Sauna i Crohn ?

Wszystko co mieści się pod pojęciem dermatologii, a szczególnie pielęgnacji skóry i doboru kosmetyków

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Lvica
Początkujący ✽✽
Posty: 78
Rejestracja: 05 gru 2009, 13:29
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

Sauna a zaostrzenie w CU?

Post autor: Lvica » 28 wrz 2011, 20:38

Przeczytalam posty w tym temacie i nie znalazlam odpowiedzi na pytanie czy mozna korzystac z sauny w czasie zaostrzenia choroby?
W czasie remisji bywam w saunie dosc regularnie i tez nie zauwazylam skutków ubocznych. Natomiast zastanawiam sie czy nie skomplikuje sprawy wybierajac sie tam podczas zaostrzenia, tym bardziej, ze krwawie na czerwono z 10-15 razy dziennie.
Widze ze jest wsrod nas paru zwolennikow wygrzewania sie w sauence, wiec jak macie jakies doswiadczenie dajcie znac :wink:
Pozdrawiam.
Lvica.
CU od 2005r
Salofalk 500 tabletki 3x2, wlewki i czopki salofalk,
od 14.07.2014 zmiana - po raz pierwszy wlaczone
leczenie sterydowe:metypred 12/4/0 i schodze,
imuran 50/50/50.
REMISJA :)

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Posty: 1019
Rejestracja: 27 gru 2005, 22:41
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Sauna i Crohn ?

Post autor: Golfi » 01 paź 2011, 09:32

zdarzało się kilka razy, że podczas znośnego zaostrzenia wybrałem się do sauny , gorzej na pewno mi nie było , czułem się zrelaksowany jak zwykle i to wszystko :) nic złego się nie działo.
"Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo."

Awatar użytkownika
Lvica
Początkujący ✽✽
Posty: 78
Rejestracja: 05 gru 2009, 13:29
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

Re: Sauna i Crohn ?

Post autor: Lvica » 10 paź 2011, 12:04

Dzieki.
U mnie z jelitkami jest troszke lepiej, za oknem chlodno i ponuro, wiec dzisiaj pojde do sauny wygrzac kosci, majac nadzieje, ze rowniez bez negatywnych sensacji :roll:
Pozdrawiam.
Lvica.
CU od 2005r
Salofalk 500 tabletki 3x2, wlewki i czopki salofalk,
od 14.07.2014 zmiana - po raz pierwszy wlaczone
leczenie sterydowe:metypred 12/4/0 i schodze,
imuran 50/50/50.
REMISJA :)

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Sauna i Crohn ?

Post autor: Ania406 » 10 paź 2011, 12:18

Lvica, myślę, że to, tak jak wiele innych kwestii związanych z CU/CD, zależy od danej osoby. Ja np do sauny nie chodzę bo się źle po niej czuję- słabo mi i mam problemy z oddychaniem, zwłaszcza po saunie suchej (fińskiej). Problemów jelitowych nie zauważyłam, nie widzę też związku. Na pewno odradzam chodzenie do sauny, jeśli masz anemię, ale nie każe zaostrzenie musi ją powodować.
Także obserwuj siebie i zobacz co dla Ciebie jest dobre, bo trudno jednoznacznie powiedzieć, że sauna i choroby jelit się nie lubią :)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Lvica
Początkujący ✽✽
Posty: 78
Rejestracja: 05 gru 2009, 13:29
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

Re: Sauna i Crohn ?

Post autor: Lvica » 11 paź 2011, 19:59

Dzieki Aniu406 za rady. Bylam i jest ok, nie zauwazylam zadnego wplywu na jelita. Zawsze po saunie czulam sie dobrze, jedynym 'minusem' jest to, ze potem chce mi sie spac i na ogol bardzo wczesnie laduje w lozku i tak tez bylo wczoraj. Zatem sauna i moje jelita sie lubia :roll:
Pozdrawiam.
Lvica.
CU od 2005r
Salofalk 500 tabletki 3x2, wlewki i czopki salofalk,
od 14.07.2014 zmiana - po raz pierwszy wlaczone
leczenie sterydowe:metypred 12/4/0 i schodze,
imuran 50/50/50.
REMISJA :)

Zablokowany

Wróć do „Kosmetyka, Pielęgnacja Skóry i Dermatologia”