Krew na papierze toaletowym i na kale.

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kajotes
Debiutant ✽
Posty: 23
Rejestracja: 05 paź 2023, 12:20
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Krew na papierze toaletowym i na kale.

Post autor: Kajotes » 05 paź 2023, 17:59

Dzien dobry. W kwietniu zauwazylam że jak mialam zaparcia/zatwardzenie na stolcu jest smuga krwi. Poszlam do proktologa zrobil mi badanie per rectum, uznał ze zmian patologicznych nie widzi. Ze Być może to od tego ze stolce są twarde. Ze hemoroidy jakie mam, są zwykłej struktury, niepowiekszone. Zadbałam o dietę, nawodnienie i było ok. Po ok miesiącu sytuacją się powtórzyła, znow zauwazylam trochę krwi. Pewnie nikt by nie zauważył bo to dosłownie smuga. Poszlam więc ponownie do lekarza. Zrobil mi per rectum, anoskopie i retroskopie. Powiedział że hemoroidy są przekrwione ale nie powiększone i wątpi by były z tego krwawienia. No to co mam trudno nazwać krwawieniem. Ale przepisał czopki na 10 dni. Był spokoj. Teraz wnikliwie obserwuje co wydalam. Gdy zaniedbam dietę I np dzień się nie wypróżnie, mam zatwardzenie to co kilka tyg pojawia się podczas takiego wypróżnienia krew. W kolejne dni juz nie. Jest zywoczerwona jak z nosa. Nie jest zmieszana z kałem. W tym miesiącu robilam badania krwi pod kątem niedokrwistości ale wszystko jest w porządku.
No i teraz się zastanawiam czy te ślady krwi są od zatwardzenia czy powinnam moze zrobić kolonoskopia
Nie mam obciążenia rodzinnego. Nie chudnę, jestem osobą bardzo aktywną. Biegam i jedźże dużo rowerem.
Z góry dziękuję za odpowiedz :smutny:

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Krew na papierze toaletowym i na kale.

Post autor: romek » 06 paź 2023, 13:17

Przed kolonoskopią, która jest jednak badaniem inwazyjnym) zbadaj sobie kalprotektynę w kale. To jest wskaźnik stanu zapalnego w jelicie.

Kajotes
Debiutant ✽
Posty: 23
Rejestracja: 05 paź 2023, 12:20
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Krew na papierze toaletowym i na kale.

Post autor: Kajotes » 06 paź 2023, 20:25

A czy to może być sprawa nowotworową?

karolinaa
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:54
Choroba: nie ustalono
województwo: -- poza Polską --

Re: Krew na papierze toaletowym i na kale.

Post autor: karolinaa » 25 mar 2024, 10:14

Wiesz, co dobrze, że byłaś u lekarza. Nie można wykluczyć w tym przypadku choroby hemoroidalnej. Powiem Ci, że hemoroidy to problem, który dotyka wielu osób, ale często jest traktowany jako tabu. Ważne jest, aby pamiętać, że wstyd tutaj nie ma miejsca, a odpowiednie leczenie może znacząco poprawić jakość życia. Lekarz może zalecić różne metody leczenia, od zmian w diecie, przez kremy czy czopki (np. procto-glyvenol), aż do bardziej zaawansowanych opcji, jeśli jest taka potrzeba. Pamiętaj, że dbanie o swoje zdrowie to najlepsza rzecz, jaką możesz dla siebie zrobić:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”