Nowotwory jelit

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowotwór Jelita Grubego

Post autor: Mamcia » 05 lip 2014, 22:43

T3 to stopień rozwoju nowotworu. Jeśli chodzi o leczenie to wiele zaleczy od tego jaki jest to nowotwór (histopatologia i genetyka) oraz czy zajęte są węzły chłonne (N) i czy są dalekie przerzuty (M).
To co najważniejsze w tej chwili to szybkie leczenie w dobrym ośrodku. To lekarz, który go prowadziła powinien skierować do ośrodka na leczenie lub dalszą diagnostykę.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Nowotwór Jelita Grubego

Post autor: ranka » 06 lip 2014, 22:28

zycze szybkiego powrotu do zdrowia dla taty :)
moj mial tez raka jelita, zajete wezly chlonne a mimo tego zyje i czuje sie dobrze :)
juz 20 lat po zabiegu :) niestety po operacji Hartmanna, ze stomia ale wazne ze jest ok. bedzie dobrze!
Obrazek

Awatar użytkownika
Karolka91
Początkujący ✽✽
Posty: 123
Rejestracja: 21 sty 2014, 19:37
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Nowotwór Jelita Grubego

Post autor: Karolka91 » 06 lip 2014, 23:01

Dziękuję za odpowiedzi, podniosły mnie na duchu :)
Przerzutów nie ma, węzły (przynajmniej w TK) nie powiększone. Tata był teraz badany w Gliwicach tydzień temu, mam nadzieję, że wreszcie ruszy leczenie, bo już ponad miesiąc mija od histopatu i nie wiemy jeszcze jak i kiedy planują go leczyć :(
Na ostatnie wizyty tata chodził sam, bo miałam sesję i chyba trochę go spławiali, jadę z nim jutro wymusić wreszcie jakieś decyzje i mam nadzieję nadać sprawie lepszego tempa ;)
Jak mówi moja mama "z lekarzami trzeba umieć rozmawiać" :)
Oficjalnie żyję z moim "przyjacielem" od 2004

Obecnie:
Proursan 500mg (podejrzenie AZ Dróg Żółciowych/PSC) -chwilowo odstawiony
Salofalk 2000mg
Entocort 9 mg
Mercaptopurinum 75mg


18.04 - 28.07.2014 Remicade I-IV
02.09.2014-1.09.2015 Humira

Aktualnie mimo leków zaostrzenie, zmiany w czczym i grube w nadżerkach

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby.

Post autor: Ania406 » 09 cze 2015, 18:02

Tata mojej przyjaciółki został zdiagnozowany z rakiem jelita grubego z przerzutami do wątroby. Jest po operacji wycięcia zmian z jelita, natomiast wątroba jest w takim stanie, że jest nieoperacyjna. Zlecono chemię, ale w dniu podania lekarz stwierdził, że są złe wyniki żelaza i on chemii nie da. A te wyniki były takie same miesiąc temu na kontroli i nikt się tym nie przejął. Teraz chemia odwleka się o kolejne tygodnie. Mamy poczucie, że każdy dzień się liczy, zwłaszcza w takim stopniu zaawansowania choroby, a chorego traktuje się niepoważnie.
Chciałam Was zapytać czy możecie polecić dobrego specjalistę w Warszawie, do którego można pójść na konsultacje? Będę wdzięczna za pomoc.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby.

Post autor: Anette28 » 09 cze 2015, 22:34

To co ja mogę ze swojego doświadczenia powiedzieć- to niech tata przyjmuje żelazo z wit. C lepiej się wchłania
na pewno w sprawie specjalisty doradzi coś użytkownik mamcia- jest tutaj cenionym specjalistą, napisz najlepiej do niej e-mail
pozdrawiam :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby.

Post autor: langusta » 10 cze 2015, 13:27

Ja wiem o profesorze Cezary Szczylik z tego co wiem przyjmuje prywatnie w NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ PRZYCHODNIA LEKARZY WOJSKOWYCH Warszawie na ul. . Mokotowska 6a (IV piętro) .
Konsultuje sie u niego mama mojego kolegi (ma identyczna historie choroby) i jest bardzo zadowolona ale terminy są kosmiczne...
langusta
dwie córki chore na CD

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby.

Post autor: Ania406 » 10 cze 2015, 18:40

Pandziaak, langusta, dzięki za odpowiedź!
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby.

Post autor: Mamcia » 11 cze 2015, 21:11

A może te złe wyniki żelaza to jest jego nadmiar czy niedomiar. Nadmiar może świadczyć o takim uszkodzeniu wątroby, że chemia może zaszkodzić a nie pomóc. Trudno coś powiedzieć, ale chemioterapia to jest bomba, która poza rażeniem w cel potrafi zniszczyć wszystko w okół i wybór leczenia jest wybieraniem mniejszego zła.
W Warszawie w COI są świetni specjaliście od RJG i leczą bardzo nowocześnie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby.

Post autor: Ania406 » 13 cze 2015, 23:49

Mamcia, ma niedobór żelaza, teraz kazali mu je przyjmować w tabletkach, żeby wyniki podskoczyły. Chemię ma dostać, jak żelazo będzie wyższe czyli póki co innych przeciwskazań nie widzą. Albo nie mówią. Wiadomo, chemia to syf, ale walczyć trzeba. Już im mówiłam o COI, dzięki.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”