Polipy-dlaczego nie usunięte?

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Agatha
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 09 lis 2012, 19:14
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: śląsk

Re: Polipy-dlaczego nie usunięte?

Post autor: Agatha » 26 cze 2015, 18:46

Po ciężkim rzucie 2,5 roku temu, być może remisja? jestem przed wizytą u lekarza, więc jak zwykle radzę się na forum. Moje wyniki kolonoskopii "Per rectum bez zmian, instrument wprowadzono do kątnicy, a następnie do niezmienionego ileum terminale. w całym jelicie grubym błona śluzowa lśniąca o wyraźnie widocznej siatce naczyń, pojedyncze pseudopolipy. Pobrano wycinki z wstępnicy, zstęnicy, i odbytnicy" A wyniki hispato...wstępnica, zstępnica, odbytnica (mucykarmin). Rozpoznanie: Colitis chronica. Mikroropni kryptowych ani zmian o charakterze "cryptitis" nie znaleziono. Fragmenty błony śluzowej o zachowanej budowie mikrospokopowej". Co sądzicie" Sorry że tu tylko pytam, a sama się nie udzielam w sensie porad, ale nie mam zupełnie "doświadczenia". Martwią mnie te polipy, dlaczego ich nie usunęli...
Agatha

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Polipy-dlaczego nie usunięte?

Post autor: chrzanovy » 26 cze 2015, 18:59

Agatha, dla mnie git, ale niech wypowie sie matka założycielka
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Agatha
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 09 lis 2012, 19:14
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: śląsk

Re: Polipy-dlaczego nie usunięte?

Post autor: Agatha » 26 cze 2015, 19:07

chrzanovy, dzięki za słowa otuchy :]
Agatha

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Polipy-dlaczego nie usunięte?

Post autor: chrzanovy » 26 cze 2015, 19:13

Agatha pisze:chrzanovy, dzięki za słowa otuchy :]
No problem :-)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polipy-dlaczego nie usunięte?

Post autor: Mamcia » 28 cze 2015, 18:48

Z opisu wynika, że są to pseudo-polipy zapalne, a nie prawdziwe polipy. Ja przeczytasz gastrologia.mp.pl/choroby/jelitogrube/65244wrzodziejace-zapalenie-jelita-grubego-colitis-ulcerosa to się uspokoisz.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2015, 20:38 przez Mamcia, łącznie zmieniany 3 razy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Polipy-dlaczego nie usunięte?

Post autor: obyty.z.cu » 28 cze 2015, 19:03

http://gastrologia.mp.pl/choroby/jelito ... s-ulcerosa
Pseudopolipy nie są zmianami przedrakowymi i nie muszą być usuwane w ramach profilaktyki raka jelita grubego.
Czy możliwe jest całkowite wyleczenie?

Leczenie colitis ulcerosa ma charakter przewlekły i polega na zapobieganiu nawrotom oraz na łagodzeniu przebiegu zaostrzeń. Całkowite wyleczenie jest prawdopodobnie niemożliwe, ale istnieją łagodne postacie choroby przebiegające bez zaostrzeń.
Nie wolno odstawiać leków samodzielnie, bez porozumienia z lekarzem, nawet jeśli objawy choroby dawno już ustąpiły, ponieważ przewlekłe leczenie podtrzymujące w okresie remisji jest najskuteczniejszą metodą zapobiegania nawrotom. Do nawrotu choroby może dojść po podaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych i antybiotyków oraz po infekcjach jelita grubego.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽
Posty: 260
Rejestracja: 24 wrz 2012, 13:37
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Polipy-dlaczego nie usunięte?

Post autor: panbubka » 30 cze 2015, 12:46

to nie polipy takie, które wyrosły, tylko wręcz przeciwnie - ostańce, tak mi wytłumaczył gastro :wink:

Agatha
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 09 lis 2012, 19:14
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: śląsk

Re: Polipy-dlaczego nie usunięte?

Post autor: Agatha » 12 lip 2015, 22:29

Mamcia, przeczytałam, uspokoiłam się, obyty.z.cu, wiem, że niemożliwe jest całkowite wyleczenie, tabletki zażywam regularnie, do tego dieta "po swojemu"...może pomogła....lub wspomogła :roll:
Agatha

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”