kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Wszystko co mieści się pod pojęciem dermatologii, a szczególnie pielęgnacji skóry i doboru kosmetyków

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
morfi
Początkujący ✽✽
Posty: 204
Rejestracja: 20 cze 2007, 23:35
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: morfi » 26 sie 2008, 15:14

Jak ja uwielbiam drogerie :D Osobiście lubię balsamy i żele pod prysznic Dove. Używam też Garniera (w tym momencie mam akurat czerwonego). Żeli pod prysznic też mam kilka (prócz dove np adidas z peelingiem) Masa kosmetyków z Oriflame (m.in krem nawilżający- optimals hydra energy cream, czarny tusz do oczu wrażliwych, różowa linia do pielęgnacji twarzy - tonik, mleczko itd do suchej skóry; puder, cienie itd a takze serię swedish spa minerals). Szampony też testowałam już różne, ale od dłuższego czasu wyłącznie fructis. Antyperspirant - w sztyfcie lady speed stick a w sprayu np nivea, rexona bądz adidas. Lubie kosmetyki, ale póki co na te jakoś super drogie mnie nie stać. Chociaż i tak wydaje na te wszystkie tubki, sloiczki itd więcej niż powinnam :razz:

Ps. a propo kosmetyków niedawno zarejestrowałam sie na stronie maybelline, gdzie dostać można próbki. Jezeli ktos bylby zainteresowany to moge wyslac zaproszenie (caly motyw polega na tym, ze trzeba zaprosic 10 osob, niczym nie ryzykujecie wiec jezeli nie bylby to dla was problem to wyslijcie mi pw ze swoim adresem mailowym :wink: )
Biorę: Pentasa 500mg (2/0/2)-zmniejszona z 6 tabletek od 13.12.08r.; 50mg Azathioprine (2/0/0), Trilac (1/0/0), Biofer (1/0/0), kwas foliowy 15mg (1/0/0), Omega3 (1/0/0)

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Kasia22 » 09 wrz 2008, 00:00

a ja uzywam przede wszystkim clarinsa bo to sa rewelacyjne kosmetyki. Teraz zrobiłam zakup w sklepie internetowym UK produktow do wlosow Tigi bo sa tansze tam o polowe i zobaczymy czy dojda i jak dojda bo tam tez maja clarinsa taniego :) Warto pobuszować na wyprzedażach, obniżkach itd. Stosowałam też vichy, ale clarins mi sie bardzo podoba :) cena w perfumerii straszna, ale zawsze trafie na jakas promocje :)

Poza tym mam 2 zapachy: Organze Givenchy (ulubiony zapach mojego mezczyzny ;-)) oraz coco mademoiselle Chanel :)

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Ania406 » 09 wrz 2008, 00:12

a ja uzywam mydla. szarego.
:P
przyznam sie,ze mam slabosc do kosmetykow Gabrieli Sabatini. oszlamiajce zapachy i swietna jakosc :) no i Vichy. ale generalnie jedyne czego uzywam to zele/plyny do kapieli, balsam/oliwka do ciala no i szampon. z tapety- tylko i wylacznie maskara, jakis nawilzacz do ust. z perfum La Perla Blue, Mexx i CK- jestem wierna zapachom
na ceny mam jedna rade. kupuje przez znajomych z USA. 2, 3 razy taniej. u nas to jakis koszmar...
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Kasia22 » 09 wrz 2008, 00:17

heh.. szczera prawda :-) mnie mój Luby przywozi zawsze jakies pachnidło albo smarowidło jak leci samolotem ;-)

ESka

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: ESka » 17 lut 2010, 16:54

Dziewczyny używacie może kremu i roll-on Garnier NutriDermist? Jeśli, tak to napiszcie, czy jest to w miarę dobry zestaw i czy "na Was działa" Ponieważ ja zastanawiam się nad zakupem takiego zestawu + chusteczki do demakijażu.
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-18133 ... zliwej.htm

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-27957 ... ieniom.htm

bartox
Początkujący ✽✽
Posty: 147
Rejestracja: 24 kwie 2010, 14:47
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: bartox » 25 kwie 2010, 13:46

moja siora ma perfumerie tutaj macie linka http://www.allegro.pl/myaccount/sell.php

kremy do twarzy podklady itd tez ma ale na zamowienie ;p oczywiscie tanio ;p

polecam
CD od 2006r
0 interwencji chirurgicznych
remisja prawie 3 lata ^.-
leki: Imuran 2x 50mg

Czas nie leczy ran...
On tylko przyzwyczaja nas do bólu...

Śmierć, Miłość i Sraczka przychodzą z nienacka

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: exa » 25 kwie 2010, 15:05

Bona pisze:Nie uzywam podkladu bo mam cere mieszana nos suchy a policzki nawilzone i zazwyczaj jak chce sobie jakis podklad nalozyc to konczy sie na tym ze skora mi sie na nosie luszczy i nie ladnie to wyglada wiec pozostaje przy korektorze YSL i pudrze wkamieniu tez Bourjois.
lepiej w takim przypadku stosować krem nawilżający koloryzujący....
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Lemoni » 26 kwie 2010, 21:40

Ja się muszę poważnie zainteresować kremami do twarzy, mam więcej zmarszczek od mojej 50-letniej mamy! Wprawdzie ona to ponurak a ja mam żywą ekspresję twarzy, ale oszczędnie się kremuję i powoli zaczynam rozumieć, że czas zainwestować w skórę:).
Niestety mam skórę zaczerwienioną, czasem trądzik da o sobie znać, pory... mam problem ze znalezieniem kremu lekkiego i nawilżającego. Jedyny jaki mi przypadł do gustu to sensibio DS biodermy, ale chętnie spróbowałabym czegoś innego.

A hitem w domowej łazience jest czarne mydło do mycia twarzy;). Choć dla mnie najlepszym kosmetykiem o takim przeznaczeniu jest... że do higieny intymnej biały jeleń :mrgreen:

Poza tym moim hobby jest wąchanie żeli pod prysznic :]

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Natalka » 26 kwie 2010, 22:31

Lemoni pisze:mam problem ze znalezieniem kremu lekkiego i nawilżającego.
to może wypróbuj emolienty, zerknij sobie np. na tą stronkę http://www.emolienty.pl/index.php?ps=1 ja kiedyś używałam tego zielonego (Humektan) i mogę go z czystym sumieniem polecić :smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Lemoni » 26 kwie 2010, 22:42

Dzięki, nie spotkałam się z tym wcześniej. Na pewno poszukam:)

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽
Posty: 419
Rejestracja: 22 mar 2010, 23:26
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: gabriella » 24 gru 2010, 23:57

Ja ostatnio zaczęłam używać kosmetyków ZiajaMed. Są tanie i moim zdaniem naprawdę dobre.
Kurcze, ale od paru dni moja skóra na łydkach zrobiła się strasznie cienka, widać wszystkie żyły, czasem nogi są takie sine, mam też czerwone plamy i mnie swędzą :/ Niedawno odstawiłam sterydy i cały czas jestem na cyklosporynie. Jak myślicie, czy takie coś mogło się pojawić od balsamu? Bo stosuję właśnie na łydki Dove do bardzo suchej skóry i tak sobie myślę, że to może od tego... Na razie odstawiłam, jak nie minie, to będę dzwonić do lekarki. I tak sobie myślę, czy sobie nie kupić jakiegoś kremu dla niemowląt ;)
A jeśli chodzi o kosmetyki AA, to stosowaliście te z serii AA Therapy? Specjalistyczna pielęgnacja - dla przewlekle chorych?

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Posty: 535
Rejestracja: 12 lip 2010, 16:23
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z piekła

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Coralie » 25 gru 2010, 01:52

Ja stosowałam AA Therapy i bardzo sobie chwalę balsam, krem do twarzy mniej. Miałam tez pomadkę ochronną i jest totalnie beznadziejna, zostawia białe ślady.
New beginning :)

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: malapkasia » 25 gru 2010, 02:13

gabriella, tommoze masz podraznienia jakieś... Mi kiedyś farm. poleciła maśc za 5,50 Torentail czy cus takiego to jest w każdej aptece na podraznienia dla dzieciaków od pampersow itd. Spróbuj, śmierdzi jak cement No ale pomaga... :)
Poza tym: krem do rak - garniera do intensywnej pilegnacji, pójścia - nivea albo neutrogena, balsam - nie potrzebuje, zel do mycia mordki - under twenty ;)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Misia

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Misia » 25 gru 2010, 09:58

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Piciu » 25 gru 2010, 10:54

[cytat usunięty na prośbę użytkownika] - stosuje z tej serii" babydream natura" krem do twarzy z nagietkiem i faktycznie pomaga.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosmetyka, Pielęgnacja Skóry i Dermatologia”