Zaparcia

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
messs
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 18 wrz 2012, 10:56
Choroba: nie ustalono
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ostróda

Zaparcia

Post autor: messs » 18 wrz 2012, 11:30

Witam Was wszystkich i proszę o pomoc bo nie wiem już co mam robić
Od kilku miesięcy cierpię na straszne zaparcia i bóle brzucha. Na pewno nie są one spowodowane niewłaściwą dietą bo zawsze odżywiałam się zdrowo i nagle dopadło mnie coś takiego. Potrafię ponad tydzień się nie wypróżniać, mam przy tym straszne wzdęcia, uczucie pełności, brak apetytu. Potrafię 2 dni nic nie jeść. Mija to oczywiście po wypróżnieniu. Muszę wspomagać się lewatywą lub tabletką przeczyszczającą (użyłam 3 razy). Później jest ulga, wszystko ustaje aż do kolejnego zebrania się resztek w jelitach. Co ciekawe są produkty, które powodują u mnie szybsze "zatkanie". Gdy się dobrze czuję i zjem np twaróg, owoce lub wypiję kawę od razu dopada mnie dziwne uczucie pełności w żołądku i mogę do końca dnia już nic nie jeść, nie odczuwam głodu. Kawa, owoce powinny naturalnie przeczyszczać a mnie zatykają. Dlatego to co polecane na zaparcia na mnie zupełnie nie działa. Gastrolog przepisał mi Tribux, Metoclopramidium, Boldaloin i Colon C. Praktycznie w ogóle mi to nie pomogło. Nastepna wizyta za 3 tygodnie, a ja się nie wypróżniam już 5 dzień. Nie wiem co robić... nie chcę się wspomagać lewatywą bo ile można... jelita też się uzależnią, a za 2 dni znowu będzie to samo. Może ktoś z Was miał coś podobnego? Może są jakieś leki, których jeszcze nie próbowałam, a które by pomogły?

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Straszne zaparcia

Post autor: Alis » 18 wrz 2012, 11:54

Ja lactuloze na zaparcia stosuje
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
messs
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 18 wrz 2012, 10:56
Choroba: nie ustalono
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ostróda

Re: Straszne zaparcia

Post autor: messs » 18 wrz 2012, 12:02

Piłam ten syrop z laktulozą i nic...

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Straszne zaparcia

Post autor: Piciu » 18 wrz 2012, 12:10

Masz stwierdzone na co chorujesz ? Miałaś pobrane wycinki histopatologiczne z jelit ? Badania miałaś przeprowadzone w kierunku zwężenia jelit?
Czy na razie jesteś w fazie ogólnych badań ?
Przyczyny mogą być różne zaparć,więc trudno coś doradzić gdy nie wiadomo co dzieje się w środku Twojego brzucha.

Próbowałaś kefiru, miodu, suszonych śliwek...

Awatar użytkownika
messs
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 18 wrz 2012, 10:56
Choroba: nie ustalono
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ostróda

Re: Straszne zaparcia

Post autor: messs » 18 wrz 2012, 12:20

Jestem w fazie badań, na razie miałam tylko ogólnie robioną morfologię i USG, wszystko wyszło dobrze, żadnych zmian, wyniki w normie. Gastrolog powiedział, że kolonoskopii nie ma co robić bo w tak młodym wieku nie mam przecież raka... przepisał mi te leki i to wszystko

a te wszystkie domowe sposoby, ciepła woda na czczo, woda z miodem, śliwki, jabłka, mocna kawa, kefiry, maślanki nic nie ruszają! ja nie wiem co jest!

lorema

Re: Straszne zaparcia

Post autor: lorema » 18 wrz 2012, 12:29

Mojemu synowi laktuloza też nie pomagała, dostawał Fibraxine.
Na rozluźnienie dobre są suszone daktyle ale na chore jelita raczej nie wskazane.

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Straszne zaparcia

Post autor: Piciu » 18 wrz 2012, 12:41

messs pisze:Gastrolog powiedział, że kolonoskopii nie ma co robić bo w tak młodym wieku nie mam przecież raka...
Muszę Ciebie zmartwić lecz ten gastrolog wykazuje się brakiem profesjonalizmu i najlepiej jakbyś pomyślała o zmianie gastroenterologa, aby uzyskać fachową pomoc.
Wierze w to, że nie masz raka, lecz badanie Fss - (fiberosigmoidoskopia) czy kolonoskopia jest podstawowym badaniem w sprawach jelitowych.
Można powiedzieć ,że bez tego ani rusz. Natomiast przy zmianach jelitowych ,a także aby określić co nam dolega konieczne jest pobranie podczas fss czy kolonoskopii wycinków histopatologicznych.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Posty: 938
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakofsky

Re: Straszne zaparcia

Post autor: noodle » 18 wrz 2012, 12:56

krisana pisze:Mojemu synowi laktuloza też nie pomagała, dostawał Fibraxine.
Też stosuję raz na jakiś czas Fibraxine, ale bardzo wolno działa. Na mnie też wolno działają wszystkie leki przeczyszczające. Kiedyś wzięłam taki z apteki to ruszyło mnie po 2 dniach xD

No i Fortrans mnie jakoś szczególnie nie ruszył przed kolonoskopią. Miałam kilka wyjść do toalety, ale bez dzikiego szału.

Też mam zaparcia długotrwałe. Kiedyś miałam przez 1,5 tygodnia, to jest hardkor. Jutro mam mieć badanie kału, yhm, na pewno mi się uda zrobić...
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
messs
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 18 wrz 2012, 10:56
Choroba: nie ustalono
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ostróda

Re: Straszne zaparcia

Post autor: messs » 18 wrz 2012, 13:12

noodle pisze: Też mam zaparcia długotrwałe. Kiedyś miałam przez 1,5 tygodnia, to jest hardkor. Jutro mam mieć badanie kału, yhm, na pewno mi się uda zrobić...
Ja od kilku miesięcy do końca się jeszcze ani razu nie wypróżniłam. Jedynie jak zażyję tabletkę przeczyszczającą, a tego już nie chcę robić. Po Colonie miałam cienki, ołówkowaty stolec lub tylko małe grudki i dalsze uczucie pełności. No ale to zawsze coś.

a Tobie co pomogło przy tym 1,5 tygodniowym zaparciu?

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Posty: 938
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakofsky

Re: Straszne zaparcia

Post autor: noodle » 18 wrz 2012, 13:18

messs pisze:
noodle pisze: Też mam zaparcia długotrwałe. Kiedyś miałam przez 1,5 tygodnia, to jest hardkor. Jutro mam mieć badanie kału, yhm, na pewno mi się uda zrobić...
Ja od kilku miesięcy do końca się jeszcze ani razu nie wypróżniłam. Jedynie jak zażyję tabletkę przeczyszczającą, a tego już nie chcę robić. Po Colonie miałam cienki, ołówkowaty stolec lub tylko małe grudki i dalsze uczucie pełności. No ale to zawsze coś.

a Tobie co pomogło przy tym 1,5 tygodniowym zaparciu?
Ledwo wtedy żyłam, nie miałam siły się ruszyć tak mnie wszystko bolało. Poszłam wtedy do lekarza, który myślał, że mam zapalenie wyrostka robaczkowego, tak mnie wszystko bolało. No i miałam wtedy skierowanie na kolonkę, dali mi jakieś czopki na przeczyszczenie przed badaniem i wtedy mnie wyczyściło jakoś. Ale pamiętam, że wzięłam po południu jeden i nic, kicha. Dopiero rano mnie ruszyło i wzięłam potem drugi i jakoś poszło, ale to był hardkor. Chcieli mi lewatywę robić, ale jakoś się udało bez...
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
messs
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 18 wrz 2012, 10:56
Choroba: nie ustalono
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ostróda

Re: Straszne zaparcia

Post autor: messs » 18 wrz 2012, 13:35

Mnie już trzyma piąty dzień i to jakaś masakra właśnie jest, wszystko mnie boli, mdli mnie i mam dziwny posmak krwi w ustach, zastanawiam się własnie czy nie jechać z tym na pogotowie, może tam szybciej mnie na jakieś badania wyślą bo jak pójdę do rodzinnego to on chyba nic nie zrobi... ostatnio dał mi skierowanie do gastrologa tylko.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Posty: 938
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakofsky

Re: Straszne zaparcia

Post autor: noodle » 18 wrz 2012, 13:40

messs pisze:Mnie już trzyma piąty dzień i to jakaś masakra właśnie jest, wszystko mnie boli, mdli mnie i mam dziwny posmak krwi w ustach
Witaj w klubie, ja mam od piątku, norma. A jutro mam badania i dup.a z tego będzie ;)

A co do posmaku krwi w ustach, też czasem tak mam, nie wiem od czego to.

A masz też tak, że jak już po tak długim czasie się załatwiasz to masz biegunkę/papkowate stolce? Ja tak mam...
messs pisze:zastanawiam się własnie czy nie jechać z tym na pogotowie, może tam szybciej mnie na jakieś badania wyślą bo jak pójdę do rodzinnego to on chyba nic nie zrobi... ostatnio dał mi skierowanie do gastrologa tylko.
Może powinnaś, skoro się tak źle czujesz...
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
messs
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 18 wrz 2012, 10:56
Choroba: nie ustalono
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ostróda

Re: Straszne zaparcia

Post autor: messs » 18 wrz 2012, 13:46

noodle pisze:
A masz też tak, że jak już po tak długim czasie się załatwiasz to masz biegunkę/papkowate stolce? Ja tak mam...
Zależy... na początku są twarde a później zamienia się w papkę. No i jeszcze pełno śluzu w nim jest.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Posty: 938
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakofsky

Re: Straszne zaparcia

Post autor: noodle » 18 wrz 2012, 13:50

Według mnie powinnaś iść jak najszybciej do lekarza. Może, skoro terminy są długie, spróbowałabyś iść prywatnie, o ile masz taką możliwość?
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
messs
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 18 wrz 2012, 10:56
Choroba: nie ustalono
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ostróda

Re: Straszne zaparcia

Post autor: messs » 18 wrz 2012, 14:03

Też o tym myślałam by iść prywatnie.
A Ty dostałaś jakieś leki, które Ci pomogły? Stwierdzono coś u Ciebie już od czego te zaparcia?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”