Leczenie biologiczne a tatuaż

Wszystko co mieści się pod pojęciem dermatologii, a szczególnie pielęgnacji skóry i doboru kosmetyków

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
Posty: 622
Rejestracja: 13 maja 2014, 19:50
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Leczenie biologiczne a tatuaż

Post autor: kaskaaa1502 » 23 maja 2017, 22:31

Krótkie pytanie. Czy podczas leczenia biologicznego można zrobić tatuaż czy są jakieś przeciwwskazania? Jeśli tak to jakie. Ew ile powinno sie odczekac od zakończenia leczenia, żeby zrobić dziarkę?
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Leczenie biologiczne a tatuaż

Post autor: alate » 24 maja 2017, 10:47

Na pewno sterydoterapia jest przeciwwskazaniem dla wszelkich ingerencji w skórę - źle się goi. Czy biologia.. zapytaj najlepiej swojego lekarza, moim zdaniem jest to przeciwwskazane
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Leczenie biologiczne a tatuaż

Post autor: Noelia » 24 maja 2017, 15:05

kaskaaa1502 pisze:Czy podczas leczenia biologicznego można zrobić tatuaż czy są jakieś przeciwwskazania?
Z leczeniem biologicznym nie mam akurat żadnego doświadczenia, ale znam się trochę na tatuażach, bo też bardzo lubię ;)
Wg mnie to jest zdecydowanie zły pomysł.
Leczenie biologiczne może zwiększać podatność na zakażenia i infekcje, obniża zdolność do walki z bakteriami, wirusami, grzybami itd.
Ja bym nie ryzykowała, lepiej zaczekać.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosmetyka, Pielęgnacja Skóry i Dermatologia”