kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Wszystko co mieści się pod pojęciem dermatologii, a szczególnie pielęgnacji skóry i doboru kosmetyków

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fairy
Początkujący ✽✽
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2007, 09:19
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: fairy » 29 sie 2007, 12:40

tak sobie mysle, ze mozna by podzielic sie wiadomosciami i na ten temat :D
ja np. mam bardzo wrazliwa skore, jak tylko jakis nieodpowiedni krem, czy puder zastosuje to od razu mam suche ,piekace plamy na twarzy, wiec jestem zmuszona zazwyczaj do kosmetykow AA albo innych ale rowniez delikatnych i hiperalergicznych. Moze ktos zna jeszcze inne firmy dobre dla tego rodzaju cery? pozdrawiam :)
Hello, I know there's someone out there who can understand
And who's feeling the same way as me ...

Awatar użytkownika
fairy
Początkujący ✽✽
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2007, 09:19
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: fairy » 29 sie 2007, 12:50

znam avon :) wszystkie "kolorowe" kosmetyki sa okej ale kremow i pudrow raczej unikam... maja jedna genialna rzecz - dezodorant do ciala o zapachu wanilia-soja :roll: :mrgreen:
Hello, I know there's someone out there who can understand
And who's feeling the same way as me ...

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Shadowka » 29 sie 2007, 13:01

fairy pisze:ja np. mam bardzo wrazliwa skore, jak tylko jakis nieodpowiedni krem, czy puder zastosuje to od razu mam suche ,piekace plamy na twarzy, wiec jestem zmuszona zazwyczaj do kosmetykow AA
Ja mam wrażliwą skórę , ale używam AA nie tylko z tego powodu. Podobają mi się te kosmetyki i sa bardzo wydajne. Jak stoję przed reagałem z tymi własnie cudeńkami to jak dziecko w zabawkowym :) Od kremów do twarzy po kremy do stóp :) I bardzo chwalę sobie kosmetyki do higieny intymnej z tej własnie serii.
Jednyny problem to cena, ale jak pomyślę, że wystarczają mi na tak długo to jest to opłacalne :)
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
fairy
Początkujący ✽✽
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2007, 09:19
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: fairy » 29 sie 2007, 13:03

mam podobnie, jak sie dorwe do kosmetykow to tkwie przed nimi bardzo dlugo i przebieram tylko :D
z AA mam super zel kremowy do mycia twarzy- swietny jest i slicznie pachnie :wink:
Hello, I know there's someone out there who can understand
And who's feeling the same way as me ...

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2007, 16:11
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: UK/Herts
Kontakt:

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Agikkus » 29 sie 2007, 13:06

Ja tez uzywam kosmetykow AA (zawsze pol walizy z Polski wioze), poza tym Nivea, a z Avonu to zalezy co, bo np. kremy ani pudry tej firmy wyjatkowo mi nie sluza....

Awatar użytkownika
fairy
Początkujący ✽✽
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2007, 09:19
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: fairy » 29 sie 2007, 13:09

kiedys zamarzylam sobie kupic jakis fajny krem vichy... ale kosztowal 159 zloty wiec jakos dziwnie sobie odpuscilam. ale pewnie fajne sa :/
Hello, I know there's someone out there who can understand
And who's feeling the same way as me ...

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: goniusia » 29 sie 2007, 13:13

Ja też staram się używać kosmetyków AA.Nie używam Sorai bo dostałam uczulenia od kremu.Podkład mam w tej chwili AA,puder w kamieniu Constance Caroll ,tani a dobry,stosuję go od lat.Tusz do rzęs Rimmel,przetestowałam AA i jest beznadziejny.Brwi nie maluję bo mam makijaż permamentny.Żel do mycia twarzy Neutrogena-rewelacja.A cienie obojętnie ważne żeby kolor mi odpowiadał.Ust nie maluję bo nie lubię,zimą ewentualnie błyszczyk,ostatnio miałam Avon i byłam zadowolona.Balsam do ciała Garnier brązujący

Awatar użytkownika
fairy
Początkujący ✽✽
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2007, 09:19
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: fairy » 29 sie 2007, 13:15

ja z cieni najbardziej lubie isa dora'e :) na tusz dobry wydluzajaco-pogrubiajacy nigdy trafic nie moge :/ za to podklad do twarzy mam rimmela taki w sloiczku- ma konstystencje serka almette :P i jest fajny .zel pod prysznic- tylko kokosowe Fa bo pachnie bosko !!!
natomiast fajne sa jeszcze kosmetyki z kozim mlekiem do cery suchej- Bilendy...takie jogurciki i bosko pachna :)
Hello, I know there's someone out there who can understand
And who's feeling the same way as me ...

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: aleksandra12 » 29 sie 2007, 13:34

Do twarzy używam Vichy - z serii Normaderm mam żel, tonik i krem, a dodatkowo krem Thermal Fix na wysuszoną latem skórę (genialny!). Dla cery delikatnej i alergicznej są wspaniałe i nie aż tak drogie, nie wiem, co fairy chciała kupować, ale ja za swoje kremy płacę nie więcej niż 80zł (thermal), normaderm jeszcze tańszy.

Nie cierpię smarować ciała, mam kilka balsamów-prezentów, ale jakoś stoją.

Szampon Nivea różowa "elastyczność i blask".

Do higieny intymnej Laktacyd femina na codzień, a w podróży i np. przy okresie poza domem chusteczki Cleanic z nagietkiem - POLECAM!!! Najlepsze moje odkrycie zeszłego roku.

Do demakijażu chusteczki CLEANIC do skóry suchej i wrażliwej.

Krem do oczu Oriflame Multibenefit, czy coś takiego, rzadko używam, ale jest OK.

Makijaż robię bardzo rzadko, podkładu w ogóle nie używam. Puder prasowany Bourjois, tej samej firmy tusz do rzęs wydłużający. Wcześniej przez 5 lat używałam tuszy Lancome. Cienie do powiek bardzo rzadko, mam jakieś z Avonu.

Do kąpieli maniakalnie przywożę sobie coś z Body Shopu.

Perfumy Calvina Kleina: Truth na przemian z Euphorią.

Maseczkę do ryjka z Avonu "morze martwe", peeling "biała herbata".

Jak miałam długie włosy to odżywić potrafiła je tylko odżywka "oliwkowa" z Avonu.

To chyba wszystko :)
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: goniusia » 29 sie 2007, 14:02

Dla mnie szampon i odzywka to tylko Dove,czasami odżywka nadająca siwe pasemka włosom Regenal.Żel do ciała Avon My moment.Maluję się codziennie ,chyba że jestem opalona to nie stosuję podkładów.Staram się w miarę regularnie chodzić do solarium,ale w zimie nie chce mi się rozbierać dlatego podkład i puder to podstawa.Czuję się bez tego jakbym była bez bielizny :lol:A perfumy niezniszczalna Gabriela Sabatini lub Perceive Avonu

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: misiek1 » 29 sie 2007, 14:37

Masz w domu mini perfumerie :D wcale sie nie dziwie twojemu tacie ^^
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: aleksandra12 » 29 sie 2007, 14:54

No zobacz tolu, to ja jestem Twoim zupełnym przeciwieństwem. Jak miałam lat 17 znajomy zajmujący się perfumami przyniósł mi próbkę Truth mówiąc "to perfumy dla Ciebie". I od tego czasu jestem im wierna, bo to jest mój zapach. Euphoria jest im bliska, używam od roku równolegle. Po drodze miałam romans z YSL "Nu" ale to kwestia osoby, która mi to podarowała :)

Śmieję się, że jak wyjdzie jakiś nowy CK to na pewno będzie skomponowany dla mnie.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2007, 16:11
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: UK/Herts
Kontakt:

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Agikkus » 29 sie 2007, 15:06

A moj ulubiony i najlepszy perfum na swiecie, ktorego uzywam to Jill Sander - Sport :mrgreen:

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 805
Rejestracja: 25 maja 2006, 11:56
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: jaryszek » 29 sie 2007, 15:22

a ja uzywam to co w domu jest , z reguly to tacie podbieram bo on ma uczulenie :P
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

ESka

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: ESka » 29 sie 2007, 15:24

Jeśli chodzi o kremy, toniki, żele do mycia twarzy oraz peelingi to używam kosmetyków firmy Mary Cohr co prawda nie są najtańsze, ale do najdroższych też nie należą i pięknie pachną.
Jeśli chodzi o balsam do ciała to uwielbiam Ziaja kozie mleko tani i moim zdaniem bardzo dobry :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosmetyka, Pielęgnacja Skóry i Dermatologia”