Kolczyki

Wszystko co mieści się pod pojęciem dermatologii, a szczególnie pielęgnacji skóry i doboru kosmetyków

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kolczyki

Post autor: Alishia » 18 lut 2008, 21:55

A co z kolczykami?Choć to pewnie osobny temat...

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Kolczyki

Post autor: Raysha » 19 lut 2008, 08:20

http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... ght=#23351
Tutaj jest o kolczyku w języku ;)

edit:
Miałam kolczyki w uszach to chyba przez tego Crohna mi się okropnie goiło, przez rok miałam rope i w ogóle sakramencko bolało więc sie nie nadaje na żadne tatuaże czy kolczyki ;]

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kolczyki

Post autor: Alishia » 19 lut 2008, 10:39

Hmmm..ja zrobiłam sobie kolczyka w chrząstce ucha(ta chrząstka,którą się ucho zatyka:D)i ropiało mi przez długi długi czas.Ale w końcu się wyleczyłam!
Teraz chcę sobie zrobić kolczyk w sutku.Boję się znów ropy i tego wszystkiego...
Znacie jakieś środki na to by to się szybciochem zagoiło?

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Kolczyki

Post autor: Shadowka » 19 lut 2008, 11:31

sylwusia4114 pisze:I pół roku temu jeszcze jedną w prawym uchu i planuję kolejne.. ;) fakt faktem, nie mogę nosić żadnych innych poza stalą chirurgiczną, srebrem i złotem, bo boli, zaczerwienia się i ogólnie nieprzyjemnie..
I tak masz dobrze :) ja złota nie lubię , srebro mogę nosić tylko na paluszkach, a poza tym moje ciało toleruje jedynie stal chirurgiczną ... chciałam sobie zrobić kolczyki w uszkach to goiło się tak długo, że zrezygnowałam, a kolczyków do uszu ze stali chirurgicznej żadnych łądnych nie mogę znaleźć :D
sylwusia4114 pisze:Najdłużej goją się kolczyki pod obojczykami xD cały rok, a nawet dwa lata. Ale w Polsce takich nie robią.
Robią takie w Polsce ;) Trzeba tylko dobrze poszukać to można sobie zrobić kolczyk prawie wszędzie.. ograniczeniem jest chyba tylko fantazja :D
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

alcia_al
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:12
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt:

Re: Kolczyki

Post autor: alcia_al » 19 lut 2008, 11:47

Moja Natalka ma w uszach i nic jej się nie działo. Pięknie się wygoiły uszka. Zaraz po przebiciu miała lekko zaczerwienione, a potem nic.
[you] witam serdecznie :)
alicja

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2007, 16:11
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: UK/Herts
Kontakt:

Re: Kolczyki

Post autor: Agikkus » 19 lut 2008, 15:22

Alishia pisze:Teraz chcę sobie zrobić kolczyk w sutku
brrr okropne - po co?

Ja wcale nie moge nosic kolczykow, bo od razu mi ucho ropieje. Ale co ciekawe - zawsze lewe, z prawym nie ma problemow

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Posty: 2474
Rejestracja: 20 gru 2007, 11:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Kolczyki

Post autor: magda281 » 19 lut 2008, 15:36

Agikkus pisze:Ja wcale nie moge nosic kolczykow, bo od razu mi ucho ropieje. Ale co ciekawe - zawsze lewe, z prawym nie ma problemow
moze spisz na lewym boku i podrazniasz sobie?u mnie ropialy jak nosilam srebrne kolczyki jak zalozylam zlote to przestaly :roll:
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2007, 16:11
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: UK/Herts
Kontakt:

Re: Kolczyki

Post autor: Agikkus » 19 lut 2008, 15:38

Ja obojetnie jakie - srebrne, zlote, cokolwiek...hmmm. ale moze w tym spaniu cos jest - bo ja zawsze na lewym boku spie :)

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
Posty: 383
Rejestracja: 23 wrz 2007, 17:01
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolczyki

Post autor: Behemot(ka) » 19 lut 2008, 16:02

Zaszalałam :) Mam dwie dziury w jednym uchu i nic mnie nie boli :mrgreen:

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/


Awatar użytkownika
morfi
Początkujący ✽✽
Posty: 204
Rejestracja: 20 cze 2007, 23:35
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Kolczyki

Post autor: morfi » 19 lut 2008, 17:29

sylwusia4114 pisze:u mnie w szkole wiele dziewczyn ma w języku :P ale podobno strrrrasznie boli.. w życiu bym sobie nie zrobiła o.O
nie boli ;) ja nie wyobrażam już sobie mojego języka bez kolczyka :P
Biorę: Pentasa 500mg (2/0/2)-zmniejszona z 6 tabletek od 13.12.08r.; 50mg Azathioprine (2/0/0), Trilac (1/0/0), Biofer (1/0/0), kwas foliowy 15mg (1/0/0), Omega3 (1/0/0)

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kolczyki

Post autor: Natalka » 19 lut 2008, 17:39

Też mam chęć zrobić sobie w języku kolczyka, koleżanka ma i mówiła, że wcale tak strasznie nie boli, tylko przez tydzień nie mogła mówić i jeść normalnie. Ale gdzieś czytałam, że taki kolczyk uszkadza szkliwo ząbków :neutral:
prawda to :?:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Kolczyki

Post autor: Raysha » 19 lut 2008, 18:45

u mnie w szkole wiele dziewczyn ma w języku :P ale podobno strrrrasznie boli.. w życiu bym sobie nie zrobiła o.O
Też mam chęć zrobić sobie w języku kolczyka, koleżanka ma i mówiła, że wcale tak strasznie nie boli, tylko przez tydzień nie mogła mówić i jeść normalnie. Ale gdzieś czytałam, że taki kolczyk uszkadza szkliwo ząbków :neutral:
prawda to :?:
ja słyszałam, że jak źle wbiją taki kolczyk to może być paraliż połowy twarzy.

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2007, 16:11
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: UK/Herts
Kontakt:

Re: Kolczyki

Post autor: Agikkus » 19 lut 2008, 22:12

sylwusia4114 pisze:ale mi minęło, jak właśnie nabyłam dwa nowe kolczyki w tym ropiejącym uchu.
Czy sugerujesz, ze jak sobie zrobie druga dziurke w uchu to sie moje problemy skoncza? :) Moze jedna dziurka bedzie ropiec, a ta druga bedzie wyplywac :lol:
Sorry, nie chcialam byc zlosliwa, tylko taka smieszna wizja mnie naszla. Cos dobry humor mam ostatnio :)

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 03 gru 2007, 17:20
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Kolczyki

Post autor: doelli » 21 lut 2008, 11:24

Mam kolczyki w uszach w miejscu standardowym i nie zamierzam powiększać liczby dziurek w skórze mojego ciała, bo i z tymi w normie, miałam sporo kłopotu, bo nie mogły się zagoić, dopiero złote kolczyki zapinane na tzw. agrafkę, a teraz nosić mogę tylko złote, bo na srebro i metale, z których robi się kolczyki okazało się, że mam uczulenie, zaraz mnie bolą uszy i ropieją na nowo, przewalone. Nie wiem, może jestem staroświecka, ale nie podobają mi się te kolczyki umiejscawiane, gdzie się tylko da i nie za bardzo daje się rady umiejscowić, nie przepadam za obcymi ciałami, a zwłaszcza takiego typu. Staram się imponować w inny sposób... ale tu wybór należy do każdego z osobna... Moje skrzywienie polega na tym, że nie lubię być kuta nad to, co konieczne...
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kolczyki

Post autor: Alishia » 24 lut 2008, 12:11

Hehe,widzę,że o kolczykach krąży wiele legend;)Każdy na pewno boli!Ale można zażyczyć sobie z znieczuleniem.Na pewno z znieczuleniem robią większość kolczyków(np. w języku).Jeśli nie..to znaczy,że jest to kijowe studio.
Jeśli chodzi o kolczyk w języku..to tak..jest to bardzo unerwione miejsce,gdy nie trafi się w odpowiednie miejsce można przeciąć nerw(wtedy ma się paraliż),żyła(wielgachny krwotok) i taki kolczyk wpływa na szkliwa zębów.Dlatego podstawa to zdrowe zęby.
Ktoś mnie zapytał czemu kolczyk w sutku.Mam najlepszą Psiapsiułę,która uwielbia kolczyki.Chciałyśmy sobie zrobić kolczyk w imię przyjaźni.Ale ona ma kolczyki w brodzie,w nosie,w uszach..nie ma innego wolnego miejsca,które i mnie się by podobało.Padło więc na sutek.
A kolczyka w pępku nie zrobię...Jakoś mi się nie podoba!

Zablokowany

Wróć do „Kosmetyka, Pielęgnacja Skóry i Dermatologia”