Co to za dziadostwo ?

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marian FR
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 19 lip 2012, 13:59
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: swietokrzyskie

Co to za dziadostwo ?

Post autor: marian FR » 19 lip 2012, 14:42

Czesc, nie wiem czy to odpowiednie miejsce na forum dla mojego posta, wiec w razie czego prosze moderatora o przeniesienie do odpowiedniej kategorii.

Ale do rzeczy:

chcialbym opisac moj przypadek na forum, bo juz koncza mi sie mozliwosci zrozumienia wlasnych dolegliwosci ...

Wstep: mam 28 lat, problemy z ukladem pokarmowym rozpoczely sie u mnie w zasadzie od poczatku studiow i objawialy sie symptomami typowymi dla zespolu jelita drazliwego. Miewalem kurczowe bole brzucha i biegunke rano lub zaraz po zjedzeniu obfitego posilku, najczesciej obiadu. Jedna, czasem dwie wizyty w toalecie (kal oczywiscie rzadki/luzny) wystarczaly i objawy mijaly. Objawy nie wystepowaly w nocy i w weekendy (sporadycznie), nie byly tez uzaleznione od posilkow, ktore jadlem (jednym slowem raz moglem zjesc duza tlusta pizze i nic mi nie bylo, innym razem po zjedzeniu lekkiej zupy musialem odwiedzic kibelek). Poza tymi momentami kal byl normalny. Po podstawowych badaniach krwi/kalu i rozeznaniu lekarze stwierdzili oczywiscie jelito drazliwe, przepisane leki raczej nie przynosily zadnego efektu wiec po prostu z nich zrezygnowalem i probowalem poznac swoj organizm, oczywiscie zauwazylem, ze problemy nasilaly sie okresach stresu. Jednym slowem: nauczylem sie z tym zyc.

Objawy znacznie nasily sie i zmienily jakies 1,5 roku temu. Niektore z poprzednich minely (w zasadzie nie zdarza sie juz abym zaraz po posilku czul nagla potrzebe wyproznienia sie), ale z czasem doszedl szereg innych.

Na chwile obecna moje objawy to:
* bol brzucha - w okolicy pepka, epicentrum tuz przy pepku po prawej stronie oraz w gore pod zebra; bol czasem pojawia sie i trzyma jakies 2 tyogdnie, czasem boli mniej, czasem wiecej; zdarza sie, ze bol zanika na pewien czas aby potem znow powrocic; okolica pepka po prawej stronie i w gore do zeber i mostka czasem obolala przy dotyku; czeste przelewania i burczenia, zauwazam, ze bol zanika/maleje w nocy z kilkoma wyjatkami (w nastepnym punkcie), teraz na przyklad boli mnie ciagle od ponad tygodnia chyba po zupie ogorkowej...
* zdarzylo sie ok. 5 razy, ze w nocy czulem sie fatalnie, wystepowal bol brzucha, gazy, ogolne oslabienie i chyba lekka goraczka (bylo mi zizmno ale sie pocilem), musialem w nocy skorzystac z toalety (nawet 2-3 razy). Byc moze, mialo to zwiazek z wypiciem alkoholu (ale w niewielkich ilosciach, 3-4 kieliszki wina)...
* wzdecia - czasem moj brzuch wyglada jak napompowana pilka, czesto zdarza sie to wieczorem po zjedzeniu kolacji
* odbijanie sie - czeste, zwiazane z wzdeciami, czasem bardzo intensywne
* gazy - czeste, o nieprzyjemnych zapachu, czasem mam uczucie jakby byly gorace
* stolec - oddaje najczesciej jeden stolec dziennie (bywa, ze 2 razy), rano, jest luzny o intensywnym nieprzyjemnym zapachu, kolor brazowy/jasnobrazowy/zoltawy, zauwazam czastki jedzenia wewnatrz (najczesciej ziarna); stolec twardy zdarza sie niezbyt czesto, jesli juz to pierwsza czesc stolca jest twarda a dalsza luzna...
* skora - swedzaca, na lydce prawej nogi i w okolicach kostli lewej, a takze tuz przy koncu plecow gdzie zaczynaja sie posladki wysuszona czerwona, swedzaca wysypka, jak nie drapie to jakby maleje :) cos jakby alergia...jesli chodzi o twarz, to lekki lojotok, skora ogolnie jakby lekko zolta (albo mi sie wydaje, bo nikt tego nie potwierdza, dawno temu wykryto u mnie zespol Gilberta objawiajacy sie podwyzszona biliribunia i byc moze to od tego)
* ogolne zmeczenie i sennosc
* czasem katar z niewyjasnionych przyczyn, z nosa leci mi jasna wydzielina
* na jezyku bialy nalot i dziwny posmak w ustach szczegolnie rano, czeste uczucie pragnienia, dosc czesto tez oddaje mocz (bo duzo pije)
* od czasu nasilenia objawow troszke schudlem, jakies 5kg; przy wzroscie 183cm waze 75kg.

Od kilku miesiecy staram sie dobrze jesc, nie ruszam slodyczy i 'smieciowego jedzenia'. Tylko lekkie jedzenie domowe, z napojow woda mineralna niegazowana, herbata.

Badania wykonane:
* gastroskopia - nic nie stwierdzono, poza lekkim zaczerwienieniem dwunastnicy, helicobacter nie stwierdzono (dodatkowo robilem test krwi i oddechowy; obydwa ujemne)
* kolonoskopia - na pelnym znieczuleniu, wszystko w porzadku, endoskop dotarl do jelita kretego, pobrano wycinki i nic nie stwierdzono
* rezonans magnetyczny - nic nie stwierdzono
* tomografia komputerowa z wypiciem kontrastu - nic nie stwierdzono, za to po kontrascie mialem biegunke :)
* badania krwi - wszystko w porzadku (m.in. CRP i OB w normie)
* badanie kalu zwane 'faecal calprotectine' (chyba niezbyt jeszcze popularne w Polsce, tutaj opis na wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Faecal_calprotectin ) - ujemne
* badania kalu na pasozyty i grzyby - wykonane kilka razy, nic nie wykryto, w ostatnim badaniu wykonanym tydzien temu mam informacje ze znaleziono nieliczne leukocyty (erytrocytow brak) ale lekarzowi jeszcze tego nie pokazywalem.


Czy waszym zdaniem sa to typowe objawy jelita drazliwego ? Czy sa jeszcze jakies inne badania, ktore moglbym wykonac, aby wykluczyc, czy nie czai sie gdzies tam Crohn albo inne paskudztwo ? Celowalem tez w Lamblie albo grzybice ale badania kalu nic nie wykazuja...
Od ponad roku mieszkam we Francji i tutaj wykonuje wszystkie badania.

Pozdrawiam!

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co to za dziadostwo ?

Post autor: Mamcia » 19 lip 2012, 22:08

Szczerze to niewiele już zostało. Caliakia? Yersinioza? Dysbakterioza?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

marian FR
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 19 lip 2012, 13:59
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: swietokrzyskie

Re: Co to za dziadostwo ?

Post autor: marian FR » 20 lip 2012, 09:50

Celiakia - podobno wykluczona, dwoch lekarzy nie dopatrzylo sie zadnych przeslanek. Mialem wykonywane badania krwi (jesli dobrze pamietam, a nie mam teraz mozliwosci spojrzenia w badania, to chodzilo o oznaczenie poziomu IgG IgA) + podczas gastroskopii pobrano wycinek do badania, ktory nie wykazal nic niepokojacego. Akurat jesli chodzi o gastroskopie, to musze zapytac lekarza w poniedzialek o dokladne wytrumaczenie mi, czy wycinek przebadano na wszystkie mozliwe sposoby, bo mam problem ze zrozumieniem wynikow - ta mieszanka francuskiego i laciny jest dla mnie nie do przejscia. Wydaje mi sie jednak, ze wszystko bylo OK.

Yersinioza, dysbakterioza - dzieki, o te sprawy musze zapytac lekarza. Przyznam sie, ze o yersiniozie nic nie wiem. Dysbakterioza, z tego co wyczytalem w internecie rzeczywiscie daje podobne objawy...zobaczymy.

Generalnie wydaje mi sie, ze moje problemy dotycza jelita cienkiego: bol kolkowy w okolicach pepka po prawej stronie i troche powyzej oraz takie jakby lekkie pieczenie w obszarze prawa strona pepka - podzebrze. Tak, jakby w tym obszarze nastepowaly jakies problemy z trawieniem. Co ciekawe, pamietam, ze bardzo dobrze czulem sie po kolonoskopii, kiedy jelita zostaly przeczyszczone. Przez 1-2 tygodnie moj stolec byl normalny. Teraz tez sie zdarza, ale bardzo rzadko, a w wiekszosci przypadkow tylko pierwszy niewielki fragment jest normalny (twardy), a dalsza czesc luzniejsza i czesto z drobnymi czesciami jedzenia.

Jedyne miejsce, w ktorym moje badania odbiegaja od normy, to lagodnie podwyzszone eozynofile (607 /mm3; ogolnie leukocyty w normie)...

Chyba jedynym badaniem, ktore mi pozostalo jest endoskopia kapsulkowa, ale nie wiem, czy lekarz bedzie widzial sens w jego wykonywaniu.

Mam do Was pytanie: czy moje objawy mozna uznac za IBS ?

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
Posty: 396
Rejestracja: 10 lip 2012, 22:05
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Co to za dziadostwo ?

Post autor: Jarczyslaw » 20 lip 2012, 16:06

Nie wiem czy forum to odpowiednie miejsce do stawiania diagnoz, ale jeśli zostałeś przebadany we wszystkie możliwe strony to może się okazać, że lekarz ostatecznie stwierdzi, że to IBS (którego objawy są tak różne jak różni są chorujący). Podstawowym kryterium postawienia takiej diagnozy jest wykluczenie wszystkich innych możliwych chorób.
[center]Trzymajmy się ramy, to się nie posramy![/center]

marian FR
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 19 lip 2012, 13:59
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: swietokrzyskie

Re: Co to za dziadostwo ?

Post autor: marian FR » 20 lip 2012, 16:40

Oczywiscie, na forum nie stawiamy diagnoz, ale dzielimy sie doswiadczeniami, ktore moga pomoc innym.

Jesli to rzeczywiscie jest IBS, to jakos dziwnie to u mnie ewoluowalo. Od klasycznych objawow o ktorych pisalem w pierwszym poscie, do problemow, ktore mam obecnie...ale tak jak piszesz: kazdy tworzy sobie swoje wlasne IBS :) Stad moj post, bo chcialem sie dowiedziec, czy ktos ma podobne symptomy i zdjagnozowane IBS.
Nie wiem tylko, czy w moim przypadku IBS nie dostalo wspomagania z jakiejs innej strony (bakterie, grzyby, pasozyty, Crohn).

Jak do tej pory lekarze nie znalezli zadnych przeslanek do stwierdzenia choroby zapalnej (ani we krwi, ani w badaniach endoskopowych). Nie wiem, czy nalegac na ta kapsulke, w sumie jesli bedzie taka mozliwosc to sie skusze, aby zobaczyc dokladnie jelito cienkie.

Awatar użytkownika
Remedios44
Początkujący ✽✽
Posty: 315
Rejestracja: 16 gru 2005, 16:00
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: 40 km od Lublina

Re: Co to za dziadostwo ?

Post autor: Remedios44 » 20 lip 2012, 20:38

A co z wątrobą i drogami żółciowymi? Aminotransferazy, bilirubina (piszesz, że zdiagnozowano ci kiedyś zespół Gilberta, ale czy na pewno to tylko to?), usg? Bo na moje (podkreślam, że niefachowe) oko nasuwa się myśl, że do IBS doszły ci jakieś problemy z wątrobą.
Nawet gdy życie spycha cię najmocniej w dół, wciąż mierz wysoko. Wspinaj się na drabinę, podskakuj, choćbyś sam sobie wydawał się śmieszny ze swoją chęcią latania. Wszyscy mamy skrzydła, ale by latać, potrzeba wysiłku.

CU od 2002, ileostomia od 2004.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co to za dziadostwo ?

Post autor: Mamcia » 20 lip 2012, 20:53

A może źle trawisz??? Spróbuj pobrać enzymy trzustkowe. Może źle gryziesz - to wcale nie śmieszna, bo ja się zajmuję seniorami i źle rozdrobnienie pokarmu (bezzębie0 to duży problem.
Wiem, że najtrudniej pogodzić się z diagnozą IBS, ale coraz częściej uważa się że IBS na więcej somy, niż psyche.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

marian FR
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 19 lip 2012, 13:59
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: swietokrzyskie

Re: Co to za dziadostwo ?

Post autor: marian FR » 23 lip 2012, 07:32

Mialem badania krwi pod tym katem: GGT, ASAT, ALAT, fosfotaza alkaliczna, lipaza, amylaza. Wszystko w normie...
Bralem nawet Kreon przez pewien czas ale bez efektow.

Prawde mowiac, na poczatku, sam myslalem ze to watroba. Ale wychodzi na to, ze akurat z nia wszystko w porzadku.
Ostatnio zauwazylem tez, ze bole przy pepku i powyzej (przypominajace kolke) pojawiaja sie, gdy nie jem przez dluzszy czas. Wtedy czuje takie jakby ssanie. Nastepnie gdy zjem cos, to mam wzdecia...a kolka pozostaje.
Moze to zolc podraznia jelito cienkie ?

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽
Posty: 192
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:27
Choroba: IBS
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Co to za dziadostwo ?

Post autor: LOSMARCELOS » 27 lip 2012, 14:15

Coś w tym jest, trzeba przegryzać dobrze...
P.S. Jak byłem we Francji, w Paryżu w wakacje 2010 to mnie ganiało do WC dość często do ubikacji... Może kwestia francuskiego jedzenia? Bo np. na wakacjach w 2011 roku jak byłem na Krecie to nie było żadnych biegunek / zaparć itp...
Może to kwestia diety i źródła pochodzenia jedzenia ? Sam nie wiem...
"... Wprowadzam do doliny łez teorie sensu życia... "

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Co to za dziadostwo ?

Post autor: Alis » 27 lip 2012, 14:34

marian FR pisze:Ostatnio zauwazylem tez, ze bole przy pepku i powyzej (przypominajace kolke) pojawiaja sie, gdy nie jem przez dluzszy czas. Wtedy czuje takie jakby ssanie. Nastepnie gdy zjem cos, to mam wzdecia...a kolka pozostaje.
Ja mam ból powyżej pępka, to jest początek cienkiego i mam tam limfocyty, ja mam tak, że jak zjem to mi tam na troszkę ulży. Wzdęcia też mam, przelewania i kolkowy ból.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

marian FR
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 19 lip 2012, 13:59
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: swietokrzyskie

Re: Co to za dziadostwo ?

Post autor: marian FR » 27 lip 2012, 15:24

LOSMARCELOS - wszystko zaczelo sie w Polsce, dlugo przed wyjazdem do Francji wiec wplyw jedzenia wykluczam. A jesc i tak staram sie w domu...

Alis - tak wlasnie mi sie wydaje, ze to jelito cienkie. Przy gastroskopii pobrali mi wycinek, w ktorym nic szczegolnego nie znalezli chociaz dwunastnica byla delikatnie zaczerwieniona (tak jak pisalem wczesniej, wydaje mi sie, ze przebadano go na wsyzstkie mozliwosci, ale musze to potwierdzic u lekarza w nastepny poniedzialek, bo nie bardzo rozumiem ten 'lacinsko-francuski slang'). Gastroskopie mialem z 10 m-cy temu, wiec zapytam, czy lekarz nie zalecalby jej powtorzenia. Od kilku dni biore lek o nazwie Pantoprazolum, wydaje mi sie ze cos tam dziala, bo bol znacznie zlagodnial (w zasadzie nawet momentami wydaje sie, ze przeszedl) i ogolnie ta okolica jest mniej obolala. Cholera wie, czy to dzieki temu lekowi, czy po prostu mi sie polepszylo na troche... Poranne luznejsze stolce i cisnienie do WC jak byly, tak sa...

Czy jest taka mozliwosc, ze to IBS tak podraznia jelito cienkie ?

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Co to za dziadostwo ?

Post autor: Alis » 27 lip 2012, 16:49

marian FR pisze:Gastroskopie mialem z 10 m-cy temu, wiec zapytam, czy lekarz nie zalecalby jej powtorzenia
To sporo czasu, mogło się dużo zmienić. Pamiętam że ja też jakoś rok wcześniej miałam gastro i było czysto a po roku już zapalenie, niestety wtedy wycinka z dwunastnicy mi lekarz nie pobrał, bo przecież na oko czysto...Tia, za to w Warszawie 8 wycinków mi pobrali.

[ Dodano: 27-07-2012 ]
marian FR pisze:o nazwie Pantoprazolum
To typowy IPP, jeżeli Ci pomaga na żołądek to tylko się cieszyć. Niestety te leki mają skutki uboczne, jak zresztą każdy lek. Ale dużo czytałam, że na jelito właśnie nie za fajnie działają i tutaj na forum nawet było o tym. Ale ja ekspertem nie jestem w tej dziedzinie. Chcę ci tylko napisać, po moich doświadczeniach z różnymi IPP, że nie każdy służy, że mogą być większe bóle brzucha ja tak miałam przy Controlocu (ta sama substancja czynna w składzie), z koleii po Emanerze i Lanzul to miałam mega biegunki.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Posty: 763
Rejestracja: 24 sie 2010, 10:51
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: nevermind

Re: Co to za dziadostwo ?

Post autor: Tomek0700 » 28 lip 2012, 14:28

ja bym sie zainteresowal yersinia i przerostem flory. Nic innego prawie Ci nie zostalo. Jak nic nie wyjdzie wtedy ewentualnie badaniami w kierunku cd/cu (badaniami z krwi) i kapsulka :wink:
na chorobe zapalna raczej bym sie nie nakrecal. W sumie masz podobny przypadek do mnie :)
Jak radzisz sobie z odbijaniem?

marian FR
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 19 lip 2012, 13:59
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: swietokrzyskie

Re: Co to za dziadostwo ?

Post autor: marian FR » 28 lip 2012, 17:13

Na ta chwile jedynie wydaje mi sie, ze ten caly Pantroprazolum troche lagodzi bol. Na pewno nie eliminuje problemu...

Zapomnialem dodac, ze wystepuje u mnie bardzo szybki pasaz w jelitach. Tzn to co zjem wieczorem, "widze" juz po czesci podczas porannej wizyty w WC. Wczoraj na przyklad zjadlem kolo 19 buraczki i dzisiaj rano juz ostatnia czesc kalu wlasnie je zawierala. Po takiej porannej kupce czuje klucie w jelitach przez pewien czas, jakby zostaly podraznione czyms. Natomiast z samym wyproznianiem nie mam problemu.

Na pewno w poniedzialek popytam lekarza o yersinie i dysbakterioze. Lekarz po tych wszystkich badaniach jakie mialem wykluczyl chorobe zapalna, zobaczymy jak bedzie zapatrywal sie na kapsulke.

Coz, z odbijaniem radze sobie...po prostu mi sie odbija i tyle :D
Tomek0700 - Ty tez jeszcze bez diagnozy (piszesz, ze masz podobne objawy) ? Bierzesz jakies leki, ktore Ci pomagaja ?

aaggaa
Początkujący ✽✽
Posty: 50
Rejestracja: 22 gru 2011, 08:57
Choroba: inna choroba jelita
województwo: małopolskie
Lokalizacja: okolice krakowa

Re: Co to za dziadostwo ?

Post autor: aaggaa » 28 lip 2012, 18:17

marian FR
Przy gastroskopii pobrali mi wycinek, w ktorym nic szczegolnego nie znalezli chociaz dwunastnica byla delikatnie zaczerwieniona
zaczerwieniona dwunastnica - nieraz stan zapalny jest lekki a daje nieciekawe objawy
bol kolkowy w okolicach pepka po prawej stronie i troche powyzej oraz takie jakby lekkie pieczenie w obszarze prawa strona pepka - podzebrze
to może wskazywać właśnie na dwunastnicę lub wątrobę/pęcherzyk żółciowy albo nawet trzustkę (też mam właśnie takie bóle, nie są silne, pojawiają się okresowo i mijają)
bole przy pepku i powyzej (przypominajace kolke) pojawiaja sie, gdy nie jem przez dluzszy czas. Wtedy czuje takie jakby ssanie. Nastepnie gdy zjem cos, to mam wzdecia...a kolka pozostaje.
Moze to zolc podraznia jelito cienkie
też mam taki objaw dość często

obecnie nadal leczę zapalenie żołądka spowodowany zalegającą żółcią (niby jest lepiej- stan zapalny mniejszy, żółci w żołądku już niby też nie ma)

mam większość objawów podobnych do Twoich (zwłaszcza te dotyczace kupki ;), aż się zdziwiłam po przeczytaniu Twoich postów

wiesz co co do z. Gilberta to byłabym ostrożna ze stawianiem tej diagnozy (chyba, że miałeś ją popartą rzetelnymi badaniami)

ja leczyłam się przez rok u pewnego gastrologa, który uparcie wmawiał mi z. Gilberta

ostatnio doczekałam się na termin konsultacji w poradni chorób wątroby i tam pani doktor mimo, że mam podwyższoną tylko bilirubinę (wszystkie inne wyniki z krwi a jest tego masa są ok) powiedziała, że nie jest do końca pewna, że to z. Gilberta
mam zlecone parę badań min. sondę dwunastniczą MRI j. brzusznej oraz cholangio MR

na bad. bezpłatne trzeba czekać ok 3-4 miesiące i chyba zrobię odpłatnie (koszt niestety 750zł)

ja mam podwyższony poziom bilirubiny wolnej oraz związanej:

ostatnio całkowita 38,5 (norma do 20,5) wolna 27,2 (norma do 17,1) związana 11,5 (norma do 8,60)

u Ciebie wykonano dużo badań obrazowych, które wyszły dobrze więc jakieś b. poważne rzeczy możesz wykluczyć

ja miałam robione tylko na razie USG, w sumie 5x w ciągu roku, usg nic nie wykazało

badania kalu na pasozyty (równiez lamblie metodą ELISA) i grzyby - raz nic nie wyszło obecnie wyszło mi candida +++

zrobiono mi tez poziomy CEA i C-19-9 - obydwa niskie

lekarz powtórzył też pasożyty, wyniki mam mieć w poniedz.

aha u mnie dość długo była podwyższona amylaza w moczu najwięcej 416 (norma do 320)
obecnie jest na poziomie 165 - lekarz niby mówi, że takie poziomy w ogóle nie maja znaczenia, ale nie jestem do końca przekonana

czy oznaczałeś może poziom amylazy ? ale właśnie w moczu nie we krwi (u mnie we krwi amylaza jest niska)

jeśli masz możliwość to oznacz sobie też Elastazę w kale, czytałam, że tym badaniem można na 100% potwierdzić, że coś się dziej z trzustką

pozdrawiam:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”