Mdłości, ból jelit, biegunka

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Posty: 938
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakofsky

Re: Mdłości, ból jelit, biegunka

Post autor: noodle » 03 cze 2014, 20:38

Dzisiaj byłam u dr Sładek. Powiedziała mi, że bezwzględnie trzeba wykonać całościową kolonoskopię z pobraniem wycinków. Powiedziała, że mogę spróbować pobrać ten Tribux Forte, może mi akurat pomoże. Ogólnie potwierdziło się to, co dowiedziałam się wczoraj.
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Mdłości, ból jelit, biegunka

Post autor: Tubisia » 03 cze 2014, 20:40

noodle, no ale nie zbadać jelita cienkiego i na domniemaniach nie można dalej się leczyć. Przynajmniej CU Ci odpadło :wink:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Posty: 938
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakofsky

Re: Mdłości, ból jelit, biegunka

Post autor: noodle » 03 cze 2014, 21:31

Tak, to prawda. Chociaż CU odpadło.
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

karolcia909
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 12 mar 2014, 14:25
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Polska

Re: Mdłości, ból jelit, biegunka

Post autor: karolcia909 » 04 cze 2014, 13:35

noodle, ja tribux i debidat biorę na zmianę (choć to ten sam składnik leku) od jakiegoś roku i nie widzę żadnej poprawy. Moja pani gastrolog zdiagnozowała IBS. Dopiero wczoraj miałam kolonoskopię w znieczuleniu i lekarz nic nie wykrył, zdiagnozował jako zespół jelita drażliwego. Zalecił dalej brać tribux... Mam objawy podobne do Ciebie- zaparcia, biegunki, najczęściej rano luźne wypróżnienie i potem cały dzień słabo się czuję, w jelicie wszytko mi się miesza. U mnie wyczuwalne jest wypukłe jelito jak się położę to mam wystający "wałek" i to podobno gazy. Badania krwi mam w porządku
Zirid miałąm przepisany na zaparcia ale odstawiłam go po kilku dniach bo czułam się jeszcze gorzej.
Wyniki badań pokazują, że wszystko jest w porządku to skąd te doklegliwości :mad:

Życzę duzo zdrowia!

[ Dodano: 04-06-2014 ]
noodle, ja tribux i debidat biorę na zmianę (choć to ten sam składnik leku) od jakiegoś roku i nie widzę żadnej poprawy. Moja pani gastrolog zdiagnozowała IBS. Dopiero wczoraj miałam kolonoskopię w znieczuleniu i lekarz nic nie wykrył, zdiagnozował jako zespół jelita drażliwego. Zalecił dalej brać tribux... Mam objawy podobne do Ciebie- zaparcia, biegunki, najczęściej rano luźne wypróżnienie i potem cały dzień słabo się czuję, w jelicie wszytko mi się miesza. U mnie wyczuwalne jest wypukłe jelito jak się położę to mam wystający "wałek" i to podobno gazy. Badania krwi mam w porządku
Zirid miałąm przepisany na zaparcia ale odstawiłam go po kilku dniach bo czułam się jeszcze gorzej.
Wyniki badań pokazują, że wszystko jest w porządku to skąd te doklegliwości :mad:

Życzę duzo zdrowia!

irek
Początkujący ✽✽
Posty: 175
Rejestracja: 04 sty 2014, 08:22
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Re: Mdłości, ból jelit, biegunka

Post autor: irek » 04 cze 2014, 14:58

karolcia909 pisze: Wyniki badań pokazują, że wszystko jest w porządku to skąd te doklegliwości :mad: !
Oto cytat z poniższego linku:
owrzodzenie jelita grubego, (ang. Ulcerative Colitis), choroba Crohna (ang.Crohn's Disease), zespół drażliwego jelita (ang. Irritable Bowel Syndrome), nieprzyswajalność glutenu - celiakia - są konsekwencją nadmiernego wzrostu i braku równowagi flory bakteryjnej w jelitach.
http://www.dobrametoda.com/SCD/SCD%20-% ... %20SCD.htm

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Mdłości, ból jelit, biegunka

Post autor: Tubisia » 04 cze 2014, 15:14

irek, piszesz jakby to był pewnik,że winna jest flora bakteryjna jelit, a to nieprawda. Do dnia dzisiejszego lekarze NIE SĄ W STANIE ZNALEŹĆ PRZYCZYNY NZJ. Bardzo proszę nie pisz czegoś, co nie jest potwierdzone w 100%. Do tej pory uznaje się kilka przyczyn powstawania NZJ: począwszy od złej flory bakteryjnej, przez genetyczne wady, autoimmunologiczne (organizm walczy sam ze sobą), po nawet aktywność organizmu w danej porze dnia. Ale żadna z nich nie jest pewnikiem.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Posty: 938
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakofsky

Re: Mdłości, ból jelit, biegunka

Post autor: noodle » 26 cze 2014, 15:51

Kochani, mam nietypowe pytanie. Od kilku dni boli mnie... tyłek. Czuję swędzenie i szczypanie w okolicy odbytu. Mam wyczuwalne zgrubienie tuż nad nim. Takie miękkie, bolące. Jak chodzę to mnie boli mocniej, niż jak siedzę. Jak wycieram to miejsce papierem to zostaje taki pomarańczowawy ślad. Przy wypróżnianiu szczypie. Nie wiem, co to może być, a jest to dla mnie na tyle krępujące, że wstydzę się iść do lekarza...
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 20 lip 2010, 21:59
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: Mdłości, ból jelit, biegunka

Post autor: Agula84 » 26 cze 2014, 16:09

noodle,
Ja bym Ci zdecydowanie poleciła jednak lekarza bo to moze byc nic, a moze ci sie zrobila nie wiem, przeotka ropien- ja bym tak myslala jaby to bylo u mnie.
W piatki i poniedziałki (napewno) przyjmuje dr Z. Biesiada w Evicie, uważam go za wybitnego specjalistę od pupy ;)) on moze nie miec na jutro miejsc ale ta kobieta pod telefonem czasem zdaje sie zbajerowac, jak jej powiesz ze to nagle itp. :)
w tym samym dniu jak potrzebowalam to przyjal mnie proktolog w medicowerze na ruczaju. Powodzenia :)
Agula 84 :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mdłości, ból jelit, biegunka

Post autor: Mamcia » 26 cze 2014, 20:53

Też polecam lekarza, a nim do niego się dostaniesz to obejrzyj co się dzieje w lusterku, a to co ci wycieka na białym czystym waciku.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”