Przewlekłe niesklasyfikowane zapalenie jelita grubego.

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Posty: 763
Rejestracja: 24 sie 2010, 10:51
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: nevermind

Re: Przewlekłe niesklasyfikowane zapalenie jelita grubego.

Post autor: Tomek0700 » 09 lut 2012, 19:39

Baby super, ze znalazlas dobrego lekarza.
ja tak mam - colitis chronica non specyfica
ok roku mnie męczy, mam jakies zmiany w j.grubym a asamax wydaje się słabo pomagać (tak to odczuwam)
Sub, jesli masz naprawde colitis chronica non specyfica a leki nie pomagaja przeciwzapalne, warto zainteresowac sie sterydami. O ile naprawde masz to. W moim miescie wpisuja to kazdemu przy przewleklej biegunce :roll:

elwik18 to zalezy gdzie byla robiona druga kolonoskopia. Czesto osoby w remisji, wlasnie ktos z CU na forum juz o tym pisal mial wlasnie tak, ze zawsze CU az nagle wyszedl colitis - ale to nie zmienia diagnozy... i wyniki hist-pat sa zle opisane. Nie wiadomo skad pobrali CI wycinki, z jakiej czesci i ile. I powinno byc wyniku hist pat cos wiecej napisane niz colitis chronica.. czy colitis ulcerosa
Nie znam sie az tak wiec niech sie wypowiedza na Twoj temat osoby bardziej doswiadczone albo zaloz nowy temat :razz:
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

easy
Początkujący ✽✽
Posty: 128
Rejestracja: 20 paź 2009, 00:12
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Luboń

Re: Przewlekłe niesklasyfikowane zapalenie jelita grubego.

Post autor: easy » 13 lut 2012, 07:04

Alis pisze:Masz rację, ja chodzę do mojego lekarza który włąsnie leczy mój stan zapalny jelita, bo reszta lekarzy mnie zbywała tak jakby sami nie wiedzieli do końca co mi dolega...
to jest jakiś obłęd,a w ogóle dopiero mój napotkany 4 ty z rzędu lekarz porozmawiał ze mną o chemoprewencji

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Przewlekłe niesklasyfikowane zapalenie jelita grubego.

Post autor: Alis » 13 lut 2012, 11:19

A ja nadal nie wiem czy mam łykac przeciwzapalne czy nie bo każdy gada co innego, dlatego powinnam jechać do warszawy, żeby mi chociaż powiedzieli czy łykac leki czy nie, bo na pomorzu się nie dowiem.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: K-ce bejbe

Re: Przewlekłe niesklasyfikowane zapalenie jelita grubego.

Post autor: subzero » 15 lut 2012, 18:46

Nie mam stwierdzonej zadnej z tych dwóch chorób. Leki p/zapalne grzecznie łykałam i diete trzymałam przez prawie rok a stan zapalny jak był tak jest. Myślę, czy nie rzucić tych leków w ..... bo jakos nie czuje zeby pomagały :cry:

gosia2122
Debiutant ✽
Posty: 48
Rejestracja: 17 paź 2011, 10:29
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: Przewlekłe niesklasyfikowane zapalenie jelita grubego.

Post autor: gosia2122 » 18 mar 2012, 11:42

Co sądzicie po takim opisie kolonoskopii.

Trzy częściowo polipowato uformowane fragmenty błony śluzowej jelita grubego ogniskowo o nieco pomnożonej liczbie gruczołów ze zmianami reaktywnymi.W podścielisku wycinków obecny jest dość obfity, przewlekły i leukocytarny naciek zapalny oraz cechy przekrwienia.
Fragmenty obrzękniętej i przekrwionej błony śluzowej jelita grubego z obfitym przewlekłym i leukocytarnym naciekiem zapalnym.


Byłam u swojego gastrologa i powiedział, że diagnoza jest niejednoznaczna i nie wiadomo wciąż czy jest to choroba L-C czy WZJG czy jakaś inna choroba zapalna. Przepisał Asamax 3x2.





Dzis czekam na wyniki drugiej kolonoskopii.
Gosia

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przewlekłe niesklasyfikowane zapalenie jelita grubego.

Post autor: Mamcia » 19 mar 2012, 21:37

To jest opis badania histopatologicznego i tak jak powiedział gastro - nie jest jednoznaczny.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Bbasia
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 20 mar 2022, 18:45
Choroba: nie ustalono
województwo: podlaskie
miasto: Bialystok

Re: Przewlekłe niesklasyfikowane zapalenie jelita grubego.

Post autor: Bbasia » 23 kwie 2022, 04:51

Witam. Dawno nikt nie pisał w temacie. Jestem po diagnozie. Cierpię i co z tego. W kolonoskopii jelito czyste . Pobranie wycinków na mikroskopowe zapalenie jelit .
Opis patomorfologa bardzo skąpy.
„ przewlekłe zapalenie śluzówki jelita grubego nie stwierdzam mikroskopowego zapalenia”
A ja ierpue. Gastrolog stwierdził ze jestem zdrówA.. ostatnio wczoraj cały dzień biegunka . Ból. Ponieważ jestem znowu po leczeniu antybiotykiem ( na pęcherz moczowy) zrobiłam badanie na clostridium .wynik ujemny. Bol jelit i biegunki nie daje mi żyć. Już kilka razy trafialam pod kroplówki na SOR. Jakie badanie wykonać jeszcze? Może kalprotektyna? Albo szukacinnego gastrologa. ? Nie jestem zdrowa. Zignorowanie moich objawów przez lekarza kompletnie mnie załamuje. Proszę o podpowiedź pomoc . Co robić. Do tego wieczne zapalenia pęcherza. Flora obfita mieszana w posiewie moczu. Czy jest możliwe ze bakterie przenikają do pęcherza moczowego. Jestem umęczona bólem. Nie funkcjonuje. Praktycznie leżę albo w szpitalu albo w domu. Bol mnie niszczy. Proszę o podpowiedzi jak sobie pomoc.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przewlekłe niesklasyfikowane zapalenie jelita grubego.

Post autor: Baby » 23 kwie 2022, 12:58

Gdzie się leczysz dokładnie- w jakim mieście i klinice? Na pewno badanie kalprotektyny w kale metodą ilościowa będzie ok. Napisz jakie badania zrobiłaś i jakie masz wyniki. Wizyta u urologa nie zaszkodzi skoro walczysz z tymi bakteriami w moczu. Trzeba znaleźć przyczynę. Są też szczepionki specjalne w postaci tabletek dla osób z nawracajacymi zapaleniami pęcherza - wiem od znajomej która je stosowala. Czy miałaś zrobioną enteroklizę, enterografię albo pasaz jelita? Może to zrosty powodują ból. Czy ginekolog wykluczył zmiany w obrębie miednicy mniejszej, endometrozę itp? Badałaś yersinie? Jest dużo możliwości. Napisz jakie miałaś badania i jakie są wyniki. Czy zazywasz jakieś leki?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Bbasia
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 20 mar 2022, 18:45
Choroba: nie ustalono
województwo: podlaskie
miasto: Bialystok

Re: Przewlekłe niesklasyfikowane zapalenie jelita grubego.

Post autor: Bbasia » 14 sie 2023, 14:03

Długo nie pisałam. Bo mnie diagnoza powaliła. Nowotwór neuroendokrynny trzustki. Tylko co się narodził po kolonoskopii i zakażeniu. Ostre zapalenie trzustki…. a potem bóle i 5 mm zmiana na trzustce w rezonansie. Jestem ciagle w szoku. Biopsja EUS i rozpiznanie. Teraz od ponad miesiąca bol odbytu ale jaki! Szok . Dostaje bunandol. Mysle ze może być tez zakrzepica. Bo Fibrynogen b wysoki i aptt poniżej normy. Jestem kompletnie załamana. Zakażenie dróg moczowych nie ustępuje od roku bez przerwy.
Do tego odbyt. Trzustka to już jest dla mnie szok.
Na razie nie jestem leczona. Obserwacja.
21 sierpnia wizyta u oroktologa. Jak w takim bólu zrobi badanie. Nie wyobrażam sobie…
Macie problemy z odbytem?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”