wyczuwalny guz po prawej stronie brzucha

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
karolcia909
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 12 mar 2014, 14:25
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Polska

wyczuwalny guz po prawej stronie brzucha

Post autor: karolcia909 » 12 mar 2014, 18:25

Witam,

Zacznę od początku. W zeszłym roku w kwietniu stwierdzono u mnie refluks. Od sierpnia zaczęły się problemy jelitowe- biegunki, zaparcia, bóle brzucha. Bez żadnych badań leczono mnie na zespół jelita wrażliwego.
Od października wyczuwam w prawej części podbrzusza guzek a raczej coś podłużnego mniej więcej 20 cm x 3 cm. Czasami jest to bolesne, czasami w pozycji leżącej mam aż wypukły brzuch w tym miejscu. Byłam u ginekologa- z jajnikami wszystko dobrze, byłam u chirurga, który nic nie stwierdził, przepuklinę wkluczył. Moja pani gastrolog przy USG, powiedziała, że to pęcherzyki powietrza są w jelicie grubym zapisała Uglix i jak zwykle Tribux na IBS. Badania krwi, obecność pasożytów i krwi utajonej w kale- wszystko w porządku.
Wszyscy wmawiają mi, że to IBS, bo biegunki i zaparcia na to wskazują a a nie sądzę, że to to.
Przez chwilę było dobrze, nic nie bolało, wypróżnienia się unormowały. Teraz znowu się zaczęło. "Guzek" jest wyczuwalny, boli, czasem ból promieniuje na cały brzuch, czasem na plecy i prawą nogę. Mam uczucie pełności w brzuchu, odczuwam ból i dyskomfort przed wypróżnieniem, a także po. Wypróżnienia występują co 1-2 dni w postaci małych bobków, ale zdarzają się tygodniowe zaparcia, albo jednorazowe luźne wypróżnienia. W tym czasie jestem osłabiona, nie mam na nic siły, mam mdłości.

Jakie badania mam wykonać? Kolonoskopia, rtg, tomografia komputerowa? Lekarze mnie olewają, zwalają wszystko na IBS. Przez tyle czasu już się z tym męczę, mój stan psychiczny jest coraz gorszy, bo ileż można męczyć się z takimi dolegliwościami. Prawie w ogóle juz nie wychodzę z domu, bo nie wiem czy nagle mnie nie rozboli brzuch, nie zrobi mi się niedobrze czy nie dopadnie mnie biegunka.

Mam nadzieję, że coś mi poradzicie, bo widzę, że macie duże doświadczenie i wiedzę na temat jelit.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wyczuwalny guz po prawej stronie brzucha

Post autor: Mamcia » 12 mar 2014, 18:42

Jakie miałaś robione badania krwi?? Jaki jest opis USG brzucha? Twoje objawy mogą być objawami IBS, ale nie muszą. Może być to np. przewężenie jelita. Z badań prostych różnicujących zapalenie jelita od stanów zapalnych jest protopektyna można ją zrobić wysyłkowo bez skierowania. https://www.genoxa.pl/index.php?id=zakup_g-cp to adres do.
O tym badaniu możesz przeczytać w naszym kwartalniku Nr 2/2013 na stronie j-elita.org.pl
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: wyczuwalny guz po prawej stronie brzucha

Post autor: Baby » 12 mar 2014, 18:44

karolcia909, a jakie badania miałaś wykonywane? Jaki masz jeszcze dolegliwości? Robiłaś badania krwi? Na jakie podstawie postawiono Ci diagnozę IBS?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

karolcia909
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 12 mar 2014, 14:25
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Polska

Re: wyczuwalny guz po prawej stronie brzucha

Post autor: karolcia909 » 12 mar 2014, 19:21

W kwietniu zeszłego roku miałam gastroskopia- dysfunkcja wypustu żołądka, refluks żółciowy.
W styczniu morfologia krwi: WBC, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, PLT, LYMPH%, MXD%, NEUT%, RDW-SD, PDW, MPV, P-LCR, LYMPH#, MDX#, NEUT#, OB, rozmaz mikroskop.(gran. pałecz., granulocyty segm., kwasochłonne, limfocyty, monocyty), glukoza, ASPAT/GOT, GGTP, żelazo, CRP, kał na pasożyty, kał na krew utajoną, Badanie moczu ( pH, ciężar wł., białko, glukoza, bilirubina, urobilinogen, ketony, azotyna, krew), osad (nabłonki pł., nabłonki okr., leukocyty, inne)
27 stycznia miałam wizytę u gastrologa, na którym miałam robione USG, ale niestety opisu nie dostałam. Pani wpisała tylko coś do mojej karty. Powiedziała, że to pęcherzyki powietrza, gazy nagromadzone w moim jelicie są powodem jego powiększenia,

Jeśli chodzi o IBS, zostało to stwierdzone tylko i wyłącznie na podstawie wywiadu.

W tej chwili moje objawy to: wyczuwalny "wałek" po prawej stronie dość duży, bolesny, są momenty kiedy mam skurcze w całym podbrzuszu. Od wczoraj fatalnie się czuję, leżę, nie wychodzę z domu. Mam uczucie pełnego brzucha, mdłości, dziwne uczucie- niby mi się chcę do toalety niby nie.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wyczuwalny guz po prawej stronie brzucha

Post autor: Mamcia » 12 mar 2014, 19:50

Są to dość niepokojące objawy, bo mogą świadczyć o przewężeniu światła jelita. Rozumiem, że jest to okolica wyrostka robaczkowego. Nie wiem skąd jesteś i dokąd mogłabyś się udać w miarę szybko. Co do diety, to powinna być na wszelki wypadek półpłynna, be żadnych resztek, które mogłyby zalegać i powodować zaparcia oraz gazy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

karolcia909
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 12 mar 2014, 14:25
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Polska

Re: wyczuwalny guz po prawej stronie brzucha

Post autor: karolcia909 » 12 mar 2014, 19:59

Mamcia pisze:Są to dość niepokojące objawy, bo mogą świadczyć o przewężeniu światła jelita. Rozumiem, że jest to okolica wyrostka robaczkowego. Nie wiem skąd jesteś i dokąd mogłabyś się udać w miarę szybko. Co do diety, to powinna być na wszelki wypadek półpłynna, be żadnych resztek, które mogłyby zalegać i powodować zaparcia oraz gazy.
Tak, jest to w okolicach wyrostka robaczkowego i ciągnie się w górę, na ukos.
Mieszkam niedaleko Poznana. Na jakie badania powinnam się udać?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wyczuwalny guz po prawej stronie brzucha

Post autor: Mamcia » 12 mar 2014, 20:11

Dopóki nie wymiotujesz, nie masz temperatury i silnych boli do szpitala cię raczej nie przyjmą. Objawy nie przypominają ostrego zapalenia wyrostka, mogą być natomiast objawami przewlekłego. Brak wyznaczników stanu zapalnego (badania co prawda dawno). Możesz zbac kalprotektynę i ponownie krew - koniecznie CRP. Możesz też do mnie zadzwonić.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

karolcia909
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 12 mar 2014, 14:25
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Polska

Re: wyczuwalny guz po prawej stronie brzucha

Post autor: karolcia909 » 12 mar 2014, 20:18

Mamcia pisze:Dopóki nie wymiotujesz, nie masz temperatury i silnych boli do szpitala cię raczej nie przyjmą. Objawy nie przypominają ostrego zapalenia wyrostka, mogą być natomiast objawami przewlekłego. Brak wyznaczników stanu zapalnego (badania co prawda dawno). Możesz zbac kalprotektynę i ponownie krew - koniecznie CRP. Możesz też do mnie zadzwonić.
No własnie, do szpitala mnie nie przyjmą więc chcę zacząć działać na własną rękę, bo na lekarzy chyba nie mam co liczyć.
Co może stwierdzić badanie kalprotektyny?
jakie badania krwi jeszcze wykonać?
Czy kolonoskopia pomoże?

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: wyczuwalny guz po prawej stronie brzucha

Post autor: ulka1986 » 12 mar 2014, 21:15

karolcia909, no to jestem ja ;) mam identycznie. I powiem ci tak robiłam 2 kolonoskopie, które w tym punkcie nic nie wykazały. Za to tomografia komputerowa pokazała że mam w tym miejscu pogrubiona ścianę jelit, katnicy i j. Grubego. Lekarz mi mówi że to nic poważnego a mnie to przeraża bo jak leze na plecach to widać na brzuchu jak bym tam miała piłkę rugby. Jak bardzo kuje to biorę nospe a na codzień debretin, ale żeby te leki mi pomagały to nie powiem. I byłam z tym już u kilku lekarzy i jakoś to nikogo nie wzrusza...... :/
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

karolcia909
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 12 mar 2014, 14:25
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Polska

Re: wyczuwalny guz po prawej stronie brzucha

Post autor: karolcia909 » 12 mar 2014, 22:19

ulka1986 pisze:karolcia909, no to jestem ja ;) mam identycznie. I powiem ci tak robiłam 2 kolonoskopie, które w tym punkcie nic nie wykazały. Za to tomografia komputerowa pokazała że mam w tym miejscu pogrubiona ścianę jelit, katnicy i j. Grubego. Lekarz mi mówi że to nic poważnego a mnie to przeraża bo jak leze na plecach to widać na brzuchu jak bym tam miała piłkę rugby. Jak bardzo kuje to biorę nospe a na codzień debretin, ale żeby te leki mi pomagały to nie powiem. I byłam z tym już u kilku lekarzy i jakoś to nikogo nie wzrusza...... :/
Jakbym o sobie czytała!
Tez biore debretin, a nospa mi niestety nie pomaga.
Miałaś zwykłą tomografie komputerową czy tą z wlewem doodbytniczym?
Mnie juz to załamuje psychicznie gdy słyszę, że to ISB, to nic poważnego a mi ciężko się z tym funkcjonuje na co dzień.
Jak długo wyczuwasz u siebie piłkę?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”