Kolczyki

Wszystko co mieści się pod pojęciem dermatologii, a szczególnie pielęgnacji skóry i doboru kosmetyków

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kolczyki

Post autor: Natalka » 12 paź 2008, 01:24

_Emi_, dzięki Ci za info o nazwach tych maści na blizny :!:
ja tak się miotałam między dermami przez rok ale żadna nic o takich maściach nie wspomniała! tylko mnie na drogie zabiegi wysyłały! jeszcze raz dzięki :*
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

magdalena
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 04 maja 2008, 15:17
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Kolczyki

Post autor: magdalena » 13 paź 2008, 08:51

Ja noszę kolczyki w uszach od wielu lat, ale jak było zaostrzenie, to jedno ucho tak mnie swędziało, że dało się założyć ani srebrnego, ani złotego. Myślałam, że mam uczulenie, ale po jakimś czasie samo przeszło. W między czasie, żeby zakryć dziury nosiłam srebrne klipsy.
magda

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: Kolczyki

Post autor: CAMPARI34 » 17 paź 2008, 22:03

a ja sie doszczepiłam na żółtaczkę to po po pierwsze.po drugie zawsze miałam chopla na punkcie kolczyka w brwi.wkońcu wydałam kasę 200zł.zrobiłam go. i kurcze się z nim męczyłam 3 lata prawie ciągle ropiało swędziało itd :evil: wkurzałam sie na maxa.wkoncu ktoś mądry mi powiedział ze te kolczyki robi się ze stali hirurgicznej albo z tytanu.kurcze a ja mogę być na to uczulona i tyle wyciągnęłam w diabły diabelstwo i mam spokój .nie wyobrażam sobie natomiast kolczyka w nosie mnie co chwilę nos swędzi mam katar albo cuś!!!jakby tam miał być jeszcze kolczyk och.... bym na maxa :evil:
:D

Awatar użytkownika
morfi
Początkujący ✽✽
Posty: 204
Rejestracja: 20 cze 2007, 23:35
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Kolczyki

Post autor: morfi » 17 paź 2008, 22:44

Przekłuwać powinno się igłą, tak jak to zrobiła Emi.
Biorę: Pentasa 500mg (2/0/2)-zmniejszona z 6 tabletek od 13.12.08r.; 50mg Azathioprine (2/0/0), Trilac (1/0/0), Biofer (1/0/0), kwas foliowy 15mg (1/0/0), Omega3 (1/0/0)

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Kolczyki

Post autor: Ania406 » 18 paź 2008, 00:12

_Emi_ pisze: ale to tylko mój pogląd na sprawe.
moj takze :) a to dlatego, ze przebilam chrzastke pistoletem i papralo sie przez rok. wytrwalam i kolczyk mamabez blizn i innych, ale nie polecam. to co mowisz Emi, jest prawda. pistolet wbija kolczyk w ucho ze zbyt duza sila. rozrywa chrzastke i wtedy sie paprze.
co prawda, zeby przekluc ucho nie trzeba koniecznie isc do salonu piercingu. chyba,ze sie chce od razu miec sztange (srednica to 1,7 mm). zwykly kolczyk jest cieniutki i mozna dziurke zrobic spokojnie sterylna igla od strzykawki( tylko najwiekszy kaliber musi byc :) ) ja sama przekluwam tak uszy od lat- chrzastki rowniez i nikt nie narzeka do tej pory.
polecam salony do bardziej inwazyjnych kluc, albo po prostu dla wiekszej pewnosci, ze to profesjonalnie i czysto zrobia :)
jak to mowi moj piercer "pistoletem to sie kolana przekluwa..."
:P
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Justynka
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 08 maja 2008, 20:34
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów
Kontakt:

Re: Kolczyki

Post autor: Justynka » 03 lis 2008, 21:45

U mnie niestety organizm nie tolerowal kolczyka w pepku:-(Dlugo sie goilo ale mimo tego polecam masc Tribiotic ktora dziala super. To bylo rok temu w sumie ale teraz sie znowu zastanawiam czy nie sprobowac przekluc pepka.Zawsze mozna sprobowac.A noz...

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Posty: 496
Rejestracja: 25 mar 2004, 14:27
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdansk-Przymorze
Kontakt:

Re: Kolczyki

Post autor: Ania16 » 05 maja 2009, 23:08

Justynka pisze:U mnie niestety organizm nie tolerowal kolczyka w pepku:-(Dlugo sie goilo ale mimo tego polecam masc Tribiotic ktora dziala super. To bylo rok temu w sumie ale teraz sie znowu zastanawiam czy nie sprobowac przekluc pepka.Zawsze mozna sprobowac.A noz...
pepek sam w sobie moze sie goic nawet do pol roku, nie mozna go przez ten czas wystawiac na slonce ani moczyc w wodzie, znaczy prysznic tak ale nie kapiel ani nie zaden basen. tribiotykiem smarowac trzy razy dziennie patyczkiem do uszu. i do tego przemywac osceniseptem albo spirytusem, w zadnym wypadku woda utleniona.
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Zablokowany

Wróć do „Kosmetyka, Pielęgnacja Skóry i Dermatologia”