Balsam intenstywnie NAWILŻĄJĄCY

Wszystko co mieści się pod pojęciem dermatologii, a szczególnie pielęgnacji skóry i doboru kosmetyków

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
ESka

Re: Balsam intenstywnie NAWILŻĄJĄCY

Post autor: ESka » 13 sty 2010, 12:25

Żabusiu zapytaj Smerfetkę co o tym myśli http://www.ziaja.com/offer/kosmetyki_1/ ... ala_1.html mam jej gg ale nie mam odwagi się odezwać bo nie chcę jej przeszkadzać z moimi dość błahymi problemiami

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Balsam intenstywnie NAWILŻĄJĄCY

Post autor: Cinimini » 13 sty 2010, 17:36

Ja oliwke stosuje od zawsze - po kąpieli na mokrą skórę, chwile czekam i delikatnie 'wklepuje ręcznikiem" - podobno wtedy najlepiej nawilża. Przyznam jednak, ze po oliwce nie mam takiego komfortu jak po balsamie ktory ostatnio kupilam - Emolium - jest swietny. Suche 'placki' zniknely juz po jednym użyciu (po oliwce natluszczaly sie, ale powracaly). Takze Emolium polecam lub wczesniej gdzies juz wspomniany Cethapil . Oba kosmetyki to tzw. dermokosmetyki - nie uczulaja i sa bardzo lagodne, do bardzo wrazliwej i alergicznej skory.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Balsam intenstywnie NAWILŻĄJĄCY

Post autor: Cinimini » 13 sty 2010, 23:40

Smerfetka pisze:Jesli chodzi o Cephatil, to jest to produkt przeznaczony głowie do pielęgnacji twarzy, zmian trądzikowych oraz alergicznych i słóży do mycia, demakijażu, częściowo nawilża skórę, ale nie należy go stosowac jako krem nawilżający.
Ja mialam na mysli Cethapil Balsam - nie emulsje do mycia i demakijazu. http://www.magnuspharm.com.pl/product_i ... ontent=777
Ten moze byc jak najbardziej stosowany jako krem nawilżający, z tym że pozostawia tlusty film, dlatego raczej polecam na noc. Daje swietne reultaty - przynajmniej w moim przypadku, szczegolnie teraz gdy moja cera jest strasznie przesuszona i wrazliwa na wszelkie 'zapachowe' specjały.
W troche 'lżejszych' przypadkach polecam tez balsam Neutrogena ( i ta do ciala i ta do twarzy), daje swietne rezultaty, choc ja go uzywam latem gdy moja skora nie jest aż tak wymagajaca jesli chodzi o 'delikatosc' kosmetyku.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2010, 23:45 przez Cinimini, łącznie zmieniany 1 raz.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Balsam intenstywnie NAWILŻĄJĄCY

Post autor: Raysha » 14 sty 2010, 00:29

Smerfetka pisze:Balsam Jonson&Jonson jest dobry
O jak dobrze wiedzieć, że balsam, który używam pochwala nawet Specjalistka :D
Taki używam. Dobry jest faktycznie. :D

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Balsam intenstywnie NAWILŻĄJĄCY

Post autor: maggie0278 » 14 sty 2010, 16:41

A ja podkradam dzieciom Balneum hermal balsam do ciała albo Emolium, zależy od tego co akurat im kupiłam a zawsze coś muszę mieć bo jedna z cór ma skłonność do atopowej skóry.

Gdy mam więcej czasu stosuję oliwkę, bo tak jak pisała Smerfetka, trzeba dać jej troszkę czasu na wchłonięcie. Wypróbowałam Johnsona taką fioletową - bedtime, ślicznie pachnie ale faworytką i tak jest ta z aloesem :wink:

A kiedyś, chyba w zeszłym roku, pod choinkę dostałam z Avonu Śródziemnomorski krem do ciała z oliwką z serii Planet Spa i jest rewelacyjny ! Świetnie się wchłania, ładnie ale delikatnie pachnie no i nawilża, skóra długo pozostaje nawilżona, wygładzona i tak szybko się ponownie nie przesusza.Natomiast moja babcia mówi, że na suchą skórę bardzo dobra jest Neutrogena i są różne rodzaje tych balsamów. Jednak sama nie testowałam jeszcze .
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Balsam intenstywnie NAWILŻĄJĄCY

Post autor: Joanna23 » 15 sty 2010, 23:53

Ja sobie chwalę Nivea balsam i Garnier ten czerwony.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Posty: 535
Rejestracja: 12 lip 2010, 16:23
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z piekła

Re: Balsam intenstywnie NAWILŻĄJĄCY

Post autor: Coralie » 20 lis 2010, 23:07

Ja mam bardzo suchą skórę, z częstymi podrażnieniami. Większość balsamów mnie nawilża tak do godziny po nałożeniu. Ostatnio jednak znalazłam genialny balsam - AA Therapy Dermatopica. Kosztuje około 25-30zł, ale jest jeden haczyk: ma IDENTYCZNY skład jak balsam AA Help, który kosztuje około 15 zł i ma trochę inne opakowanie ;) Potępiam ich za takie robienie ludzi w balona, ale Wam naprawdę polecam ten balsam, oczywiście w tańszej wersji :D Nie zostawia takiej tłustej warstwy, jest dość lekki i bardzo dobrze nawilża.

PS. Mnie oliwka też wysusza. Tzn skóra jest nią ubrudzona, ale jak się zetrze ten wierzchni film, to skóra jest jeszcze gorsza, niż na początku.
New beginning :)

genus
Początkujący ✽✽
Posty: 378
Rejestracja: 26 lis 2007, 10:04
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Poznan

Re: Balsam intenstywnie NAWILŻĄJĄCY

Post autor: genus » 21 lis 2010, 11:18

Na mnie najlepiej dziala oliwka, ale wmasowywana na mokro. wtedy sie ladnie wchlania i nie ma tego fatalnego moim zdaniem efektu tlustego filmu na i tak nadal suchej skorze.
fajnie nawilza tez dove z serii anti age, ale niestety trzeba by chyba pol dnia nago chodzic zeby sie wchlonal i nie potluscil ubrania (przeciwko chodzeniu nago nic nie mam :wink: ale niestety czasu brak...

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Balsam intenstywnie NAWILŻĄJĄCY

Post autor: ewkunia » 21 lis 2010, 11:49

Polecam serię Ziaja Sopot . Wszelkie odmiany: balsamy, masła,etc ( mój faworyt: niebieski Sopot). Soraya seria spa też jest niezła.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Misia

Re: Balsam intenstywnie NAWILŻĄJĄCY

Post autor: Misia » 21 lis 2010, 11:56

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Allan
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 03 cze 2011, 18:11
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Re: Balsam intenstywnie NAWILŻĄJĄCY

Post autor: Allan » 05 cze 2011, 08:28

Dla swędzącej, wysuszonej skóry polecam olejek BALNEUM INTENSIV , jest też wersja Plus której aktulanie używam, po tym nie trzeba nawet balsamu używać ale ja miałam już skrajnie wysuszoną skóre i do tego dermatolog polecił produkty z Firmy La Roche, a na początek balsam Lipikar, który właśnie przeznaczony jest do skrajnie wysuszonej, swędzącej skóry, teraz używam już mleczka z tej serii , są naprawdę rewelacyjne, dopiero po zastasowaniu tych dwóch kosmetyków moja skóra wróciła do normy, powiem więcej jest w świetnej formie :) Jedynym minusem jest cena tych produktów ale naprawdę warto, bo i tak wydawałam mnóstwo na kosmetyki "drogeryjne" które nie pomagały:( A przetestowałam juz naprawdę sporo balsamów , żeli po prysznic itd . Odkąd używam Balneum i Lipkar to moi faworyci:) Polecam :roll:
"Wymyśliłam sobie że kiedyś będę okropnie szczęśliwa" i CU mi w tym nie przeszkodzi:)

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Balsam intenstywnie NAWILŻĄJĄCY

Post autor: malapkasia » 05 cze 2011, 08:32

ktoś już wyżej pisał, więc popieram w 10000% :) GARNIER :) zarówno balsamy jak i kremy :)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
Asia87
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 18 lis 2010, 13:48
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Balsam intenstywnie NAWILŻĄJĄCY

Post autor: Asia87 » 06 cze 2011, 13:49

Ja polecam balsam jak i krem do rąk Neutrogena Formuła Norweska. Balsam świetnie nawilża i wchłania się a co najważniejsze, przynajmniej dla mnie, jest nietłusty... bo nie lubię tego uczucia na dłoniach. Cena balsamu to ok. 30zł ale mogę go w pełni polecić :)

Awatar użytkownika
tinkerbell
Początkujący ✽✽
Posty: 91
Rejestracja: 03 maja 2011, 14:55
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Balsam intenstywnie NAWILŻĄJĄCY

Post autor: tinkerbell » 06 cze 2011, 18:38

osobiście polecam dodanie kilku kropelek oliwki do kąpieli :)
ewentualnie garnier intensywnie nawilżający :)
Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu.
Mark Twain

Awatar użytkownika
ranio
Początkujący ✽✽
Posty: 152
Rejestracja: 12 mar 2007, 13:05
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Balsam intenstywnie NAWILŻĄJĄCY

Post autor: ranio » 20 lip 2011, 21:34

Aktualnie staram się zużyć zapasy balsamów które, mam zachomikowane w domu.
Wcześniej kupowałam taki:
balsam oxedermil

Moim zdaniem całkiem fajny.
"Znajdujesz to czego szukasz, umyka ci to co zaniedbujesz."

Zablokowany

Wróć do „Kosmetyka, Pielęgnacja Skóry i Dermatologia”