterii czy od Crohna.
a w wynikach cały czas jakby świeże zakażenie, tak ostatnio usłyszałam od lekarza:(
wyniki IgM 0,666 przy normie 0,368
IgG 1,388 przy normie 0,480
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Yersinia

Post autor: Alis » 05 cze 2012, 09:39

kasia38 też mi wyszło, że mam świeze zakazenie plus dodatkowo nieswoiste zmiany zapalne. Niby się ma tą bakterie od psa, ja mam dwa pieski. Lekarz mi zapisał cipronex. No i tez w sumie nie wiem czy moje dolegliwości sa od zapalenie czy od bakterii.... chociaż skoro robiłam wcześniej badanie bo w pazdzierniku i nie miałam tej bakterii no to podehrzewam, że może też być bezobjawowa, ale czy wtedy jest sens truć się tyle razy antybiotykami, Ty napisałaś że 4 razy już brałaś, a wiadomo że antybiotyk to trucizna, ja bardzo cieżko przechodzę antybiotykoterapię, szczególnie ciężko jelitowo.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Yersinia

Post autor: kasia38 » 05 cze 2012, 10:59

ja może aż tak źle nie znoszę jelitowo, ale psychicznie:(
ale i tak mam dość , pierwszy raz brałam cipronex, potem unidox, potem znowu cipronex i ostatnio znowu unidox ale w większej dawce. Nie bardzo rozumiem po co daje się te same leki skoro raz nie pomogły.
Kiedyś coś wspominano o biseptolu ale ostatecznie nie brałam go.
Ale ostatnio jak byłam po leki u rodzinnego to stwierdził, ze nie rozumie czemu nie dano mi właśnie biseptolu i jakiegoś leku na A, ale nie zapamiętałam, a mówił mi nawet dawkowanie. Jak teraz się okaże, ze dalej mam to dziadostwo, to chyba wrócę do niego i może przeleczę się jego metoda.
A to może być od kota?, bo TY piszesz o psie.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Yersinia

Post autor: Alis » 05 cze 2012, 11:05

Mi lekarz mówił o psie, ale czy od kota...nie mam pojęcia. Myslę, że jeżeli stosowałaś raz jeden antybiotyk, a potem drugi, to za tym trzeci razem powinni dać ci kombinacje 2 antybiotyków na raz, czytałam o tym gdzieś, w jakimś artykule, podobnie jak na helicobacter, też się bierze kombinacje 2 antybiotyków.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Yersinia

Post autor: kasia38 » 05 cze 2012, 11:56

no wiem, bo też już 2 razy brałam na helikobaktera:(
za miesiąc sie okaże czy mam dalej problem, mam nadzieję, jak za każdym razem, że ubiłam gada:)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Yersinia

Post autor: Alis » 05 cze 2012, 14:22

Mam yersinie czy nie mam??? O to jest pytanie!
W Warszawie wyszło mi, że mam yersinie w klasie IgM, z kolei IgG ujemne. Powtórzyłam to badanie w Gdańsku na Polankach wklasie IgM i wyszło ujemne. No i teraz bądz tu mądry, mam bakterie czy nie?? Komu wierzyć?? Truć się antybiotykiem czy nie??
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Posty: 763
Rejestracja: 24 sie 2010, 10:51
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: nevermind

Re: Yersinia

Post autor: Tomek0700 » 20 gru 2012, 23:34

podobno yersinie leczy sie 21 dni wedlug MSWiA. Wszedzie mozna zauwazyc, ze leczy sie 10 dni a tu poinformowano mnie, ze antybiotykoterapia powinna trwac az 21 dni. Moze sie komus przyda.


pozdrawiam
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Yersinia

Post autor: kasia38 » 21 gru 2012, 16:14

leczyłam 4 razy po 21 dni. Ostatni wynik po raz pierwszy wyszedł wątpliwy, 30 listopada miałam badanie i dowiem się za msc jak jest, mam nadzieję, że jest ok
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”