kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Wszystko co mieści się pod pojęciem dermatologii, a szczególnie pielęgnacji skóry i doboru kosmetyków

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Lemoni » 24 sty 2011, 17:44

Egzistenz pisze:Ja używam podkładu Maybelline Affinitone już półora roku i w końcu jestem zadowolona :) bardzo fajny też jest leczniczy krem kryjący excipial,świetny dla cery trądzikowej. Można go kupić w aptece. Jego wadą jest to, że posiada tylko dwa odcienie ;/
nie słyszałam o nim, to mogłoby być fajnym rozwiązaniem, ponieważ u mnie kilka godzin z podkładem = masakra na twarzy przez tydzień ponad :(. dlatego, jak zgadujecie, nie stosuję żadnych podkładów;)
czytam opinie na kafeterii i tam piszą, że słabo stapia się ze skórą, jak to jest? ciekawe, czy jasny odcień by mi przypasował - przyznaję, zaciekawiłaś mnie :).

do twarzy używam obecnie mydła z aleppo (jakieś z 35% oliwy) z mydlarni, od lat kremuję biodermą czerwoną (jest leciutka:)), szukam natomiast kremu pod oczy, bo zaczynają mi się robić zmarszczki :cry:

jeśli chodzi o kozie mleko, moja mama kupuje taki płyn do mycia, nienawidzę zapachu :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kajaccn
Początkujący ✽✽
Posty: 72
Rejestracja: 20 maja 2010, 10:54
Choroba: nie ustalono
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Polska/ Warmia

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Kajaccn » 24 sty 2011, 20:45

moje ulubione kosmetyki hmmm....
pomadka ochronna z wiesiołkiem,
peeling do twarzy Ziaja PRO,
peeling do ciała karmel i cynamon Tutti Frutti,
podkład revlon colorstay,
krem do rąk albo czerwony garniera lub hand Care z rokitnikiem lub ostatnio dostałam próbkę 15 ml clinique water therapy(super jest).

Dobre rzeczy słyszałam o kosmetykach Himalaya ale jeszcze nie próbowałąm, choć już zamówiłam przez aptekę internetową pomadkę ochronną i zobaczę czy jest dobre (niby na naturalnych produktach robione)^^

Do BB cream'u się przymierzam ale jak pojadę do Niemiec to tam kupię (bo mają lepszy wybór kosmetyków a i mi się nie będzie opłacało wsyztskiego ze sobą wieźć) :)
Generalnie uwielbiam kosmetyki zarówno te pielęgnujące jak i kolorowe:)
Colitis chronica nonspecifica- Asamax 2x2

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Posty: 535
Rejestracja: 12 lip 2010, 16:23
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z piekła

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Coralie » 30 sty 2011, 01:48

Ja przestałam używać w ogóle podkładów, bo zawsze po nich pół twarzy mam w wypryskach, masakra.

Natomiast ostatnio zastanawia mnie inna rzecz - używacie jakichś kosmetyków do trwałej koloryzacji brwi?
New beginning :)

Misia

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Misia » 30 sty 2011, 09:20

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Natalka » 30 sty 2011, 14:51

Coralie pisze:używacie jakichś kosmetyków do trwałej koloryzacji brwi?
ja używam henny grafitowej firmy Delia i jestem zadowolona z efektów :]
mam nadzieje, że o to pytałaś :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: maggie0278 » 14 wrz 2011, 23:24

Moje letnie uzależnienie :

woda termalna Avene, dostałam od mamy i już wiem, że się nie rozstanę.
Super koi, łagodzi zmiany zapalne, odświeża, po prostu super!

Polecana po wizytach u kosmetyczki (po zabiegach typu peelingi mocno złuszczające, mikrodermabrazja), nawet jak Klaudusi latem znowu się odezwała szczelina, to ją "traktowałam" tą wodą i oczuwała wyrażną ulgę, niweluje też świąd i wszelkie dermatozy.
Bardzo ważna wytyczna podczas stosowania : spryskujemy mgiełką twarz (albo dowoln acześć ciała), i po chwili osuszamy chusst. higieniczną, nie pozwalamy aby woda wyschła, gdyż powoduje to (wbrew pozorom) wyszuszenie cery-naskórka, gdyż woda odparowuje.
Polecam !
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Posty: 459
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: toczka » 21 paź 2011, 19:12

Okolo rok temu dermatolog dobrala mi zestaw dermokosmetykow. I tak: La Roche Posay- Effaclar duo (jak mnie wysypie, co zdarza sie teraz raz na ruski rok :)), Bioderma- Sensibio Light (genialny!), do mycia pianka z Iwostinu i na zmiane z Sensibio Physiogel- krem do twarzy i ciala. Pod oczy juz moge sobie wybrac pomiedzy Active C z La Roche i jakims innym z SVR. Ale obecnie stosuje rollon pod oczy z Iwostinu- super, aczkolwiek since i wory pod oczami sa spowodowane CU. Wiec nie wiem czy cos bedzie skutecznego :/
Chociaz dermokosmetyki sa drogie, ale za to mega wydajne! Jeden krem wystarcza mi na ponad pol roku. Trzeba je stosowac regularnie i przez dluzszy okres czasu- wtedy efekty sa wysmienite! :)))
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Natalka » 21 paź 2011, 20:14

Z La Roche Posay używałam w lecie, co by sobie twarzy nie spalić, Anthelios SPF 30 do tłustej cery, bardzo wydajny i skuteczny.

Od pół roku jestem na etapie kosmetyków Tołpa Huminea Strefa T (żel do mycia twarzy, tonik w żelu, krem, maska-peeling 4w1), muszę powiedzieć, że trafiłam idealnie z ich wyborem, rewelacyjne działanie jak dla mnie.
Co do ceny to myślę, że jest za niska do ich jakości w porównaniu z innymi firmami. No i są polskie.
:]
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

paula316
Początkujący ✽✽
Posty: 77
Rejestracja: 08 paź 2008, 14:14
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: paula316 » 21 paź 2011, 23:02

ja ostatnio przerzuciłam się na kosmetyki z yves rocher - naprawdę polecam, super firma. W składzie większości z nich nie ma parabenów orazd sodium lauernt sulfate (od razu jak widzę to w składzie kosmetyku, to wyrzucam). Polecam także produkty dziecięce np oliwkę lub balsam z hippa. Piękny zapach no i skład bez syfów.
"Nie od razu zdarza się raj
Nie od jutra świat jak ze snu,
By po zimie zawitał maj
Trzeba chcieć go znów i znów..."

tekst: Artur Gadowski "Nie od razu raj"

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: ewkunia » 17 gru 2011, 16:52

Ja w ogóle przerzuciłam się na kosmetyki dla dzieci. Używam serii babydream z Rossmana - krem do kąpieli jest ekstra, tak samo balsam do ciała. Szampon od Hippa, bo mam skórę podrażnioną od ogrzewania. Próbowałam serii ziaji "ziaja med' z apteki i tak sobie- płyn miceralny super,ale krem na noc zatyka mi pory. No i ostatnia odkrycie na stópki: krem Ziaji ... do twarzy ;p Ten oliwkowy ;p 4zł, stopy gładkie jak nigdy ;p
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

kasia000
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 01 maja 2011, 13:42
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślachowice

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: kasia000 » 24 sty 2012, 17:17

ja tez uzywam kosmetykow dla dzieci Bambino, Johnsona zele i plyny do kapieli. Do wlosow normalnie uzywam szamponu Pantene. Myje se tez zelami Oilan oraz Oillatum aczkolwiek dla mnie lepszy jest zel Oilatum ale sprzerdaja go w malych opakowaniach i dosc szybko sie konczy. Do twarzy mam normalny krem nivea nawilzajacy. czasami jak chce sie dobrze poczuc to korzystam z Ives Rocher. czasami jak przesadze z "normalnymi kosmetykami" robia mi sie czerwone plamki na nogach mam do tego masc Elocom. Dwa dni i kolor czerwony blaknie - na mnie to dziala. Dodatkowo jak raz i drugi rozbuchały mi sie czerwone "ozdobniki" na nogach to robie sobie kompresy 20 min z soli fizjologicznej - pomaga i skora nie swedzi :) wszystko dostepne w sklpach i aptekach ( elocom na recepte )

Awatar użytkownika
^m^
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 14 cze 2010, 21:38
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: ^m^ » 02 cze 2012, 20:35

Mój kosmetykowy niezbędnik:
Ciało:
- balsam do ciała masło kakaowe (Palmer's)
- oliwka terapeutyczna (Palmer's) (stosuję też na noc na twarz)
- serum intensywnie wyszczuplające+ujędrniające antycellulit (Eveline, Slim Extreme 3D Spa!)
- oliwkowy peeling solny pod prysznic (Farmona)
- czarne błoto z morza martwego (BingoSpa)
-Twarz:
- głęboko oczyszczający peeling gruboziarnisty do twarzy (Lirene)
- tonik witaminowy Essentials (Garnier)
- hydra expert 25+ na dzień i na noc (Eveline)
- krem / żel pod oczy - poszukuję tego ,,jedynego"
Włosy:
- wszystkie odżywki / szampony Dove
- obecnie używam szamponu wzmacniającego Garnier Fructis Czysty Blask, jestem zadowolona, mimo iż nie bardzo lubię kosmetyki do włosów z gamy ,,Fructis".
- maska do włosów z wyciągiem z siemienia lnianego (Maxima)
- Jedwab do włosów (Biosilk)
Make up ;):
- moje ostatnie odkrycie: BB Super+ (Skin79)
- tusze do rzęs: Volume Celebrity (Eveline), define-a-lash (Maybelline), 2000 calorie (Max Factor)
- transparentny puder sypki Couleurs Nature (Yves Rocher)
- cienie: przede wszystkim single eyeshadow metallic No. 142 (Pierre Rene), w wersji wieczornej dodaję jeszcze 2 effects eyeshadow (ciemny niebieski) do stosowania na sucho / mokro - efekt uwodzicielski...
- róż blush mineral No. 30 (L'oreal)
Zębuszki:
- pasta do zębów i płyn do płukania Elmex (pomarańczowa)
- żel stomatologiczny do wybielania zębów (Biała Perła)
Pazurki:
- lakiery Eveline (ostatnio zachorowałam na colour instant No. 570)
- wysuszacz, utwardzacz, nabłyszczacz (Eveline) - zawsze mam 1 zapasowy - super działanie!

Poza tym uwielbiam wszelkie domowe sposoby pielęgnacji ogólnej, czyli: peeling ze zmielonej kawy, ,,odżywka z piwa", okłady na twarz z ogórka no i oczywiście oliwa z oliwek do włosów, ciała, paznokci...

Trochę się tego nazbierało, nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego ile mam tych wszystkich upiększaczy... Dobrze, że mój mąż tego nie czyta ;)
Do czego może się przydać jeden kawałek puzzli? A z drugiej strony - czy ktoś odważyłby się go wyrzucić?

anna-maria
Początkujący ✽✽
Posty: 178
Rejestracja: 11 cze 2008, 23:00
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: anna-maria » 27 cze 2012, 13:53

Dla wszystkich którzy maja problemy skórne np. w zgięciach łokciowych ,pachy ,stany zapalne w okolicach uszu ,szyi ,nosa itd..polecam krem z serii " skarb matki " - krem pielęgnacyjny dla niemowląt i dzieci z tlenkiem cynku - rewelacja ,córce z czerwonych,okropnych stanów zapalnych krem pomógł dosłownie w 24h , po ponad dwuletnich wzmaganiach ze skóra... stosuje już druga tubkę i się z nim nie rozstaje :)
CD zdiagnozowane w 2006r.
W terapii biologicznej - Humira od 2008r.
(co 2 tygodnie) , a od września 2012 dawka co tydzień , Imutan , Pentasa, Omega-3, Dicoflor , kwas foliowy, vit.B6

Karola500
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2014, 11:06
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: Karola500 » 13 maja 2014, 11:08

ja czytałam że dorośli ludzie nie powinni stosować kosmetyków dla dzieci gdyż mają inne ph skóry i mogą wyjść jeszcze gorsze reakcje

tomasz28
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2014, 15:15
Choroba: nie ustalono
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: kosmetyki - a jakich Wy używacie ??

Post autor: tomasz28 » 23 lip 2014, 15:20

A stosował ktoś kosmetyki pielęgnacyjne, które można samemu zrobić z pół produktów? Wiem, że są całkowicie naturalne i dostępne na 2 lub 3 stronach. Ceny wyglądają dobrze tylko nie wiem czy to faktycznie taka dobra oferta czy dobra reklama wokół tego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosmetyka, Pielęgnacja Skóry i Dermatologia”