Jaki podkład do tłustej cery?

Wszystko co mieści się pod pojęciem dermatologii, a szczególnie pielęgnacji skóry i doboru kosmetyków

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Jaki podkład do tłustej cery?

Post autor: eliszka » 31 mar 2016, 22:12

Witam. Tóż po operacji miałam straszny problem z suchą skótą. Prosiam Was o radę jaki podkad najlepiej się nadaje do przesuszonej cery. Świetnie doradziłyście. Bardzo Wam dziękuję.
Teraz mój problem obrócił się o 180 stopni. Po kilku godzinach od nałożenia makijażu moja cera zaczyna się błyszczeć. Masakra! Najbardziej nos, policzki i czoło. Klasyczny kształt litery T.
Jakiego podkladu najlepiej używać by zminimalizować efekt błysku?
Ja wie, że tłusta skóra wolniej się starzeje, ale wolałabym błyszczeć swoją osobowością, a nie twarzą :maruda:
Chętnie przyjmę wszystkie porady i konkretne propozycje używanych przez Was podkładów.
Liczę na Was:)

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Jaki podkład do tłustej cery?

Post autor: Anette28 » 31 mar 2016, 22:14

Mam to samo, już próbuję na różne sposoby i tak nie jest ładnie :smutny:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
Posty: 659
Rejestracja: 30 wrz 2014, 19:33
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: R....

Re: Jaki podkład do tłustej cery?

Post autor: Kinia87 » 31 mar 2016, 22:16

eliszka, a stosowałaś podkłady matowe? Ewentualnie bazy matowe?
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jaki podkład do tłustej cery?

Post autor: eliszka » 31 mar 2016, 22:25

Stosowałam kiedyś jakiś matujący..był dość tani i niestety średnio skuteczny. Za każdym razem, gdy lekko dotykalam czoła i policzków chusteczką, by pozbyć się błysku, pozbywałam się również makijażu. A najgorzej jest na nosie, bo tam podkład się po prostu ślizga, oddziela od skóry. Może dodatkowo krem matujący "na dzień" pod makijaż? hmm..?

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
Posty: 659
Rejestracja: 30 wrz 2014, 19:33
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: R....

Re: Jaki podkład do tłustej cery?

Post autor: Kinia87 » 31 mar 2016, 22:31

A masz może jakieś toniki na bazie kwasu salicylowego? Osobiście sama stosuje raz na tydzień by oczyścić twarz ale niektórzy stosują by usunąć nadmiar sebum.
Z tego co piszesz wcześniej tak nie miałaś, może to być wynikiem złej diety (echhh ci stomicy :kox:) lub stosowanie kosmetyków nieodpowiednich do swojej skóry, wilgotność powietrza, zmiany hormonalne.
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Jaki podkład do tłustej cery?

Post autor: alate » 01 kwie 2016, 11:21

eliszka pisze:gdy lekko dotykalam czoła i policzków chusteczką,
eliszka,
bo nie stosuje się żadnych chusteczek, tylko specjalnie bibułki absorpcyjne,matujące,można kupić już za kilka złotych w Douglasie, Super Pharmie czy Rossmanie...
a problem radziłabym rozwiązać u źródła, czyli stosować odpowiednie preparaty ograniczające wydzielanie sebum ,np. Effaclar seria chyba M, a super byłoby pójść do dermatologa, który doradzi odpowiednie środki
bardzo dużą rolę w wyglądzie i kondycji cery odgrywają hormony, może i ginekolog cośby pomógł. A jeśli stosujesz sterydy, to muszę Cię zmartwić, to one głównie "psują"Twoją skórę.
nie stosuj też lepiej sama żadnych miejscowych wysuszaczy typu kwas salicylowy czy o zgrozo! spirytus. To tylko dodatkowo podrażnia gruczoły łojowe, a te produkują jeszcze więcej sebum
generalna zasada = leczymy, nie maskujemy
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Jaki podkład do tłustej cery?

Post autor: patkaas » 01 kwie 2016, 12:09

Ja już dosyć długo używam podkładu w musie Dream Matte Mousse od Maybelline. Moja twarz się po nim nie błyszczy i jest matowa. Od zawsze mam problem z tłustą cerą i z tym podkładem trafiłam w dziesiątkę. Nie jest polecany właśnie do suchej skóry, bo może podkreślać suche skórki i przesuszać, więc dla mnie okazał się idealny :) Minus to cena, ale ja zawsze kupuję go jak jest promocja w drogeriach.

Do pielęgnacji takiej twarzy polecam produkty Pharmaceris z serii T. Pod makijaż używam tego kremu i jestem zadowolona, próbowałam innych, ale się nie sprawdziły. http://www.pharmaceris.pl/pl/pielegnacj ... c-matt/419
Z tej serii miałam też piankę oczyszczającą, płyn bakteriostatyczny, krem z kwasem migdałowym i również byłam zadowolona.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jaki podkład do tłustej cery?

Post autor: eliszka » 01 kwie 2016, 21:03

alate, nie biorę już sterydów. Nie stosuję też żadnych środków hormonalnych. Jak będę na wizycie u ginekologa, to może faktycznie się przypytam. Generalnie, nie mam żadnych problemów z cerą (żadnych pryszczy, krost i innych utrapień). Problemem jest ślizgający się po moim nosie podkład i inne przebłyski na mojej twarzy :maruda: Mam wrażliwą na zmianę temperatury cerę. Łatwo się czerwienię, więc chciałabym żeby mój podkład dobrze krył.

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Jaki podkład do tłustej cery?

Post autor: Brawurka » 01 kwie 2016, 21:08

eliszka, ja od 12 lat zywam Revlon Color Stay do cery mieszanej. Podejść miałam do różnych nowości kilkanaście i nic nie dorównuje temu podkładowi ;)
Pięknie wygląda na buzi, nie tworzy maski i ładnie koryguje. Ostatnio mama mi dała jakiś podobno hit, którym się kobitki zachwycają, dość drogi i oczywiście leży :twisted:
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jaki podkład do tłustej cery?

Post autor: eliszka » 02 kwie 2016, 19:26

Brawurka pisze:ja od 12 lat zywam Revlon Color Stay do cery mieszanej.
Mi też ktoś polecił ten podkład. Można go kupić w naprawdę dobrej cenie..chyba w "Pachnidełku". Faktycznie nie błyszczysz się po całym dniu? A pod podkład stosować jakiś krem po umyciu buzi? Bo co dziwne, rano moja skóre jest strasznie napięta i wcale nie jest tłusta. Przetłuszcza się w ciągu dnia.

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Jaki podkład do tłustej cery?

Post autor: Brawurka » 02 kwie 2016, 20:26

eliszka pisze:
Brawurka pisze:ja od 12 lat zywam Revlon Color Stay do cery mieszanej.
Mi też ktoś polecił ten podkład. Można go kupić w naprawdę dobrej cenie..chyba w "Pachnidełku". Faktycznie nie błyszczysz się po całym dniu? A pod podkład stosować jakiś krem po umyciu buzi? Bo co dziwne, rano moja skóre jest strasznie napięta i wcale nie jest tłusta. Przetłuszcza się w ciągu dnia.
Nie używam na dzień kremów, jak mam suchą buzię to na noc nakładam, a na dzień tylko podkład po toniku. Po innych podkładach świeci mi się buzia, po tym jakoś nie.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

kafka

Re: Jaki podkład do tłustej cery?

Post autor: kafka » 08 kwie 2016, 23:39

Ja mam cerę mieszaną i w strefie tłustej w związku z tym stosuję płyn micelarny matujący albo tonik matujący (rano, bo wieczorem normalnie woda z żelem Johnson's dla dzieci), potem krem matujący Tołpy. Podkład stosuję Max Factor Facefinity. Dla mojej twarzy to combo jest najlepszym z wielu wypróbowanych. Po około 8 h, jeśli muszę koniecznie się zmatowić, to pudrem ryżowym.

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jaki podkład do tłustej cery?

Post autor: eliszka » 11 cze 2016, 22:16

Po przetestowaniu podkładu Revlon Color Stay stwierdzam, że chyba nie jest do końc tym, którego szuka.
Faktycznie doskonale matowi skórę i buzia się nie błyszczy. Trzyma się na twarzy nawet przez cały dzień, ale niestety tworzy dość grubą warstwę. Ciężko się rozsmarowuje. Gęsta konsystencja nie ułatwia aplikacji. Brudzi ubrania! Ciężko dopasować kolor, by nie oddzielałam się od szyi. Kupiłam dwa odcienie i żaden nie jest idealny..mieszam je ze sobą, a to przedłuża proces porannego makijażu. Na lato jest chyba zbyt ciężki. Poszukiwania trwają..

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Jaki podkład do tłustej cery?

Post autor: alate » 12 cze 2016, 22:24

bardzo skutecznie matowi Transmat Sisley, jak dla mnie aż za bardzo.. jego cena nie należy jednak do najniższych
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jaki podkład do tłustej cery?

Post autor: eliszka » 20 cze 2016, 17:49

kafka pisze:Podkład stosuję Max Factor Facefinity. Dla mojej twarzy to combo jest najlepszym z wielu wypróbowanych.
kafka, stosujesz go również latem? Nie daje efektu maski?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosmetyka, Pielęgnacja Skóry i Dermatologia”