infekcja candida albicans

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mora
Debiutant ✽
Posty: 46
Rejestracja: 14 lip 2013, 17:01
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: infekcja candida albicans

Post autor: mora » 04 paź 2013, 22:06

Zabusiu, ja od lat walczę z grzybicą układu pokarmowego. Stosowałam zarówno nystatynę jak i cięższą artylerię (w tym flukonazol). Robiłam badania kału pod kątem candidy zarówno przed, jak i po licznych kuracjach. Niestety u mnie było tak, że jak ustąpiła c. albicans, to pojawiła się w jej miejsce geotrichum candida, a po niej - dla odmiany - candida glabrata. Cholerstwo jest po prostu trudne do wytępienia, możliwe, ze są jakieś uwarunkowania organizmu, które powodują ciągłe "zagrzybianie". Jednak b. wazna jest dieta bez węglowodanów prostych, a druga ważna kwestia to wzmacnianie organizmu - zapewnienie wartości odżywczych (jedzenie wysokokaloryczne, witaminy, minerały itd., konieczna moze okazać się suplementacja). W Twoim przypadku, jeśli problem dotyczy górnej częsci układu pokarmowego (język, przełyk) to moze skuteczne być coś, co działa na grzyba po prostu kontaktowo. Wiem, ze silne własciwosci grzybobójcze przypisuje sie propolisowi (inaczej kit pszczeli). Ja rozpuszczałam go w spirytusie, lecz przy Twoich uszkodzeniach śluzówki w gardle to moze być katastrofa (poparzenie); moze jest jakiś inny sposób - ucieranie z woskami, tłuszczami... Istotne w tym momencie jest to, zeby ten propolis "smarował" miejsca dotknięte zmianami. Problem moze pojawić sie w przypadku alergii na propolis :(. Odkażająco działają też zioła, np. szałwia, rumianek,. tymianek - moze zielarze (Bonifratrzy np.) coś by doradzili? Kumaty aptekarz też coś powinien mieć do powiedzenia, być moze są jakieś płyny do płukania gardła (słaby roztwór jodyny???) czy tabletki do ssania przy stanach zapalnych gardła, które po pierwsze nie są słodzone a po drugie tłuką także grzyba, a nie tylko bakterie...

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: infekcja candida albicans

Post autor: Nibiru » 04 paź 2013, 22:07

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Jak działa ten Ampho-Moronal ?

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Całkiem możliwe, organizm wie czego mu trzeba. Chociaż candida jest tak podstępna że próbuje go oszukać i organizm czuje głód na cukier. Zamiast mleka lepiej kefir czy jogurt bo ma bakterie probiotyczne. Mleko to te z tych stojących mlekomatów (np koło klimczoka, lub "kliniki św łukasza") , bo pasteryzowane w kartonikach to jak mówią "zabarwiona woda" nic nie warta.
To rozumiem że ty nie chorujesz na CD tylko córka tak ?? I jak w remisji jest ile ma lat ?? gdzie się leczy i co bierze ?? Pytam bo jestem z Twoich okolic.

P.S.

A srebro koloidalne ktoś próbował ? Ja zaczynam pić. Taka ciekawostka: w domu mam taki klimator, wlewa sę tam wodę zimną z lodem i on nawiewa chłodne powietrze z bryzą (używam w lecie w upalne dni), jak woda dłużej stoi to robi się taka zbutwiała i śliska i całe urządzenie trzeba w środku szorować bo jest śliskie, jak wleje tam srebra koloidalnego to woda może stać i miesiąc i nie robi się "śliska". Więc coś działa, ale czy na organizm ludzki to nie wiem.

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: infekcja candida albicans

Post autor: Nibiru » 05 paź 2013, 15:26

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Szok hehe, widać sanepid nic nie robi. Dobrze wiedzieć.

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

No to widać faktycznie skomplikowany przypadek. Szkoda że na Śląsku nie ma tak dobrych szpitali jak Wawie.

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Również pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia !!

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: infekcja candida albicans

Post autor: leila » 05 paź 2013, 18:17

Chcialam zapytac bo jak robiłam posiew kału wyszlo drożdzak + ,to wyszły escherichia coli+++ ,czy to normalny stan czy jakis do leczenia?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: infekcja candida albicans

Post autor: Nibiru » 05 paź 2013, 18:25

leila pisze:Chcialam zapytac bo jak robiłam posiew kału wyszlo drożdzak + ,to wyszły escherichia coli+++ ,czy to normalny stan czy jakis do leczenia?
Wydaję mi się że trochę za dużo. Wszystko zależy od tego jak się czujesz. Dopytaj lekarza co o tym myśli. Bo są rózne szczepy E-coli.
Spróbuj duże ilości probiotyków i powtórz badanie. Jeżeli jest za dużo tych inwazyjnych Ecoli to możesz też przejść kurację Xifaxanem przez 4 dni (3 x na dobe) potem do tego probiotyki, ewentualnie Nifurksazyd 200mg przez 4 dni (3x na dobe) i potem do tego probiotyik. Mówiłaś coś o grzybicy więc warto sę zabezpieczyć nystatyną, chyba że bardziej Ci dokucza to fluconazolem.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: infekcja candida albicans

Post autor: leila » 07 paź 2013, 18:50

a jakies czopki dopochwowe przy grzybicy mozecie polecic ?biore potęzna dawke encortonu i jakies swędzenia mam ,chyba grzybica.jakis lactovagical brac?mozecie cos polecic?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: infekcja candida albicans

Post autor: Nibiru » 07 paź 2013, 20:09

leila pisze:a jakies czopki dopochwowe przy grzybicy mozecie polecic ?biore potęzna dawke encortonu i jakies swędzenia mam ,chyba grzybica.jakis lactovagical brac?mozecie cos polecic?
Nie mam narządów jak kobieta ;) ale szczerze mówiąc nie za bardzo wierzę w te całe czopki z bakteriami probiotycznymi, według mnie szkoda kasy. Jak Cię swędzi i w jednym i drugim miejscu intymnym to Fluconazole i doustne probiotyki w dużych dawkach.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: infekcja candida albicans

Post autor: Alis » 08 paź 2013, 23:38

leila, jak grzyb to globulki trzeba i masc np. pimafucort ale to na recepte, a potem probiotyk lactovaginal po leczeniu, mi na encortonie pomagal iladian direct plus szczegolnie przed i po okresie, a co do doustnych probiotykow na te srawy to nie wypowiadam sie bo nie toleruje, ostatnio mialam oslabiony organizm i grzybek no i wydalam 80 zl w aptece, te leki niestety sporo kosztuja
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 20 lip 2010, 21:59
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: infekcja candida albicans

Post autor: Agula84 » 09 paź 2013, 00:12

leila,
ja ostatnio na grzybice bralam fluconazol ( ja i mąż) i pimafucin w globulkach, clotrimnazol w kremie. Ja fluconazol w 1,3,5,7 dzien, maz w 1,3,7. nie wiem czy lactovaignal itp pomoze jak to jest grzybica.
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: infekcja candida albicans

Post autor: Nibiru » 09 paź 2013, 04:46

Agula84 pisze: nie wiem czy lactovaignal itp pomoze jak to jest grzybica.
to raczej profilaktycznie żeby się nie nabawić grzyba, ale jak już jest to wybić dziada fluconazolem.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: infekcja candida albicans

Post autor: Alis » 09 paź 2013, 10:37

mi doustnie fluconazol zapisywali jak grzyb wychodzil w kale albo podczas gastroskopii jak widzieli grzyba w przelyku oczywiscie po antybiotykach, no a tak to zaleca sie miejscowe leki
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

anowi120
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 12 sty 2012, 07:56
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: infekcja candida albicans

Post autor: anowi120 » 16 mar 2014, 10:34

Na candide podstawa to eliminacja cukrow z diety,dobrze wplywa oedz kolojdalna,kwas kaprylowy,mozna dosladzac jedzenie stewia,ktora tez ma dxialanie grzybobojcze.Ja wyeliminowalam z jadlospusu biala make i na ta chwile mam z candida spokoj a w badaniu wychodzil mi wzrost badzo obfity.Leki typu fluconazol na .chwile moga zlagodzic objaw ale nie wyeliminuja problemu

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: infekcja candida albicans

Post autor: Nibiru » 18 mar 2014, 02:11

anowi120 pisze:Na candide podstawa to eliminacja cukrow z diety,dobrze wplywa oedz kolojdalna,kwas kaprylowy,mozna dosladzac jedzenie stewia,ktora tez ma dxialanie grzybobojcze.Ja wyeliminowalam z jadlospusu biala make i na ta chwile mam z candida spokoj a w badaniu wychodzil mi wzrost badzo obfity.Leki typu fluconazol na .chwile moga zlagodzic objaw ale nie wyeliminuja problemu
Chyba najlepiej wybić fluconazole a potem dieta.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: infekcja candida albicans

Post autor: Baby » 18 mar 2014, 10:41

Można także zastosować Nystatynę ale dieta przeciwgrzybiczna to podstawa. Ponad to probiotyki.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

lpvoid
Początkujący ✽✽
Posty: 82
Rejestracja: 23 lut 2014, 15:48
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: MińskMaz

Re: infekcja candida albicans

Post autor: lpvoid » 18 mar 2014, 12:11

Mnie zastanawia jedna sprawa:
wszędzie podkreśla się konieczność całkowitego wyeliminowania węglowodanów prostych
z diety w celu "głodzenia grzyba" ale przecież węglowodany złożone są rozkładane do prostych
w trakcie trawienia, więc z czego wynika to zalecenie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”