Jaki podkład dla suchej skóry?

Wszystko co mieści się pod pojęciem dermatologii, a szczególnie pielęgnacji skóry i doboru kosmetyków

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Jaki podkład dla suchej skóry?

Post autor: eliszka » 06 paź 2015, 18:31

Hej mam bardzo suchą skórę na twarzy. Używam kremu tłustego, ale i tak po jakimś czasie wychodzą mi spod makijażu suche, białe skórki. Mój dotychczasowy podkład nie radzi sobie z tym. Macie jakieś sprawdzone kosmetyki kolorowe, nadające się do cery suchej? Wiem, że dobry podkład potrafi trochę kosztować, więc wolę zebrać opinie zanim coś kupię i wydam majątek;)

kafka

Re: Jaki podkład dla suchej skóry?

Post autor: kafka » 06 paź 2015, 20:39

Ja mam suche policzki i uzywam Maxa Factora Facefinity. Dobrze sobie radzi. Z reszta mieszanej cery takze.

Anonymous_13ece955

Re: Jaki podkład dla suchej skóry?

Post autor: Anonymous_13ece955 » 06 paź 2015, 21:03

nie używam podkładów/fluidów, ale z całego serca polecam oryginalne, koreańskie kremy BB, nie pseudo od garnierów czy innych. zamawiam od dobrych sprzedawców na allegro. funkcjonalność, jakość i długość w użytkowaniu warta każdej ceny, która moim zdaniem jest bardzo korzystna (60-100zł)

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
Posty: 659
Rejestracja: 30 wrz 2014, 19:33
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: R....

Re: Jaki podkład dla suchej skóry?

Post autor: Kinia87 » 07 paź 2015, 14:00

Osobiście dużo "przetestowałam" pudrów/fluidów i innych. Czy to Vichy, czy to Pharmaceris, czy to MaxFactor, czy to Astor a nawet francuskie jednak efekt był ten sam: przesuszona skóra, puder odchodził płatami, złuszczanie, zaczerwienione miejsca na twarzy (które schodziły po zastosowaniu konkretnej maści na rp). Dziś wiem,że firmy, które podałam powyżej mają na mnie zły wpływ i póki co stosuje firme AA - jedwabisty podkład rozświetlający i jak narazie ok, zobaczymy dalej ale raczej nie zastosuje poprzedników bo to nie tędy droga. Ważne też jest dobranie odpowiedniego tonik (oczyszczenie skóry przed makijażem) bo tez może mieć wpływ (polecam firme Mixa - to jedyny tonik co mnie nie piecze, nie mam zaczerwienionej skóry) oraz z firmy Sylveco hibiskusowy. Z tej firmy również mogę polecić kremy - krem lekki nagietkowy/brzozowy - szybko sie wchłania i nawilża.
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Awatar użytkownika
alex0101
Początkujący ✽✽
Posty: 281
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:33
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki podkład dla suchej skóry?

Post autor: alex0101 » 07 paź 2015, 15:50

Ja od lat używam Loreal True Match i jestem baaardzo zadowolona, świetnie dopasowuje się kolorem do naszej skóry. A moja warto tu wspomnieć jest super sucha przez Hashimoto.

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jaki podkład dla suchej skóry?

Post autor: eliszka » 07 paź 2015, 17:20

kafka pisze:Maxa Factora Facefinity
alex0101 pisze:Loreal True Match
Sprawdziłam ceny w internecie i muszę powiedzieć, że są bardzo przystępne. Na pewno wypróbuję. Mam nadzieję, że znajdę coś dla siebie, bo bez podkładu ani rusz! ;)

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jaki podkład dla suchej skóry?

Post autor: eliszka » 07 paź 2015, 17:30

Kinia87 pisze:Osobiście dużo "przetestowałam" pudrów/fluidów i innych.
Ja mam za sobą testowanie kremów do twarzy. Nie są tak strasznie drogie, więc pozwoliłam sobie na testowanie i poszukiwanie odpowiedniego. Może nie uwierzycie, ale na noc smaruję się po prostu ochronnym kremem "Bambino", który podkradłam moim dzieciom;) Doskonale natłuszcza i nie podrażnia. Byłam w szoku, że rozwiązanie okazało się takie proste. Teraz pora na bardziej skomplikowane zadanie, czyli podkład.

Awatar użytkownika
alex0101
Początkujący ✽✽
Posty: 281
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:33
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki podkład dla suchej skóry?

Post autor: alex0101 » 07 paź 2015, 19:27

Polecam, często można spotkać fajne promocje podczas który cena spada do 30 zł. Zgadzam się, bez podkładu nie ma życia, podstawowy kosmetyk :)

Anonymous_13ece955

Re: Jaki podkład dla suchej skóry?

Post autor: Anonymous_13ece955 » 07 paź 2015, 19:38

do nawilżania polecam Cetaphil Dermoprotektor/Ultra. używam produktów tej marki od kilku lat i nadal nie mogę wyjść z zachwytu. dostępne w aptekach i Superpharmie. Baaaardzo wydajne.

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
Posty: 659
Rejestracja: 30 wrz 2014, 19:33
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: R....

Re: Jaki podkład dla suchej skóry?

Post autor: Kinia87 » 07 paź 2015, 20:19

eliszka pisze:
Kinia87 pisze:Osobiście dużo "przetestowałam" pudrów/fluidów i innych.
Ja mam za sobą testowanie kremów do twarzy.
O kremach to nie wspomnę bo jaki bym nie kupiła to wieczne pieczenie. Polecam również krem Emolium po demakijażu.
A stosowaliście pudry firmy Anabelle Minerals? Z tego co pamiętam można było zakupić tylko przez internet ale lekkie, naturalne i nie wysuszają - można zakupić próbki na spróbowanie
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Jaki podkład dla suchej skóry?

Post autor: kalka_96 » 07 paź 2015, 21:54

najlepsze dla mnie są tylko z Iwostinu :)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Jaki podkład dla suchej skóry?

Post autor: Raysha » 08 paź 2015, 05:16

Ostatnio byłam w Rossmanie i mi panie polecali Eveline. Jestem w trakcie używania i powiem, że chyba w końcu znalazłam dla siebie podkład. :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosmetyka, Pielęgnacja Skóry i Dermatologia”