Mikroskopowe zapalenie jelit (zmiany w jelicie cienkim)

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ania0704
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2013, 08:19
Choroba: IBS
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Zapalenie jelit

Post autor: ania0704 » 10 kwie 2013, 14:58

Witam! Jestem tu nowa i mam nadzieję, że pomożecie mi.
W 2010 r. po przyjeździe z Egiptu trafiłam na oddział z dużymi bólami brzucha, które już zaatakowały mnie podczas pobytu. Nadmieniam, że wcześniej tj. od 2007 r. po operacji laparoskopowej refluksu zaczęły się moje jazdy z biegunkami i nadmiarem powietrza w nadbrzuszu, praktycznie brakiem oddawania gazów.
Na wypisie mam: zapalenie jelita grubego, podniedrożność, czynnościowe zaburzenia pracy jelit. Leki zastosowane :zinacef, metronidazol, przeciwbólowe i rozkurczowe.
W posiewie wymazu z odbytu: staphylococcus coagulase negative, candida species, escherichia coli, klebsiella pneumoniae - leczone zgodnie z antybiogramem.Kolonoskopia - przebadanao całe jelito grube i końcówkę jelita krętego - na całej długości śluzówka pokryta śluzem bez zmian ogniskowych, refleksy prawidłowe. Wycinki:wynik badania histopatol: fragment obrzękłej błony śluzowej jelita grubego z miernie nasilonym naciekiem zapalnym blaszki właściwej złożonym z limfocytów, plazmocytów, histiocytów, nielicznych granulocytów. Ogniskowo słabo wyrażona egzocytoza limfoidalna do nabłonka pokywnego. Obraz zmian zapalnych niecharakt.Wskazany mapping jelita celem różnicowania colitis microscopika.
Dalej mimo błąkania się od jednego do drugiego gastrologa wszyscy olewają ten wynik. Porobiłam większość badań, wszystkie w normie, a każdy z gastrologów wystawia diagnoze zjd.
Leki jednak nie pomagają, mam codziennie ból brzucha z lewej strony pod żebrem.
Odstawiłą nabiał bo po nim od razu toaleta. Tak samo pszenne, słodkie i z drożdżami. Biegunki występują rzazdziej ale ból jest codziennie, a jak jestem głodna to atakuje ze zdwojoną siłą.
P/c anty tTG IgA 1,20
p/c anty - tTG IgG 0,04 wyniki ujemne.
Czy doradzicie mi coś ?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mikroskopowe zapalenie jelit (zmiany w jelicie cienkim)

Post autor: Mamcia » 10 kwie 2013, 22:13

Polecam wykonanie oznaczenia kalprotektyny - niestety komercyjnie, ale jest to badanie dobrze różnicujące IBS od stanów zapalnych.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ania0704
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2013, 08:19
Choroba: IBS
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: Mikroskopowe zapalenie jelit (zmiany w jelicie cienkim)

Post autor: ania0704 » 11 kwie 2013, 09:24

Dzięki Mamcia, czy gdzieś można taniej wykonać to badanie niż w Genoxa?

Awatar użytkownika
malina1985
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 21 gru 2015, 19:33
Choroba: IBS
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Mikroskopowe zapalenie jelit (zmiany w jelicie cienkim)

Post autor: malina1985 » 26 gru 2015, 16:31

A czym się różnią objawy tej choroby od CU?
Jeżeli czegoś nie można, a bardzo się chce, to wolno ;)

Pakiet Srebrny w abonamencie 0 PLN- RZS, IBS, Bielactwo, Autoimm.zapalenie tarczycy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”