Zaburzenia flory bakteryjnej (i nie tylko) jelit

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agu
Początkujący ✽✽
Posty: 140
Rejestracja: 23 wrz 2009, 23:43
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Dęblin
Kontakt:

Zaburzenia flory bakteryjnej (i nie tylko) jelit

Post autor: Agu » 12 lut 2012, 10:29

Nie wiem czy ten problem się kwalifikuje tu, ale wydaje mi się, że pasuje :razz: Jak nie, to zapewne moderator pomoże;)

Od jakiegoś tygodnia zaczęły mi się pojawiać różne objawy. Początkowo były podobne do często mnie dopadających zaburzeń flory jelitowej (candida, clostridium w nadmiarze), ale teraz dołączyło też krwawienie. I w związku z tym mam pytanie. Czy ktoś z was ma problemy z zaburzoną florą bakteryjną jelit? Ja mam wieczne przygody z candidą, ale kiedyś też miałam bardzo duże z clostridium i powodowało ono ostry przebieg zapalenia jelit.
Chciałabym się dowiedzieć jakie objawy mieliście z tym związane ( o ile ktoś miał), ponieważ nadal mam nadzieję, że to nie nawrót (przynajmniej JESZCZE NIE), tylko te różne stwory z jelit. Nie mam jeszcze całego zestawu objawów z CD i mam nadzieję, że tak zostanie. Ale oczywiście to mogą być tylko płonne nadzieje.
Nie mogłam na forum nic znaleźć na ten temat, dlatego założyłam nowy wątek :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Zaburzenia flory bakteryjnej (i nie tylko) jelit

Post autor: Alis » 12 lut 2012, 11:10

No ja własnie miałam zaburzoną flore jelit, no i jeszcze cały czas mam. Ogólnie u mnie to się stało po przyjmowaniu antybiotyków, bo wiadomo całe jelito wyjałowione i osłabione, także trafiłam do szpitala. No i niestety candida wróciła u mnie, to diablestwo niestety cięzko wyplenić. Zaburzona flora jelit u mnie objawiała sie ostrymi biegunkami, no i ogólnie bóle brzucha, plus candida to dolegliwości ze strony pochwy, swędzenie, pieczenie i takie tam. Trzeba dobrze się odżywiać, wzmacniac organizm i jakoś przetrwać.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Bianka
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2014, 11:04
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Tczew

Re: Zaburzenia flory bakteryjnej (i nie tylko) jelit

Post autor: Bianka » 14 cze 2014, 11:00

Witam. Ja również mam zaburzenia flory jelit. Brałam Xifaxan, zażywam probiotyki od około 2 tygodni, stosuję dietę i nadal nie jest dobrze. Czy jest na forum ktoś kto chorował na to samo i wyleczył się? jak długo trwało u was leczenie?

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaburzenia flory bakteryjnej (i nie tylko) jelit

Post autor: mgiełkaa » 14 cze 2014, 20:59

W dniu wczorajszym miałam wizytę u ginekologa, doktor stwierdziła, że ginekologicznie wszystko jest w porządku, badanie USG oraz poziom hormonów prawidłowe więc podejrzewa, że moje dolegliwości (nieregularne miesiączki, krwawienia niemiesiączkowe) nie są spowodowane problemem ginekologicznym ale od jelit lub od leków, które przyjmuję. W cytologii wyszły bakterie (flora) i IIgr.
Udało mi się wymigać od natychmiastowego wysłania do szpitala, przez 10 dni mam brać metronidazol, a w razie gdyby nie pomogło (lub nie mogłabym przyjmować z powodu złej tolerancji) to niestety szpital.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”