Zaparcia

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Posty: 938
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakofsky

Re: Straszne zaparcia

Post autor: noodle » 18 wrz 2012, 14:04

messs pisze:Też o tym myślałam by iść prywatnie.
A Ty dostałaś jakieś leki, które Ci pomogły? Stwierdzono coś u Ciebie już od czego te zaparcia?
Napiszę do Ciebie na prv ;) Nie będę zaśmiecać wątku, bo może ktoś Ci udzieli jakiejś konkretnej info, a tak to zakopiemy go moimi opowiastkami, które już są na forum ;)
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Straszne zaparcia

Post autor: Baby » 18 wrz 2012, 19:13

Ile litrów zwykłej czystej wody pijesz dziennie? Ja niestety od niedawna zmagam się z zaparciami i jak teraz leżałam w szpitalu podano mi 2 razy po 2 litry fortransu i jakoś poszło. W dodatku dołączają się wymioty. W domu staram się pić dużo wody i jeść płynne rzeczy. Całą niedzielę się głodziłam wieczorem zaczęły sie okropne wymioty, potem głodówka a wczoraj na wieczór zjadłam kleik ryżowy. Podobno Zirid ma mi pomóc bo przyśpiesza przechodzenie pokarmu z żołądka do jelit. Poza tym za radą kolegi aby sie nie głodzić popijam Nutridrinki z dużą zawartością błonnika. Wypiłam nawet pół kubka czystego, delikatnego rosołku. Mam nadzieje że mi nie zaszkodzi. Lekarz z SOR doradził mi także duże ilości leków rozkurczowych.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Straszne zaparcia

Post autor: obyty.z.cu » 19 wrz 2012, 14:35

messs pisze:Na pewno nie są one spowodowane niewłaściwą dietą bo zawsze odżywiałam się zdrowo i nagle dopadło mnie coś takiego.
te zdanie ,to twoja subiektywna ocena czy np. dietetyka ?
"Zdrowe odżywianie" to potocznie się mówi,jeśli chore jelita to te "zdrowe" znaczy niewłaściwe !
Dla jednych jest zdrowy brokuł,dla innych to problem.
Musisz więcej się dowiedzieć po prostu o tym "zdrowym odżywianiu".

Stosowanie środków przeczyszczających w dłuższym okresie to jak proszenie się o...
wielkie problemy.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Straszne zaparcia

Post autor: Baby » 19 wrz 2012, 15:54

Dziś 30 minut przed śniadaniem zjadłam Zirid i Polprazol, potem jajko na wodzie z sucharem i mam cały dzień biegunkę i silny ból brzucha oraz wzdęcia więc jestem na No-spie Forte - podziałało w drugą stronę. Nie wiem czy ten Zirid, czy jedzenie a może Nutridrink wczoraj ale ten ból też nie jest fajny :(
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

22pimkie22
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 16 sie 2012, 13:22
Choroba: nie ustalono
województwo: podkarpackie

Re: Straszne zaparcia

Post autor: 22pimkie22 » 19 wrz 2012, 17:42

Ja rano też miałam niezłe jazzy w ubikacji, choć jestem obecnie w remisji. Przypuszczam, że zestaw śniadaniowy jogurt+dwa jajka na miękko mi nie posłużył i musiałam troszkę pobiegać+wzdęty brzuch+dreszcze..;) Ale pierwsza myśl to takie przerażenie, żeby tylko TO nie wróciło, mam dwa tygodnie spokoju i chciałabym, aby to się nie zmieniło ;>

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Straszne zaparcia

Post autor: Baby » 19 wrz 2012, 18:15

Najgorsze jest to że jelita się rozkręciły, leki rozkurczowe nie pomagają a ja boje się wziąć loperamid aby znów nie wpaść w tygodniowe zaparcia. Zastanawiam się czy biegunka może być spowodowana wypiciem Diasip (zawiera laktoza a może ja jej właśnie nie toleruje), zmianą pogody czy ostawieniem 6-MP (mija 2 tydzień od operacji i jej nie biorę a wczoraj się dowiedziałam, że mam znów zacząć ją brać i nie powinni mi jej przerywać). Koszmar. Macie jakieś rady, złoty środek?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
reni13
Początkujący ✽✽
Posty: 150
Rejestracja: 29 kwie 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wroclove
Kontakt:

Re: Straszne zaparcia

Post autor: reni13 » 19 wrz 2012, 21:41

Juz dlugi czas jestem po operacji,a moje jelita pracują,jak chcą. Zaparc na szczęście nie mam,ale za to biegunki są. Wprawdzie jest mega różnica w poròwnaniu ze stanem zaraz po operacji,no ale komfortu nie mam. Moja dr mowiła, ze jelita nawet dwa lata się"przyzwyczajają". Zobaczymy. Ja loperamid mialam w torebce zawsze,ale staralam sie nie brac, jak juz bylam zmuszona,to ból mnie dopadał,a biegunka dalej dawała się we znaki. A mp-6 zaczęłam znòw brac jakis tydzień po operacji.
Baby,ja mysle,ze Twoje jelita potrzebują trochę czasu.
Moje do tej pory chcą być dopieszczane :wink:
Trzymam kciuki za Ciebie.
diagnoza:maj 2011, mocne zaostrzenie, leki:Humira od lipca 2011, salofalk 3x2, encorton, imuran;operacja 2.01.2012, leki:Humira cd, mercaptopurinum vis, 1,5 tabl., od lipca 2012 odstawienie MP, powrót do Imuranu, wysypka znika...
Od listopada 2012 BEZ LEKÓW!!!

Od IV 2013, wyniki w końcu w normie :-)))
--------------------------------------
Koniecznie sprawdź, czy jeszcze
Rosną ci skrzydła u rąk
Nic nie trwa wiecznie
A więc, goń życie goń, goń, goń

Awatar użytkownika
messs
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 18 wrz 2012, 10:56
Choroba: nie ustalono
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ostróda

Re: Straszne zaparcia

Post autor: messs » 19 wrz 2012, 22:07

obyty.z.cu pisze: te zdanie ,to twoja subiektywna ocena czy np. dietetyka ?
"Zdrowe odżywianie" to potocznie się mówi,jeśli chore jelita to te "zdrowe" znaczy niewłaściwe !
Dla jednych jest zdrowy brokuł,dla innych to problem.
Musisz więcej się dowiedzieć po prostu o tym "zdrowym odżywianiu".

Stosowanie środków przeczyszczających w dłuższym okresie to jak proszenie się o...
wielkie problemy.
Ocena gastrologa bo zawsze jadłam dużo błonnika, owoców, warzyw i wcześniej nigdy nie miałam problemów z wypróżnianiem. Gdy zalecał mi dietę, na którą powinnam przejść by pozbyć się zaparć mówił właśnie to co jadam na co dzień. I dlatego moje jelita nie reagują na jakieś suszone śliwki, maślanki, jogurty...
Wczoraj udało mi się trochę wypróżnić, ale większość nadal we mnie siedzi. Dzwoniłam dzisiaj do przychodni to mój lekarz na urlopie, super... jutro będe próbowała dostać się do innego.
Co do środków przeczyszczających, wiem że uzależniają i nie chcę stosować ich już więcej. Ale co zrobić gdy tylko one działają.
I może to dziwnie zabrzmi ale zazdroszczę Wam tych biegunek ;>

Awatar użytkownika
reni13
Początkujący ✽✽
Posty: 150
Rejestracja: 29 kwie 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wroclove
Kontakt:

Re: Straszne zaparcia

Post autor: reni13 » 19 wrz 2012, 22:15

Mess, ja juz zdecydowanie "wolę" biegunki,dlatego bardzo współczuję zmagań.
:smutny:
diagnoza:maj 2011, mocne zaostrzenie, leki:Humira od lipca 2011, salofalk 3x2, encorton, imuran;operacja 2.01.2012, leki:Humira cd, mercaptopurinum vis, 1,5 tabl., od lipca 2012 odstawienie MP, powrót do Imuranu, wysypka znika...
Od listopada 2012 BEZ LEKÓW!!!

Od IV 2013, wyniki w końcu w normie :-)))
--------------------------------------
Koniecznie sprawdź, czy jeszcze
Rosną ci skrzydła u rąk
Nic nie trwa wiecznie
A więc, goń życie goń, goń, goń

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Posty: 938
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakofsky

Re: Straszne zaparcia

Post autor: noodle » 19 wrz 2012, 23:13

Czasem tez tak mysle, ze wolalabym biegunki, chcociaz ich tez nikomu nie zazdroszcze... Wszystkie odstepstwa od normalnego wyprozniania sa meczarnia ;(
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Straszne zaparcia

Post autor: Baby » 19 wrz 2012, 23:40

Szczerze mówiąc to co ostatnio przeżyłam skłania mnie w stronę biegunek - przynajmniej obcy we mnie nie rośnie. Wizja endoskopowego wydobywania stolca była okropna. Tylko wolałabym biegunki bez silnych bóli, temperatury, skurczy i wymiotów - ale to takie marzenie :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
messs
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 18 wrz 2012, 10:56
Choroba: nie ustalono
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ostróda

Re: Straszne zaparcia

Post autor: messs » 20 wrz 2012, 20:32

no i dostałam skierowanie na gastroskopie i kolonoskopie... w poniedziałek już idę na gastro

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Posty: 938
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakofsky

Re: Straszne zaparcia

Post autor: noodle » 20 wrz 2012, 20:36

messs, daj znać jak już będziesz miała wyniki, co i jak :) Trzymam kciuki!
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

patryk_22
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 03 paź 2012, 19:27
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

Prosze o porade.

Post autor: patryk_22 » 03 paź 2012, 20:08

Witam . Już od dawna zmagam sie z moimi dolegliwościami jelitowymi które myślałem ze z wiekiem przejdą , nie przeszły. Zaparcia , biegunki , biały nalot na języku ,ale codziennie masakryczne gazy , nawet po całkowitym wypróżnieniu , nawet po ostrej biegunce po której wiem ze w jelitach nic nie mam to te gazy dalej występują . Niekiedy rano do mojego pokoju nie da sie wejść . Odwiedziłem gastrologa , dostałem dusputalin retard i zrobiono mi gastroskopie po której wyszło zapalenie żołądka i refluks zolciowy , podczas badania lekarka dziwiła sie ze mam tyle tej zółci . Jadłem te tabletki ponad dwa miesiące ale nic nie pomogło . Teraz chce się umówić na kolonoskopie , może ona cos wykaże . Mam do was kilka pytań .

- są to wizyty prywatne , może zorbie jakieś badania krwi , ułatwię mojej doktor zadanie , może wyniki cos jej podpowiedzą ?
- czy można wytrzymać kolonoskopie bez znieczulenia ? nie chce żeby mnie usypiali , ile trwa cale badanie ?
- co to moze byc , niekiedy przy zaparciach robie sobie miksy z kefirów, śliwek , otrębów , pije ocet , jem xenne , jabłka , no wszystko co jest na przeczyszczenie , nic mnie nie rusza , jelita pełne a w łazience małe bobki

Ma ktos podobne problemy ? To utrudnia życie , i caly czas sobie cos wkręcam , ze niedrożność jelit , ze jelito pęknie od nadmiaru g...a , duży dyskomfort i fizyczny i psychiczny.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Prosze o porade.

Post autor: Natalka » 03 paź 2012, 22:34

patryk_22 pisze:może zorbie jakieś badania krwi , ułatwię mojej doktor zadanie , może wyniki cos jej podpowiedzą ?
możesz zrobić sobie morfologię krwi, CRP, kał na posiew dać :neutral:
patryk_22 pisze:czy można wytrzymać kolonoskopie bez znieczulenia ? nie chce żeby mnie usypiali , ile trwa cale badanie ?
mnóstwo już o tym pisaliśmy, zajrzyj np. tu
viewtopic.php?t=88&highlight=kolonoskopia+znieczulenie
viewtopic.php?t=12405&highlight=kolonos ... ieczulenie
patryk_22 pisze:co to moze byc
to pytanie najlepiej zadaj lekarzowi po wywiadzie i badaniach :wink:
o zaparciach poczytaj np. tu
viewtopic.php?t=11551&highlight=zaparcia+dieta
viewtopic.php?t=13186&highlight=zaparcia
patryk_22 pisze:caly czas sobie cos wkręcam
zamiast tego się przebadaj :smile:

może ma tu wpływ Twoja dieta, może flora bakteryjna jelit, może...nie ma co gdybać, bo przez internet nikt Ci diagnozy nie postawi :wink:
co do kolonoskopii to koniecznie z pobraniem wycinków do badania histopatologicznego.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”